İleri tarihli mesaj gönderme

Google Mesajlar’a uzun zamandır beklenen bir özellik geliyor. Artık Mesajlar uygulaması üzerinden ileri tarihli mesaj göndermek mümkün olacak. Şirket şu anda, mesajları istediğiniz zaman gönderecek şekilde planlayabilmeniz için yeni bir özellik sunuyor. İleri bir tarihte otomatik olarak mesaj göndermesi gereken herkes için bu, sahip olunması gereken kullanışlı bir özelliktir.

Yeni özelliği kullanmak nispeten kolaydır. Tek yapmanız gereken, Google Mesajlar içindeki Gönder düğmesini basılı tutmaktır. Mesajları planlama yeteneği telefonunuza geldiyse, bir mesaj planlamayı seçmenize izin veren yeni bir menü göreceksiniz. Eğer özellik henüz size gelmediyse, biraz daha beklemelisiniz.

İleri tarihli mesaj gönderme

Ekranda, mesajınızı göndermek için seçebileceğiniz zamanlardan oluşan üç seçenek göreceksiniz. Ayarlar’da bir yerde önceden ayarlanmış saatleri seçebilirsiniz. Elbette bu seçeneklerden birini seçmek zorunda değilsiniz. Ayrıca, sizin için doğru zamanı seçmeniz için saat ve tarih seçmenize olanak tanıyan Tarih ve Saat Seç etiketli bir düğme vardır. Tarih ve saatinizi seçin, ardından saati kilitlemek için Kaydet’i tıklayın. Oradan Gönder düğmesi bir saat simgesine geçecektir. Mesajı seçilen zamanda planlayacaktır.

Planlanan mesajlar, gönderilen ve alınan mesajlarla birlikte sohbet penceresinde görünecektir. Ancak, mesajın yanında bir saat simgesi ve altında “Planlanmış mesaj” ifadesi olacaktır. İçeriğini ve programını düzenlemek için bir mesaja dokunabilirsiniz. Ayrıca mesajı silmeyi veya hemen göndermeyi de seçebilirsiniz.

Bu özellik Google’ın sunucularında kullanıma sunulduğundan, planlanmış mesajlardan tam olarak ne zaman yararlanabileceğinizi belirlemek zordur. Ne yazık ki, sabırlı olmanız ve özelliğin telefonunuzda görünmesini beklemeniz gerekecek.