En iyi kilo verme ve fitness uygulamaları

Kilo vermek için bir akıllı telefon uygulamasından destek almak yaygın bir durumdur. Şimdilerde spor salonlarından çok bu tür uygulamaların rehberliğinde egzersiz yaparak diyetimizi iyileştiriyoruz. Sizin için şu anda mevcut olan en iyi kilo verme uygulamalarını inceledik ve bunlardan oluşan bir listeyi derledik.

1. Lose It!

Lose It!

Lose It! uygulaması kilo vermeyi kolaylaştırır. Bu nedenle “En İyi Diyet Uygulamaları” listemizdeki “kilo kaybı için en iyisi” seçeneğimiz olarak onu seçtik. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama istenmeyen kiloyu vermenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır ve bunu son derece basit ve kullanıcı dostu bir uygulama arayüzü aracılığıyla yapar.

Lose It! kalori sayma ve kilo takibine odaklanır, ancak tek yaptığı bu değildir. Uygulamayı ilk kez kullandığınızda bir hedef belirleyecek ve mevcut kilonuz, yaşınız ve Lose It’e lazım olan diğer yaşam tarzı bilgilerinizle ilgili soruları yanıtlayacaksınız! Böylece uygulama, takip etmeniz için özelleştirilmiş bir kilo verme planı oluşturur. Plan, tavsiye edilen bir günlük kalori miktarı ve yiyecek önerilerini içerir.

Planınızı yaptıktan sonra, yiyecek kaydetmeye başlayabilirsiniz. Lose It! bir yiyecek günlüğü tutmanın üç harika yolunu sunar: Yedi milyondan fazla öğenin bulunduğu yiyecek veritabanında arama yapın, paketlenmiş yiyeceklerin üzerindeki barkodu tarayın veya ayrıca yemeğinizin fotoğrafını çekin. Oturum açmaya başladığınızda, Lose It! yiyecek günlüğünüzü günlük ve haftalık raporların yanı sıra kilo verme sürecinizi gösteren bir çizgi grafik halinde derler.

2. Noom

Noom

Geçmişte bir kilo verme programına bağlı kalmakta zorlandıysanız, biraz ekstra yapı ve destekten yararlanabilirsiniz. Noom, yeme alışkanlıklarınızı daha iyi hale getirmenize yardımcı olmak için psikoloji temelli bir yaklaşım kullanır ve sorularınız veya endişeleriniz olduğunda sizi desteklemek için sertifikalı sağlık koçları kullanır.

Noom ile hiçbir yiyecek sınırsız değildir ve yaklaşım daha çok genel yaşam tarzı alışkanlıklarınızı değiştirmeye odaklanır; bu, kilo vermenin ve fazla kalorileri uzak tutmanın en iyi yoludur. İş saatleri boyunca, sertifikalı bir sağlık koçundan uygulama içi, bire bir koçluk alırsınız. Bu destek öğesine ek olarak, Noom ayrıca uygulamada kilonuzu, yiyeceğinizi, egzersizinizi, tansiyonunuzu ve kan şekerinizi izlemenize olanak tanır.

Noom ucuz değildir, üyelikler ayda 45 dolardan başlar. Ancak psikologlar, beslenme uzmanları, bilim adamları ve sağlık koçlarından oluşan bir kadroyla, sağlıklı alışkanlıkları geliştirmek ve sürdürmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ve desteği alacağınızdan emin olabilirsiniz.

3. Daily Burn

daily burn

Beslenme kadar önemli olan kilo vermek kadar, fiziksel aktivitenin birçok sağlık yararı vardır ve hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilecek kritik bir bileşendir. Daily Burn, egzersize yönelik eğlenceli, destekleyici ve çeşitli yaklaşımıyla bilinir. Keyif alacağınız ve gerçekten bağlı kalacağınız bir fitness programının üç temel özelliğidir. Geleneksel dairesel antrenman antrenmanları, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (HIIT), yoga veya koşu arasından seçim yapın.

Daily Burn, yeni başlayanlardan en iyi sporculara kadar tüm fitness seviyelerine uygun egzersiz programları sunar. Ve unutmayın: Herhangi bir egzersiz, yaptığınız kadar zor veya kolaydır. Çok çeşitli antrenman stillerine ek olarak, her ikisi de kendi zamanınıza göre grup sınıfları veya bire bir eğitim arasında seçim yapabilirsiniz. Günlük Yazma antrenmanlarını TV’niz, akıllı telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız, masaüstü bilgisayarınız veya tabletiniz dahil olmak üzere neredeyse tüm elektronik cihazlardan yayınlayabilirsiniz.

Daily Burn, ücretli bir üyelik programı üzerinde çalışır, ancak sizin için uygun olduğundan emin olmak için 30 günlük ücretsiz denemeyi tercih edebilirsiniz.

4. Fitbit

fitbit

Yani yiyecekleri ve alıştırmayı ele aldık… ikisini ve çok daha fazlasını birleştirmeye ne dersiniz? Giyilebilir cihazla birlikte gelen Fitbit uygulaması, tüm inanılmaz özelliklerden yararlanmanızı sağlayarak sizi hedeflerinize taşıyabilir.

Fitbit ürünü taktığınızda kalp atış hızınızı, antrenmanlarınızı, egzersiz dışı aktivitenizi (örneğin gün içindeki adımlarınızı), uykunuzu ve daha fazlasını izler. Eşlik eden uygulamada, tüm yiyeceklerinizi, su alımınızı, kilo dalgalanmalarını, adet döngüsünü ve daha fazlasını kaydedebilirsiniz. Uygulama, verileri giyilebilir cihazdan alır ve manuel olarak kaydettiğiniz her şeyle birlikte, anlaşılması kolay bir günlük raporda sunar. Fitbit uygulaması ayrıca haftalık ve aylık raporlar oluşturur, başarılarınız için sizi tebrik eder ve motive olmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir topluluk bileşeni sunar.

Apple Watch, Garmin ve beraberindeki uygulamalara sahip diğer aktivite izleyiciler de Fitbit’in aynı özelliklerinin ve avantajlarının çoğunu sunar, bu nedenle zaten farklı bir aktivite izleyiciniz varsa kendinizi sınırlı hissetmeyin.

5. HealthyOut

healthyout

Arkadaşlara sahip olmak ve sağlığınız bazen birbirine ters gibi görünebilir, ancak durum kesinlikle bu değildir. Kartlarını doğru oynarsan değil. HealthyOut ile, artık bir diyette yemek yemenin getirdiği stres ve endişeye katlanmak zorunda değilsiniz, ayrıca siparişinize özel isteklerde bulunduğunuzda arkadaşlarınızın tuhaf bakışlarına katlanmak zorunda değilsiniz.

HealthyOut, 500’den fazla şehirde sağlıklı yemek seçenekleri sunan ücretsiz ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Kategoriye göre veya kalori sayımına göre filtreleyebilirsiniz. Diğer filtreler arasında kalp sağlığı gibi beslenme etiketleri ve İtalyan veya Meksika gibi mutfaklar bulunur.

6. Cron-O-Metre

cron-o-metre

Kilo vermek ve kilo vermeyi sürdürmek, ne yediğinizi, ne kadar yediğinizi ve yiyecek alımınızın vücudunuzu nasıl etkilediğini derinlemesine anlamayı gerektirir. Cron-O-Meter, 60’tan fazla farklı besini izleyerek, besin alımınızı optimize etmenize yardımcı olur ve aynı zamanda toplam kalori tüketiminizi olması gereken yerde tutmanıza yardımcı olur.

Bu uygulama, kilo vermenin yanı sıra sağlığı destekleyecek kadar çeşitli bir diyet yemenizi sağlamak için harikadır, bu kombinasyon kaloriyi kısıtlarken genellikle zor görünen bir kombinasyondur. “Trendler” özelliği, zaman içindeki kilo verme ilerlemenizi gösteren grafikler sağlar ve “Anlık Görüntüler” özelliği, sıkı çalışmanızın bir fark yarattığının görsel kanıtı için ilerleme fotoğraflarını yüklemenize olanak tanır.

7. Eat This, Not That! The Game

Eat This, Not That! The Game

Bir oyun olduğunda her şey daha eğlencelidir, yemek bile. Cidden araştırmalar, beslenmeyi oyunlaştırmanın veya onu bir oyuna dönüştürmenin zaman içinde daha iyi sağlık alışkanlıklarına yol açtığını gösteriyor. Ayrıca, kendinize bir hedef belirlemek ve ona ulaşmak (beslenmeyi oyunlaştırmanın büyük bir parçasıdır) kendinizi iyi hissettiren kimyasalları serbest bırakır ve sizi tatmin hissettirir.

“Onu değil bunu yiyin” uygulaması, bilgilendirici testlerle beslenme konusundaki bilgi birikiminize meydan okuyarak eğlenceyi yemeğe geri döndürür. Şöyle çalışır: Daha sağlıklı olanı tahmin etmeye çalışarak yiyecek maddelerine dokunacaksınız. Doğru tahmin ettiğiniz her öğe puanınıza puan ekler. Uygulamada ayrıca bir zamanlayıcı bulunur. Ne kadar hızlı olursanız, her turda o kadar çok puan alırsınız.

Her dokunuştan sonra uygulama, yanıtın neden bu olduğunu açıklayan “Bunu Ye” ve “Onu Değil” etiketlerini gösterir. Sağlıklı olduğunu düşündüğünüz bazı öğelerin aslında sizin için o kadar iyi olmadığını öğrenmek sizi şaşırtabilir (aslında şeker ve yapay malzemelerle yüklü protein barları gibi).

8. Fooducate

Fooducate

Fooducate, adından da tahmin edebileceğiniz gibi, tamamen eğitimle ilgilidir. Bu uygulama, yeni başlayanlar ve aynı şekilde sağlıklı beslenme gazileri olmak üzere herkese beslenme ve sağlıklı yaşam tarzındaki yeri hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Tıpkı Bunu Ye’deki gibi, bazı yiyeceklerin düşündüğünüz kadar sağlıklı olmadığını öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Fooducate yeni başlayanlar için harikadır çünkü karbonhidrat, protein ve yağın ötesine geçen bir barkod tarama özelliği sunar. Fooducate’te bir yiyeceği taradığınızda, sodyum içeriği, ilave şekerler, suni malzemeler ve daha fazlası gibi daha önce gözden kaçırmış olabileceğiniz diğer besin bilgilerini görürsünüz. Taradığınız her yiyecek, hedeflerinize göre ne kadar sağlıklı olduğuna bağlı olarak A’dan D’ye bir yiyecek puanı alır. Siz yiyecekleri tararken, uygulama sizin için daha sağlıklı alternatifler oluşturmak için bir algoritma kullanır.

Fooducate, harika eğitim özelliklerine ek olarak, yiyecek tüketiminizi, uykunuzu, ruh halinizi, açlık seviyelerinizi ve daha fazlasını takip etmek için bir yer olarak hizmet eder.