Google Meet süre sınırı var mı?

Google, Google Meet görüntülü sohbet platformunda 30 Eylül’e kadar tüm kullanıcılar için sınırsız uzunlukta toplantılara izin verdi. Ancak 30 Eylül’den sonra, Meet’in ücretsiz sürümleri için süre sınırı getirildi.

Google Meet süre sınırı 2022’de 60 dakikadan uzun olmayan toplantılarla sınırlı olacak. Ancak Google süre limitini dünyanın içinde bulunduğu koşulları göz önüne alarak Haziran 2021’e kadar devreye sokmadı. Google Meet için süre limitinin yanı sıra 100 katılımcıya kadar en fazla katılımcı sayısında da limit belirlendi.

Google Meet süre sınırı

Google Meet ve diğer video konferans platformları, koronavirüs salgını sırasında Zoom’un meteorik yükselişini takip ediyor ve Meet, Nisan ayında 100 milyon günlük katılımcıyı geride bırakıyor.

Elbette, bu son tarihin ücretli bir Meet planına geçmek istemeyen çoğu kullanıcı için anlamı, konferans görüşmelerini 60 dakika veya daha kısa bir süre ile sınırlamak zorunda kalacaklarıdır.

Google Meet ile Google hesabı olan herkes 100 kişiye kadar ve zaman sınırı olmaksızın ücretsiz toplantılar oluşturabilir. Ayrıca süre limiti devreye girdiğinde, G Suite ve G Suite for Education müşterileri için 250’ye kadar katılımcının bulunduğu toplantılara izin verme, tek bir alanda 100.000’e kadar canlı akış ve toplantı kayıtlarını kaydetme gibi gelişmiş özelliklere erişim de kullanımdan kaldırılacak.

Bu özellikler normalde yalnızca kullanıcı başına aylık 25 ABD doları olan G Suite’in “kurumsal” katmanındaki müşteriler tarafından kullanılabilir.