Çamlıköy Sahili Kastro Plajı’na nasıl gidilir?

Kastro Plajı, Çamlıköy sahilinde bulunur. Çamlıköy, Tekirdağ iline bağlı olan Saray ilçesine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıktadır. Aynı zamanda İstanbul’a 1 saat mesafede olması nedeniyle hafta sonları vatandaşların akını uğrayan popüler bir tatil beldesi olan Kastro’ya nasıl gidileceğine detaylı olarak bakacağız.

Eski adı Kastro Plajı olarak bilinen Çamlıköy Plajı’nda bölgenin bir tarafında orman, diğer tarafında ise Karadeniz’e dökülen bir nehir bulunuyor. Bolca piknik alanına sahip bölgede konaklama tesisleri de var. Nadir bilinen bir bölge olmasına rağmen son günlerde popülerliği giderek artmaktadır. Bölgeye giden vatandaşlar çadırlarını da yanlarına alarak kamp yapabilir.

Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında Istranca Dağlarının eteklerinde bulunan Çamlıköy Tabiat Parkı Kastro yöresinde yer alan ormanlık alanları ile denizin eşsiz bir kombinasyonda birleştiği huzur verici bir ortam bulunuyor. Bir yanda dere, bir yanda deniz, bir diğer yanda ise orman ve kuş cıvıltıları.

Kastro Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çamlıköy’e İstanbul’dan özel araçla gidecek olanların Mahmutbey gişelerinden geçtikten sonra Edirne yönünde devam etmesi ve Saray ilçesinin tabelalarını takip etmesi gerekiyor. Navigasyon cihazınızda Saray’ı ayarlayarak kolayca yolu bulabilirsiniz. Ayrıca özel aracı olmayanlar otobüs ile Çamlıköy’e gidebilir. Hedef noktanız “Çamlıköy Tabiat Parkı”dır.

Paralı yollara saplanmak istemiyorsanız, D100 otoyolunu kullanın ve Silivri’ye gidin. Silivri’den Kınalı mevkiinde Çeltik yoluna sapın. Çeltik yolundan devam edin ve Çerkezköy’e gidin. Çerkezköy içinden Saray ilçesine geçin. Silivri -> Kınalı -> Çeltik -> Çerkezköy -> Saray istikametini kullanarak Saray ilçesine vardıktan sonra Saray – Kıyıköy yoluna girin. Güngörmez ve Bahçeköy’den geçin ve Saray – Kıyıköy yol ayrımında Çamlıköy Tabiat Parkı tabelasını takip edin. Böylece 3. köprü ve yeni havalimanı güzergahındaki paralı yollara saplanmazsınız.