Instagram ana ekran düzenleme

Instagram, yıllardır ilk kez ana ekranında büyük tasarım değişiklikleri yapıyor. Instagram, Mağaza ve Reels sekmelerini içeren yeni bir ana ekran düzeni yayınlamayı planlıyor. Platform şu anda üç farklı olası düzeni test ediyor.

Bugün şirket, ana ekranına şirketin önceliklerinin bir iletişimi olan Reels ve Shop sekmeleri eklediğini duyurdu. Reels sekmesi elbette kullanıcıları TikTok’a benzer kısa biçimli videolar olan Makaralara yönlendirecektir. Shop sekmesi, kişiselleştirilmiş önerileri, editörlerin @shop kanalı tarafından seçilmiş seçimlerini, alışverişe açık videoları ve yeni ürün koleksiyonlarını gösterir. Her iki sekme de insanların platformda istediklerini bulmalarını ve oraya hemen gitmelerini kolaylaştırır.

Instagram ana ekran düzenlemeleri

Instagram’ın ana ekranı değişmek üzere. Bir Tweette Instagram, platformun uygulamadaki sağ alt ve üst menülerde yer alan simgelerin düzenini denediğini söyledi. Bu menüler, kısa süre içinde, Reels ve Mağazalar için bir sekmenin eklerini görecek. Mevcut Instagram ana ekranı nispeten basit. Sayfanın altında beş sekme vardır. Ortadaki düğme yeni bir gönderi oluşturmanıza izin verirken, geri kalanı sizi ana ekrana, Keşfet sayfasına, Aktivite sayfasına ve profilinize götürür. Bu arada, gelen kutusu düğmesi ekranın sağ üst köşesinde bulunur.

instagram ana ekran duzenleme
Fotoğraf lisansı: Instagram

Platform, yeni ana ekran için her biri biraz farklı bir düzenlemeye sahip üç olası düzeni test ediyor. Düzenler deneysel olsa da, yakın gelecekte uygulamamızda bunlardan birini görebiliriz. Instagram’ın kısa video özelliği olan Reels, yakında ana ekranda kendi simgesine sahip olacak. Instagram, ana ekranda bir yere de Mağaza sekmesi eklemeyi planlıyor.