Android TV arka planda çalışan uygulamaları kapatma

Bir uygulamanın olması gerektiği gibi çalışmaması her zaman can sıkıcıdır. Bazen sorunu çözmek için yapabileceğiniz tek şey uygulamayı kapatmaya zorlamaktır. Bunu, akıllı telefonunuzdaki gibi Android TV’nizde de yapabilirsiniz. Android TV’de arka planda çalışan uygulamaları kapatma işlemi aslında çok basit. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Android TV uygulamasını kapatmaya zorlamanızın birkaç nedeni vardır. Belki de video akışı kesik kesik, uygulama gecikmeli ve yavaş ya da sadece yanıt vermiyor. Durum ne olursa olsun, uygulamayı kapatmaya zorlamak genellikle sorunu çözecektir ve yapılması basittir. Böylece Android TV’de açık uygulamaları kolayca kapatabilceksiniz.

Android TV uygulama kapatma

android tv uygulama zorla kapatma

Sorunlu uygulamadayken veya Android TV ana ekranındayken, “Son Kullanılan Uygulamalar” menüsünü getirmek için uzaktan kumandanızdaki Ana Ekran düğmesine iki kez basın. Tabi bu sayede uygulama arası geçiş de yapabilirsiniz. Bu menünün temel amacı, daha önce açılan uygulamaya hızlı bir şekilde geçmeyi kolaylaştırmak.

android tv uygulama zorla kapatma 2

Kapatmaya zorlamak istediğiniz uygulamayı vurgulamak için uzaktan kumandadaki D-pad’i kullanın. Ardından, uygulama önizlemesini “X” simgesine taşımak için uzaktan kumandanızdaki aşağı düğmesine tıklayın. Uygulamayı kapatmak için uzaktan kumandanızdaki “Seç” veya “Giriş” düğmesine dokunun. Android TV uygulaması artık kapatılmıştır.