Küçükbakkalköy CarrefourSA icradan satılıyor

İstanbul Anadolu 5. İcra Dairesi, Ataşehir’in Küçükbakkalköy Mahallesi’nde bulunan CarrefourSa isimli ticaret alanını 20 milyon TL’ye satılıyor. Gayrimenkulün ihalesi 22 Ocak 2021’de gerçekleşecek.

İstanbul Anadolu 5. İcra Dairesi, Ataşehir’in Küçükbakkalköy Mahallesi’nde bulunan CarrefourSa icradan satılıyor. Gayrimenkulün satış bedeli 20 milyon TL olarak belirlendi. İhale 22 Ocak 2021’de Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok 4. Kattaki Mezat Salonunda yapılacak.

T.C.İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satışa Konu Taşınmazın Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, 3350 Ada, 3 Parsel, Küçükbakkalköy Y. Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, 28.896,15 metrekare yüzölçümü, 200/28896 arsa payı olan dükkan ticaret market niteliğinde taşınmaz olup, C. G. Y. G. A.Ş. adına tam hisse kayıtlıdır. Satışa Konu taşınmaz Barbaros Mah. Ardıç Sok. Kent Plus Etabı CarrefourSa Ataşehir/İstanbul adresinde yer almaktadır. Ataşehir sınırlarında yer alan taşınmazın doğusunda, Ümraniye İlçesi, batısında Kadıköy ilçesi yer almaktadır. Taşınmazın ana ulaşım noktalarına olan mesafesinin yakınlığı ulaşımda kolaylığa neden olmaktadır. Konu parsel üzerinde taşınmazın da yer aldığı market binası dahil 10 blok yer almaktadır. Yapılaşmanın yüksek düzeyde olduğu, ana caddelerde ticari hareketliliğinde yoğun olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı/hastane, okul, market, banka vb. Sosyal ihtiyaçlar yakın ve yürüme mesafelerden karşılanabilmektedir. Bölgede, genellikle orta üstü düzey gelir grubuna sahip insanlar ikamet etmektedir. Taşınmaz, bölgenin hareketli caddelerine yakın lokasyonda yer almaktadır. İstanbul’un son on yılda gelişen yerleşim yerlerinden birinde yer alan taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla yapılmakta olup, alışveriş ve sosyal imkanlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Konu taşınmazların konumu incelenmiş olup, harita üzerinden alınan ölçüler karşılaştırılmış ve konu parselin üzerindeki binanın teyidi yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu yaklaşık 15 yıllık binanın girişi zemin kattan yapılmaktadır. Bina Bina bodrum + zemin + 1. Normal kat katlı olmak üzere toplamda 3 kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan tespitte konu taşınmaz için CarrefourSa Market olarak faaliyet göstermektedir. Bodrum kat; 17 m. 18 m. Ebatlarında toplamda yaklaşık 305 metrekare kullanım alanına sahiptir. Zeminler seramik kaplı olup depo olarak kullanılmaktadır. Zemin kat market kısmı tek bölümden oluşmakta ve toplamda yaklaşık 790 metrekare kullanım alanına sahiptir. Yerinde alınan ölçüler doğrultusunda konu taşınmaz toplamda yaklaşık 1.095 metrekare kullanım alanına sahiptir.

İmar Durumu: Ataşehir Toplu Konut alanı Batı Bölgesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı ayrık nizam H: Serbest KAKS: 2.50 Konut alanında kalmaktadır. Kıymeti : 20.000.000,00 TL KDV Oranı : Yüzde 18 Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibi 1. Satış Günü : 22/01/2021 günü 10:30 – 10:35 arası 2. Satış Günü: 19/02/2021 günü 10:30 – 10:35 arası Satış Yeri: Mezat Salonu 2 – İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

kucukbakkalkoy-carrefoursada-harita

Satış şartları

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/957 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2020