İstanbul Havalimanı’na ücretsiz yol tarifi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Havalimanı’na ulaşımı daha fazla vatandaş için ücretsiz hale getiriyor. İBB’nin yeni yaptığı genişletilmiş yolda ücretli gişe bulunmuyor. Vatandaşlar paralı yollara girmek zorunda kalmadan ücretsiz olarak İstanbul Havalimanına ulaşılabilecek.

İstanbul’daki yeni havalimanına ücretsiz yoldan gitmek ister miydiniz? Bu yolda gişe yok. Bu yol İBB tarafından yapıldı. Yap-işlet-devret metoduyla yol yapan inşaat şirketlerine yaptırılmadı. Bu yoldan geçmek için para ödemeniz gerekmiyor. İşte İBB tarafından halkın ücretsiz kullanması için yapılan yol hakkında bilgiler.

İstanbul Havalimanı ücretsiz yol

Yol ile Arnavutköy’den Tayakadın mevkiinden ücretsiz olarak İstanbul Havalimanına gidebilirsiniz. Genişletilen yol sayesinde daha fazla vatandaş ücretsiz yolu kullanarak havalimanına ulaşabilecek.

İstanbul Havalimanı’na ücretsiz yol tarifi için bu Google Haritalar bağlantısına bakabilirsiniz: İstanbul Havalimanı ücretsiz yol tarifi (Google Haritalar). Yol tarifi, Başaşehir’den başlatılmıştır ve Arnavutköy’deki ücretsiz yoldan geçer. Siz başlangıç noktanızı kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Çalışmalar kapsamında mevcut yol tamamen kaldırılarak yeniden yapıldı ve genişletildi. 4 kilometre uzunluğunda duble yol sayesinde yolda trafik yoğunluğu daha az olacak. Böylece 8 ilçeden havalimanına ulaşım kolaylayacak.