En iyi dans öğrenme uygulamaları

Teknolojiye olan tutkum hakim olmadan çok önce, çok yönlü bir dansçı olmayı hayal ettim. Dansa olan takıntım artık eskisi gibi olmasa da, heyecan verici müzik çaldığında adrenalinim hala yükseliyor. Önceden farklı olarak, mükemmel hip-hop, bale ve salsa hareketlerini mükemmelleştirmeme yardımcı olan dans uygulamaları buldum. Dans etmek de hobiniz ise, bunlar dansı öğrenmek için en iyi iPhone ve Android uygulamalarıdır.

Her şey hazır mı? Sorunsuz bir şekilde başlayabilmeniz için birkaç önemli noktayı açıklığa kavuşturalım! Dans öğrenmek söz konusu olduğunda başlangıçta biraz sabırlı olmalısınız. Vücudunuz esnek hale geldiğinde, zamanlamaya ve harekete doğru bir şekilde devam edebilirsiniz. Bu nedenle, her adımı eşleştirmeden önce başlangıçta birkaç gün gevşemeye çalışın. Hangi şarkıları ayarlamanız gerektiğine gelince, her şey ruh halinize ve ne tür bir dansta ustalaşmak istediğinize bağlıdır. Unutmayın, yavaş ama istikrarlı olan yarışı kazanır.

1. Just Dance Now

Just Dance Now

“Just Dance Now” Android ve iOS için harika bir dans öğrenme uygulaması olarak en üstte olmayı hak ediyor. 500’den fazla hit şarkıdan oluşan sağlam bir kataloğa sahip olan uygulama, kendi isteğinize ve hızınıza göre çalmanıza izin verecek kadar çeşitliliğe sahiptir. Biraz kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamak istemeniz durumunda, sizi büyüleyen şarkılara hızlı bir şekilde erişmek için kendi çalma listenizi oluşturabilirsiniz. Ubisoft tarafından sunulan uygulama, aynı zamanda dansı oyun gibi öğrenmenizi sağlayacak.

Yükleme: iOS ve Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Salsa Rhythm

Salsa Rhythm

Salsa dansı aklınızı cezbediyorsa, başlamak için seçmeniz gereken şey “Salsa Rhythm”dir. Muhtemelen bu uygulamanın en iyi yanı, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmada hayati bir rol oynayan dans zamanlamasını istenen bir tempoda uygulama seçeneğidir. Ayrıca, enstrümanları beğeninize göre birleştirebilir ve aynı zamanda onların kalıplarını da beğeninize göre seçebilirsiniz. Bu uygulamanın bir diğer önemli özelliği de piyano, bongo, bas, congas, clave, marakas ve daha fazlası gibi iyi bir enstrüman koleksiyonudur.

Yükleme: iOS ve Android (12,95 TL)

3. STEEZY

STEEZY

Steezy Studio, tutkulu dansçılar için bir tür tek nokta platformudur. Bu uygulamayı öne çıkaran şey, adım adım eğitmenlerle birlikte, tamamen yapılandırılmış sınıfların büyüyen bir koleksiyonudur. Bu nedenle, hareketleri ve teknikleri anlamak sizin için oldukça basit olacaktır. Yeni başlayanlar veya acemi dansçılar için çok yararlı olmasının yanı sıra, uygulama aynı zamanda profesyonel koreograflar için harika bir varlık olabilir.

Yükleme: iOS ve Android (Bir haftalık ücretsiz deneme, Öğe başına ₺174,99-₺1.329,99)

4. Pocket Salsa

Pocket Salsa

App Store’da en yüksek puan alan salsa uygulaması olarak lanse edilen Pocket Salsa, iyi bir salsa öğrenimi elde etmek isteyenler için hazırlanmış görünüyor. Uzman dansçılar rehberliğinde 120’den fazla video dans dersi içeren uygulama, dansın her ince nüansını öğretmeyi hedefliyor. Eksikliklerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak biraz ilhama mı ihtiyacınız var? Uygulama aynı zamanda en iyi sosyal dansçılardan bazılarını izleyerek harika dans kombinasyonlarına göz atmanıza da olanak tanır.

Yükleme: iOS ve Android

5. Hip Hop Dance Workout

Hip Hop Dance Workout

Hip hop hareketlerini iyi bir şekilde kavramak ve aynı zamanda zinde olmak isteyen tüm hip-hop severler için, bu uygulama oldukça iyi bir seçim olacağa benziyor. Temelden ileri düzeye 60’tan fazla dans adımıyla paketlenmiş olan uygulama, hem dansı öğrenmeye yeni başlayanlara hem de her hareketi keskinleştirmeye çalışanlara yardımcı olabilir.

Yükleme: Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

6. Dance Fit Studio Lite

Dance Fit Studio Lite

Birkaç dans formunun çarpıcı adımlarında ustalaşmaya ne dersiniz? Uygulama, dans öğrenme ve fitness arayanlara hitap edebilir. Bu uygulamayı kullanarak dans adımları, hip-hop, yoga, amigo, Bollywood tarzı dans, Hollywood tarzı dans ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Sürekli büyüyen video eğitim kitaplığıyla, videoları izleyebilir ve her hareketi mükemmelleştirmek için pratik yapabilirsiniz. Siz ilerledikçe, uygulama sadece dans becerilerinizi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda daha güçlü ve zinde görünmenizi sağlayacaktır.

Yükleme: iOS ve Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

7. Dancy

Dancy

Eğlence ve dansın harika bir karışımı olan Dancy, 120’den fazla havalı dans adımında kolaylıkla ustalaşmanıza izin verebilir. Dans adımlarını ve hareketlerini caz, oryantal dans, break-dance, samba, salsa ve daha fazlası gibi müzik türlerine bölerek, uygulama dans etmeyi öğrenmenizi biraz daha kolaylaştırır. Ayrıca, modelleri takip edebilmeniz ve her adımı hassas bir şekilde uygulayabilmeniz için çeşitli dans adımlarını gerçekleştiren üç 3D modele de sahiptir.

Yükleme: iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

8. Dance Now: Enjoy and Learn

Dance Now

Doğru rehbere ve tabii ki net talimatlara sahip olduğunuzda dans öğrenmek bir zevk haline gelir. “Dance Now” uygulamasıyla, dünyanın en iyi dansçılarından bazılarını takip edecek ve şaşırtıcı dans becerilerine çok dikkat edeceksiniz. Böylece, dans becerilerinizi güçlendirmenin yollarını keşfetmek daha kolay hale gelecektir. Uygulama, hem acemi dansçılar hem de zaten profesyonel seviyelerde olanlar için tasarlanmış geniş bir öğretici koleksiyonundan oluşur. Her hareketle ilgili adım adım açıklamalar içeren uygulama, her ayrıntıya dikkat etmenizi sağlar. Ancak bu dans öğrenme uygulamasının ücretsiz sürümünün oldukça sınırlı olduğunu unutmayın.

Yükleme: iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

9. Danssup

Danssup

Kapalı bir ortamda saatlerce pratik yaparak öğrenemeyeceğiniz şeyleri, küresel dansçılar ile etkileşime girerek ve birinci sınıf performanslarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Danssup, tonlarca dans videosunu keşfedebileceğiniz ve ünlü dansçıların canlı performanslarını izleyerek çok şey öğrenebileceğiniz hepsi bir arada bir platformdur. Dahası, becerilerinizi sergilemek veya dans meraklılarıyla bazı ipuçlarını paylaşmak için videolar yükleme seçeneğiniz de var. Uygulama aynı zamanda bir para kazanma özelliği de sunduğundan, ustalık sınıfınız size hızlı kazançlar da getirebilir.

Yükleme: iOS ve Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

10. YouDANCE Online

YouDANCE

YouDANCE Online, dansçılar için bir başka devasa platformdur. Eğer bir profesyonelseniz, becerilerinizi sergilemek için bu platformdan en iyi şekilde faydalanabilir ve ayrıca insanların dans becerilerini geliştirmelerine yardımcı olarak işinizi karlı hale getirebilirsiniz. Öğrenci olarak, keşfedilecek devasa bir video kitaplığınız var. En sevdiğiniz videoların tümüne hızlı bir şekilde erişebilmenizi sağlamak için uygulama, tüm harika dans videolarından bir istek listesi oluşturmanıza olanak tanır. Eldeki derecelendirme sistemi ile talebinizi karşılayabilecek videoları bulmak çok daha kolay.

Yükleme: iOS ve Android (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)