Yeni bir televizyonu en uygun fiyata almak için en iyi zaman

Modası geçmiş bir televizyonu yeni bir SmartTV ile değiştirmek isteyebilirsiniz, Black Friday civarında alışveriş yapmanın bir TV almakta en iyi zamanlama olduğunu düşünebilirsiniz, ancak uzmanlar bunun mutlaka en iyi zaman olmadığını söylüyor. Mümkün olduğunca çok para biriktirmek istiyorsanız bir TV satın almak için en iyi zamanı kaçırmamak için fırsatları nasıl belirleyeceğinizi ve satın alma işleminizi nasıl planlayacağınızı okuyun.

Erken alışveriş yapın

Bir TV satın almak için en uygun zaman ne zamandır? Önemli elektronik cihazların satışa çıktığı zamanlar da dahil olmak üzere her şeyin bir döngüsü vardır. TV satışları Las Vegas’taki yıllık Tüketici Elektroniği Şovu ile zamanlanır. Bu, büyük geliştiriciler televizyonlardan akıllı buzdolaplarına ve cep telefonu yükseltmelerine kadar her şey için en son modellerini ve teknolojilerini ortaya çıkardıkları zamandır.

Elektronik için yeni modeller genellikle Ocak ayında Tüketici Elektroniği Şovu’nun ardından piyasaya sürülür ve tüm eski modeller indirime girer. Bir TV satın almak istiyorsanız ve en son modele ihtiyacınız yoksa, genellikle Şubat ayına kadar bekleyebilirsiniz.

Mevcut televizyonunuzu biraz daha tutabilirseniz, bekleyerek daha yeni bir model için daha iyi bir anlaşma yapabilirsiniz. Tabii ki, Tüketici Elektroniği Şovu sadece televizyonlar için değil. Bu süre zarfında, büyük cihazların yeni modellerinin duyurularını takip edebilirsiniz. Bu ürünlerdeki indirimler, televizyon indirimleri ile aynı zamana denk gelecektir. Apple, iPhone ve Apple Watch konferansını düzenledikten sonra, her Eylül ayında cep telefonu ve ilgili teknolojilerin satışlarında bir artış göreceksiniz.

Tatil dönemlerinde satın almayı deneyin

Elektronik için yılın en büyük satış rekorları kıran indirim dönemi elbette Kara Cuma. Bu Kasım satışları, Hepsiburada gibi çevrimiçi perakendecilerin parladığı Cyber ​​Monday tarafından her zaman yakından takip edilir.

Bu yılın sonundaki satışlardan en iyi şekilde yararlanmak için önceden plan yapın. Kara Cuma ve Siber Pazartesi satışları sırasında, satın alımlara başlamadan önce düzenli önizlemeler ve kapsama alanıyla, satın alımlarınızı stratejilendirmek için genellikle birçok inceleme yapmalısınız.

Kuponları, geri ödeme tekliflerini ve hediye kartlarını kullanın

Bankaların belirli mağazalarda kredi kartı ile satın almalar için sunabileceği potansiyel geri ödeme tekliflerine dikkat edin.

Hepsiburada gibi büyük bir çevrimiçi mağazadan alışveriş yapıyorsanız, yeni TV’nizi eve getirdikten sonra bile fiyatlarını kontrol edin. Hepsiburada ve diğer perakendeciler, satın aldığınız aynı televizyon, satın alma işleminizden kısa bir süre sonra indirime sokabilir. Bu durumda TV’nizi iade edip yeniden sipariş etmeyi deneyebilirsiniz.