Gölcük Yeni Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi inşaat çalışmaları son aşamaya geldi. Kocaeli Gölcük’te yapılan yeni devlet hastanesinin açılışı uzun yıllardır yapılamadı ve çalışmalar adeta yılan hikayesine döndü. Temeli 2016’da atılan ve 2020’de inşaatı duran Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nin ne zaman tamamlanacağı henüz belli olmasa da inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindiği öğrenildi.

2023 yılı sonlarında inşaat çalışmaları yeniden başlayan Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nin 2024 yılı Mart ayında açılması bekleniyor. Yapımı bir süredir devam eden yeni devlet hastanesinin kaba inşaatı tamamlandı ve iç düzenlemeleri kaldı. 2020’de inşaatı duran hastane için Sağlık Bakanlığının ihale yapması bekleniyor. 2022’de iki kere tamamlama ihalesi açılan hastane için teklif veren çıkmamıştı. Yeni ihale 2023’ün Ocak veya Şubat aylarında yapıldı.

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi, 52 dönümlük alan üzerinde inşa ediliyor. Ana ve ek bina olarak inşa edilen hastane, 45 bin metrekare kapalı alana sahip ve tamamlandığında 300 yataklı bir hastane olacak. Dış cephe kaplama sistemi tamamlanan hastanede binaların iç kısımlarında da çalışmalar hızla devam ediyor.

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Hastane tamamlanacağı zaman Gölcük’te önemli bir sağlık kompleksi olacak. Yeni hastane Gölcük’ün sağlıkla ilgili kapasite sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve 272 yataklı A grubu bir Devlet Hastanesi olacak.

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nde; 28’i erişkin, 7’si yeni doğan olmak üzere; toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere; toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası ve hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile; 225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark bulunacak.