WhatsApp QR kodu nerede? QR kodu değiştirme

WhatsApp’ta yeni kişiler eklemeyi kolaylaştıran QR kodu özelliği herkes için kullanıma sunuldu. Yeni özellik sayesinde bir kullanıcının QR kodunu, kişilerinize eklemek için tarayabileceksiniz, artık bir telefon numarasını manuel olarak girmenize gerek kalmayacak. Hatırlayacağınız gibi, WhatsApp bu özelliği birkaç ay boyunca test etti.

WhatsApp, dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan en popüler mobil mesajlaşma uygulamalarından biridir. Facebook’un sahip olduğu sohbet uygulaması, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son zamanlarda WhatsApp, kullanıcıların cep telefonu numarasını girmek zorunda kalmadan kişi eklemelerine yardımcı olmak için yeni bir özellik olarak QR kodlarını tanıttı. Artık sadece WhatsApp QR kodunuzu tarayarak arkadaşlarınızı ve ailenizi WhatsApp’a kişi olarak ekleyebilirsiniz.

WhatsApp QR kodunuzun, sıfırlamadığınız veya WhatsApp hesabınızı silmediğiniz sürece kullanılabileceğini unutmayın. Kişisel QR koduna WhatsApp’taki ayarlar menüsünden erişilebilir. İşte WhatsApp QR kodunuzu görüntülemek için takip edebileceğiniz adım adım bir kılavuz.

Android WhatsApp QR kodunu görüntüleme

 1. Android cihazınızda WhatsApp’ı açın
 2. Diğer seçenekler’e dokunun (Üç nokta)
 3. Açılır menüden Ayarlar’a dokunun
 4. Adınızın yanında görüntülenen QR simgesine dokunun
 5. Simgeye dokunduğunuzda kişisel QR kodunuz ekranda görüntülenir.

iPhone WhatsApp QR kodunu görüntüleme

 1. iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın
 2. Sonraki Ayarlar’a dokunun
 3. Şimdi WhatApp Web / Masaüstüne tıklayın
 4. Adınızın yanında görüntülenen QR simgesine dokunun.

iPhone 6s ve daha yenisini kullanıyorsanız, ana ekranınızdaki WhatsApp simgesine de dokunup basılı tutabilirsiniz. Ardından, bir QR kodunu görmek için hızlı işlem menüsünde QR Kodum’a dokunun.

gr kodunu goruntuleme

QR kodunuzu başkalarıyla paylaşabilirsiniz, böylece sizi WhatsApp’larına ekleyebilirler. Ancak, QR kodunuzu biriyle paylaştığınızda, numaranızı da paylaştığınızı unutmayın. Bu nedenle, WhatsApp QR kodunuzu güvendiğiniz kişilerle paylaşın. Çünkü, birisi WhatsApp QR kodunuzu başkalarına iletebilir ve bu kişiler daha sonra kodunuzu tarayarak sizi kişi olarak ekleyebilir.

WhatsApp QR kodunu değiştirme

Ancak yanlışlıkla, QR kodunu bilinmeyen bir kişiyle veya yanlış bir grupta paylaştıysanız, işlemi hızlı bir şekilde iptal edebilir ve kodu kolayca sıfırlayabilirsiniz. Sınır yoktur, bir kullanıcı kodu birden çok kez sıfırlayabilir.

 1. WhatsApp’ı açın Ayarlar’a dokunun.
 2. Adınızın yanında gösterilen QR simgesine dokunun.
 3. QR Kodunu Sıfırla Sıfırla Tamam’a dokunun.
gr kodu degistirme