Ücretsiz PowerPoint şablonları indir

Çekici, dinamik ve göz alıcı sunumlar yapabileceğimiz Powerpoint’in birçok alternatifi var. Ama Office aracını kullanmak isterseniz de her türlü seçeneğiniz var ve istediğiniz arkaplanları, görselleri veya videoları koyabilirsiniz. Ayrıca, çok daha ayrıntılı bir görünüm ve daha profesyonel bir görünüm için, slaytlarınıza eklemek üzere İnternet’ten geniş bir ücretsiz PowerPoint şablonları koleksiyonu indirebilirsiniz.

Farklı kaynaklara veya bağlantılara sahip resimler, videolar, metinler ekleyerek slaytları istediğiniz gibi özelleştirebilir veya değiştirebilirsiniz. Ancak, yapmak istediğiniz sunum türüne göre daha modern veya sade, eğitim veya iş için hazır şablonlar da alabilirsiniz. Zaman çizelgesi gibi çok ayrıntılı bir şey istiyorsanız, bunu yapmak birkaç saat sürecektir. İndirmeler yapılırsa, beklenen bitişe sahip olabilirsiniz, ancak zaman kazanacaksınız. Her çeşit var: takvimler, yemek tarifleri kitapları, posterler, grafik sunumlar…

Sunumunuzu çekici kılmak için izleyebileceğiniz bazı temel ipuçları şunlardır: Her zaman aynı renk ve ton aralığını koruyun. Neyin önemli olduğunu vurgulamak için şekiller ve kutular kullanın. Dikkat çekmek için tasarımlar ve görseller kullanın. Renkleri iyi bir şekilde bir araya getirerek oldukça uzak bir mesafeden görünmesini sağlayın. Grafikleri, zaman çizelgelerini, bilgi grafiklerini dahil edin. Daima aynı yazı tipini veya aynı seti koruyun. Önemli olana odaklanın, dikkatinizi dağıtmayın. Az, çoktur, tüm paragrafları tek bir slayta yazmayın.

PowerPoint için indirebileceğimiz şablonlar arasında sadece bu program veya sunumlar için özelleşmiş yazılımlar için kullanılmazlar, ayrıca aşağıda bulacağınız web sitelerinin çoğu, bir Herhangi bir tarayıcıdan ve bilgisayarınıza herhangi bir şey yüklemenize gerek kalmadan erişime ücretsiz bir alternatif.

Ofis Şablonları

Office, istediğiniz sunum türüne bağlı olarak bir dizi ücretsiz şablona ve diğer Premium şablonlara sahiptir. PowerPoint için şablonlar vardır, ancak paketin geri kalanı için Excel tahminleri, faturalar, kartvizitler veya broşürler gibi başka biçimleri de vardır. Sunumlar için bilgi grafikleri veya grafikler, bilim sunumları veya eğitim için beyaz tahta gibi bazı ücretsiz çarpıcı sonuçlar alıyoruz. Dosyayı bilgisayarınıza indirmeniz, programla açmanız ve içeriğinizle doldurmak için düzenlemeniz yeterlidir.

Diğer web sitelerine çok fazla güvenmediğiniz için ekstra bir şey aramak veya yüklemek zorunda kalmadan yerleşmek istiyorsanız en iyi seçenektir. Bu durumda, sadece “resmi” olanları arayın.

En İyi Şablon Web Siteleri

Office’in ötesinde, diğerleri ücretli olsa da, birçok seçeneği ücretsiz olarak bulacağımız PowerPoint şablonlarına sahip birçok web sitesi vardır. Ayrıca, çoğu Google Slaytlar ile uyumludur, böylece bilgisayarınızda programın resmi bir sürümü yüklü olmasa bile bunları kullanabilirsiniz.

Slidesgo

PowerPoint için en fazla şablona sahip web sitelerinden biri Slidesgo‘dur ve sunum programını kullanıyorsanız her zaman elinizin altında olabilecek en iyi sitelerden biridir. Size Office’in yanı sıra Gmail hesabınızdan erişebileceğiniz ücretsiz çevrimiçi sürüm olan Google Slaytlar’ı da sunarlar. Temaya veya stile göre düzenlenirler. Eğitim, iş, tıp, pazarlama, çok amaçlı veya bilgi grafikleri için arama yapabilirsiniz. Ancak en son şablonları da görebilir (özellikle Noel veya Cadılar Bayramı gibi özel tarihlerde kullanışlıdır) veya stillere göre filtreleyebilirsiniz: sevimli, fütüristik, yaratıcı, minimalist, vintage veya diğer mevcut stiller.

Slidesgo’da yüzlerce şablon mevcuttur ve bunların çoğu çeşitli renklerde mevcuttur, böylece en çok beğendiğiniz sürümü seçebilirsiniz. Hangisini istediğinize karar verdikten sonra, Google Slaytlar için mi yoksa PowerPoint için mi olduğuna bağlı olarak “Şablonu indir” düğmesine gitmeniz yeterlidir. Her şablon, aynı tasarımı ve aynı renk paletini koruyan, ancak farklı içeriğe hizmet eden bir dizi slayt içerir: grafikler, resimler, diyagramlar, alıştırmalar, kavramlar. Tüm bunlar, kendi içeriğinizi ekleyebilmeniz için tek tip ve düzenlenebilir bir tasarımla. Bu web sitesinde tonlarca PowerPoint şablonu vardır, bu nedenle her zaman aradığınızla eşleşen bir şey bulacaksınız. İyi bir slayt elde etmek için faydalı ipuçları ve öğreticiler de vardır.

Slides Carnival

Bir önceki gibi, Slides Carnival da bize türe veya renge göre düzenlenmiş iyi bir PowerPoint şablonları kataloğu sunuyor, ancak içeriğe hızlı bir şekilde bakmak için “Tüm şablonlar”a da tıklayabilirsiniz. Her sekmede, pakette bulunan farklı tasarımları ve neleri içerdiğini görebilirsiniz. Örneğin, kaç tane slayt olduğunu, hangi kaynakların veya grafiklerin zaten dahil edildiğini veya hangi düzenlenebilir simgeleri kullanabileceğimizi veya formatın ne olduğunu görebilirsiniz.

Genel olarak, PowerPoint şablonlarının çoğu Google Slaytlar ile de uyumludur, böylece bunları web’de ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Tasarımlar genel olarak Slides Go’nunkinden daha az özeldir, ancak iş sunumları, eğitim için her türlü renk veya kategoriyi bulabilirsiniz… Sadece indir düğmesine tıklayın ve belgeyi düzenlemek için programla birlikte açın.

Smile Templates

Smile Templates‘de PowerPoint için tüm şablonlar ücretsiz değildir, ancak tüm alanlarda, renklerde veya tasarımlarda indirebileceğiniz çok sayıda şablon vardır. Belki önceki web sitelerinden daha az ayrıntılı, ancak yiyecek ve içeceklerden dine veya askeri bilime kadar çok özel kategorilere sahip çok geniş bir kataloğa sahip. Küçük resimde, yalnızca PPT için mi yoksa Google Slaytlar için mi uygun olduğunu göreceksiniz. Hepsi ücretsiz değil, bu yüzden beğendiğiniz bir şablonu açtığınızda fiyatı, uyumlu yazılımı veya bir pakette üç şablon satın alırsanız fiyatı göreceksiniz. Dahil edilen 25 slayt veya tasarımı da görebileceksiniz.

Smile Templates’in avantajlarından biri, yalnızca PowerPoint için statik şablonlara sahip olması değil, aynı zamanda haritalar, hareketli şablonlar, diyagramlar veya müzik döngüleri gibi diğer tasarım türlerini de bulmanızdır. 10.000’den fazla seçenek var, ancak bazıları için ödeme yapmanız gerekecek.

Visme

Visme‘de, tümü tamamen özelleştirilebilir ve en basit ve minimalistten mümkün olan en büyük ayrıntıya kadar tasarımlara sahip farklı PowerPoint şablonları stilleri var. 100 MB kapasiteli en fazla 5 projeye sahip olabileceğimiz ve bazı şablonların erişimimizin dışında olduğu ücretsiz bir sürümü var, ancak ücretli sürümde çok sayıda olmasına rağmen, ücretsiz sürüm iyi bir sayıya sahip. Bunlardan, bize en uygun olanı seçebileceğimiz yer.

Visme bize sadece her türlü PPT şablonunu sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bize varsayılan olarak gelen tasarımları kullanarak video oluşturma, grafik oluşturma veya infografik oluşturma imkanı veren çok eksiksiz bir araçtır. Ancak tam olarak kullanabilmek için en uygun fiyatlı versiyonunda 15 dolardan başlayan aylık veya yıllık bir abonelik ödememiz gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, ücretsiz bir hesap oluşturup beş farklı projeye kadar yükleyebilir ve JPEG formatında indirmenin yanı sıra 100 MB’lık alanın keyfini çıkarabilirsiniz.

HubSpot

HubSpot ile koleksiyonlarında, her sunumunuzda aradığınızı bulabilmeniz için daha temiz ve minimalist şablonlardan daha özgün ve çarpıcı şablonlara kadar oluşturabilirsiniz. Ek olarak, bu çevrimiçi pazarlama hizmetinin bir ekstrası, fazla bilginiz yoksa, iyi sunumlar oluşturmak için ekledikleri kılavuz sayesinde bunu kolayca yapabilmenizdir.

Bu şablon koleksiyonunu indirmek için yapmanız gereken tek şey web’e gitmek ve bir form doldurmak. Verileri kapsamanızı sağlasalar bile, tamamen ücretsizdir. HubSpot’un amacı, size bu şablonları vermenin yanı sıra, bloglarına başka ilginç şeyler bulabileceğiniz yeni bir abonelik kazanmaktır. Bu web sitesinden indirmenin iyi yanı, güvenilir bir sayfa olmasıdır, bu nedenle verilerinizin yanlış kullanımı veya benzeri sorunlarla karşılaşmazsınız.