Facebook Messenger’da mesaj yönlendirme

Yanlış bilgiyle mücadele etmek için başka bir girişimde, Facebook Messenger için bir yönlendirme sınırı getirildi. Artık bir mesaj aynı anda yalnızca beş kişiye veya gruba iletilebilir. Facebook, viral yanlış bilgilerin ve zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatacağını söylüyor.

Facebook bir blog gönderisinde, “Kaosa neden olmak, belirsizlik yaratmak veya yanlışlıkla doğru bilgileri baltalamak isteyenlerin çabalarını azaltmak için Messenger’a bir yönlendirme sınırı getiriyoruz” dedi. Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, Nisan ayında benzer bir yönlendirme limiti getirdi ve bunun sık sık iletilen mesajların yayılmasını sınırladığını söylüyor. WhatsApp, dünya çapında mesaj iletmede yüzde 70 azalma gördü.

Facebook’ta mesaj yönlendirme nasıl yapılır?

Facebook, işletme sahiplerinin başkalarıyla mesaj paylaşmasını kolaylaştırır. Bu, Facebook’u ticari işbirliği için kullanırken veya müşterilerle bilgi paylaşmak için yararlı olabilir. Kullanıcılar bir mesajı veya hatta tüm bir sohbeti hızla seçebilir ve bunu Facebook’taki diğer kişilere iletebilir. Mesajlar ayrıca geleneksel e-posta adreslerine de iletilebilir, böylece Facebook hesabı olmayan kişiler de yönlendirilen bilgileri alabilir.

  1. Kişisel Facebook hesabınızda oturum açın. Ekranın sol üst köşesinde bulunan “Mesajlar” simgesine tıklayın. Paylaşmak istediğiniz mesajı içeren sohbeti seçin.
  2. “İşlemler” menüsünü açın. Bu, mesajın üzerinde, ekranın sağ üst kısmında yer alır. “İletileri Yönlendir”i seçin.
  3. Yönlendirmek istediğiniz belirli mesajın yanındaki kutuyu işaretleyin. Birden çok mesajı iletmek için birkaç kutu seçin. “Yönlendir” düğmesini tıklayın. Bir Facebook alıcısının adını yazın veya bir e-posta adresi girin. “Gönder”e basın.