Kravat nasıl bağlanır?

Kravat bağlamanın en kolay yolunu öğrenmek için okumaya devam edin. Oluşturduğu düğüm biraz asimetriktir, ancak işten düğüne ve okula kadar her durum için giyilmesi uygundur.

Kravat bağlama adımlarını takip edin

1.Adım – Kravat boynunuza yerleştirin: Yakanız kalkık haldeyken, kravatınızı boynunuzun etrafına sarın, böylece kravatın ortası yakanızın arkasına yaslanacak, dikiş aşağı gelecek şekilde olmasına dikkat edin. Bağın geniş ucunu baskın elinizde tutun (ve diğer elinizdeki dar ucunu) ve ucu dar ucun ucundan yaklaşık 30 santimetre aşağıda olacak şekilde aşağı doğru çekin.

2.Adım – Geniş ucu ince ucun üzerinden geçirin: Geniş ucu dar ucun karşısına getirin ve baskın olmayan elinizle iki parçanın kesiştiği yerde boynunuzun birkaç inç altına sıkıştırın.

3.Adım – Geniş ucu bağın altında tutun ve tekrar çekin: Baskın elinizle dar ucun altına uzanın, geniş ucu kavrayın ve dar ucun arkasından baskın tarafınıza doğru çekin.

4.Adım – Geniş ucu merkezden çekin: Geniş ucu, düğümünüzün oluşmaya başladığı ön tarafa geri getirin ve ardından ellerinizi değiştirin, boynunuz ve kravat arasındaki ilmek boyunca yukarı kaldırın ve dar ucun üzerinden sonuna kadar çekin.

5.Adım – Düğüm boyunca döngü: Geniş ucu tutmaya devam ederek, diğer elinizle düğüm içinde küçük bir ilmek oluşturun ve uçtan başlayarak geniş ucu ilmek boyunca aşağı doğru itin.

6.Adım – Düğümü sıkın: Baskın olmayan elinizle düğümü nazikçe sıkarak, diğer elinizle dar ucunu aşağı doğru çekin ve düğümü yakanızın önüne değene kadar yukarı doğru kaydırın. Düğümü ortalayın. Kravatın geniş kısmının ucu kemer tokanızın üst kısmında olmalıdır. (Dar uç daha kısa olmalı ve önden görünmemelidir.) Yakanızı aşağı doğru çevirin.