Körfez İlimtepe Millet Bahçesi projesi son durum

İlimtepe Millet Bahçesi, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde inşa edilecek. İlimtepe Millet Bahçesi’nin nerede yapılacağı belli oldu. İlimtepe Millet Bahçesi, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde TOKİ tarafından yapılacak bin 500 konutluk alanın hemen yanında inşa edilecek.

İlimtepe Millet Bahçesi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve TOKİ yetkilileri son detayları kontrol etti. İlimtepe Millet Bahçesi’nde inşaat çalışmaları başladı.

İlimtepe Millet Bahçesi’nin yapılacağı alan toplam 400 dönüm büyüklüğünde. Projeyi TOKİ yapacak. İçerisinde bir de seyir terası bulunacak. Macera parkı, kır lokantası, seyir terasları, spor alanları, paintball alanı, zipline parkuru, dinlenme alanları, yürüyüş yolları yer alacak.

ilimtepe-millet-bahcesi

Körfez İlimtepe Millet Bahçesi ne zaman?

400 dönümlük alanda hayata geçirilecek olan İlimtepe Millet Bahçesi’nin ihalesi 27 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirildi. TOKİ tarafından Körfez İlimtepe’de yapılması planlanan millet bahçesinin ihalesi yapıldı. İnşaat alanındaki çalışmalar 2023 yılı Mart ayında başladı.

Körfez İlimtepe Millet Bahçesi için yapılan ihalenin ardından yer teslimi yapıldı. Millet Bahçesi içerisinde seyir terasları, macera parkı, kır lokantası, seyir terasları, spor alanları, paintball alanı, zipline parkuru, dinlenme alanları, ve yürüyüş yolları yer alacak.

ilimtepe-millet-bahcesi-2

İlimtepe Millet Bahçesi projesi

Körfez İlimtepe’de hayata geçirilecek olan Millet Bahçesi için çalışmalar başladı. TOKİ tarafından bölgede yapılacak 1.500 konutun hemen yanında hayata geçirilecek olan projede mesire alanları, kır lokantası, kır kahvesi, doğa yürüyüş parkuru, paintballl ve zipline parkuru, seyir terasları ve spor alanları yer alıyor.

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan proje ile ilgili son incelemeleri yapan TOKİ yetkilileri, belediye başkanına bilgi verdi. Projeye ek olarak bir de hemen yanı başında Körfez manzarasının en güzel göründüğü noktada Seyir Terası yapılacak. Her iki projenin de mevcut dönemde bitirilmesi planlanıyor.