Logo tasarımı: Özel logonuzu oluşturun

Logo tasarımı Nedir?

Logo tasarımı, şirketinizin markasının bir işareti olarak tanımlanır. Logo, belirli bir sembol, logo veya markanın işaretine dayalı olabilir. Şirketinizin belirli bir ürün markası olduğunu varsayalım, o zaman bir sloganla birlikte olmalıdır.

Logo tasarımı türleri

Logo tasarım türlerine bakılacak olursa iki tür logo tasarımı vardır.

  1. Biri ücretsiz bir şablon logo tasarımıdır.
  2. İkincisi özel logo tasarımıdır.

Şablon logo tasarımı ile özel logo tasarımı arasındaki fark

Şablon ve özel, iki farklı logo tasarımı türüdür. Şablon logo tasarımı, özel logo tasarımından farklıdır. Şablon logo oluşturucu ücretsiz bir hizmet olarak sağlanır. Piyasadaki çoğu şablon logo oluşturucu aracı, aynı logolara sahip olabilir. Bu arada, şablon logo kullanmanız halinde şirketinizin marka logosu benzersizliğini kaybedecek. İşletmenizin büyümesi kötü şekilde etkilenebilir.

Özel logolar, şablon logo tasarımlarıyla aynı anlama gelmez. Logo oluşturucuya veya anlaşacağınız tasarımcıya sizden verilecek talimatlara göre oluşturulur. Daha önce başka hiçbir marka tarafından kullanılmayan özgün logo tasarımına sahip olursunuz. Şablon logosu küçük değişikliklerle kullanılır. Bu doğru yol değildir. Bu yüzden logonuzu özel logo tasarımları kullanarak yapın.

Özel logo kullanmanın 5 avantajı

İyi organize edilmiş bir iş kurmak için özel logonun neden gerekli olduğunu bilmek önemlidir. Avantajlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

1. Özel logo, şirketinizin markasının kimliğini oluşturur

İşletmenin pazarlaması hayatidir. Kimlik, işinizi ilk bakışta etkileyen en önemli özelliktir. Müşteri sadakatinin artmasına yardımcı olur. Rakiplerinizden farklı ve daha değerli görünmenizi sağlar.

Markanızın sembolü müşterilerinizi onunla ilişkilendirebilir. Markanızın logosunu daha belirgin veya çekici hale getirmeyi düşünmelisiniz. Bu yol sizi ticari pazarlamanın zirvesinde yer almaya teşvik edecektir.

2. Güvenilirlik, yüksek kaliteli logo tasarımları kullanılarak sağlanır

Müşteriler bir markanın ürününe inanırlar. Ürünlerin kalite açısından mükemmel olduğunu düşünürler. Profesyonellik kavramı, yüksek kaliteli logonuza ve makul paketlerinize baktığında müşterinin aklına gelir.

3. Şüphesiz logolar unutulmazdır

Zihnimizin görüntüleri kelimeden daha hızlı yakaladığını hepimiz daha iyi bildiğimiz için, insanlar yanlışlıkla markanızın adını unutursa endişelenmenize gerek kalmaz, insanlar logonuzun görüntüsünü hatırlatır.

4. Logolar pazardaki avantaj yüzdesini artırıyor

Rekabet edebilmek için son derece güçlü ve güzel bir özel logo tasarımına sahip olmalısınız. İnsanlar markanızın logosunu beğenirse, her seferinde ürünlerini satın almak için markanızı seçmeleri konusunda onları teşvik edecektir.

5. Özel logolar, bir mesaj iletme kaynağıdır

Markanızın sanatsal bir temsili bunu daha iyi yapabilir. Şirketiniz için yetenekli ve profesyonel logo yapmanızın nedeni budur. Müşterilerine kolayca mesaj iletebilecek bir şekilde logo oluşturun.

Özgün bir logo yaptırmak için çok fazla logo tasarım oluşturucu bulunuyor. Çoğu paralı olsa da ücretsiz olanlar da vardır. Ancak etkili bir logo oluşturmak istiyorsanız, profesyonellerle çalışın. Bir grafik tasarımcı ile anlaşarak kendi özel logonuzu yaptırın.

Önerilen özel logo işaretçileri veya yaratıcıları

Çok fazla ücretsiz logo tasarım aracı var, ancak burada sınırlı olanları tartışacağız.

Turbologo

turbologo-tr

Turbologo, birkaç dakika içinde kendi benzersiz şirket logonuzu oluşturmanıza yardımcı olacak çevrimiçi bir tasarım aracıdır. Dünya çapında 50.000’den fazla şirket tarafından kullanılan Turbologo ile birkaç dakika içinde benzersiz, yüksek kaliteli ve profesyonel bir logo oluşturabilirsiniz.

Çevrimiçi logo oluşturucu, kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri geniş bir ücretsiz logo yelpazesi sunar veya kendi resimlerini yükleyebilir veya kendi tasarımlarını sıfırdan özelleştirebilir. Hızlı, kolay ve çok uygun fiyatlı!

Turbologo’ya ulaşmak için: https://turbologo.com/tr

LogoMaker.net

Bu logo yapma programı bugün listemizdeki en iyi çevrimiçi araçtır. Logo oluşturmak için arzularınızı kolayca girebileceğiniz ücretsiz bir logo tasarımı, şablonlar ve yazı tipi stili verecektir. Markanız için logonuz daha önemlidir. Logo Tasarım‘a girdikten sonra, “Logo Tasarlamaya Başla” düğmesine tıklamanız yeterlidir ve ardından özel bir logo oluşturma prosedürü başarıyla başlatılacaktır.

Tailor Brands Logo Marker

Üç ana adımı takip etmeniz gerekecek. Adımlar aşağıda yazılmıştır:

Vizyonunuz nedir?

Vizyonunuzu paylaşmak için orada olacaksınız. Bunun için firmanızın adını söyleyeceksiniz. Benliğiniz bir stil seçmeli. Bu araç, logonun farklı yazı tiplerini, renklerini ve simgelerini verecek veya önerecektir.

Logo tasarımının seçimi

Bu araçla yapılan logoları inceleyebilir ve markanız için en iyi hissettiğiniz logoya karar verebilirsiniz. Önerilerinizi vererek bunu özel hale getirebilirsiniz.

Son olarak, logo tasarım dosyalarınızı alın

Logo markanızı kesinlikle indirebilirsiniz. PNG ve vektör dosyaları size verilecektir. Logonuzu dilediğiniz yerde kullanmanızı sağlayacaktır.

Designhill

Aynı zamanda etkili bir ücretsiz logo oluşturucudur. Logo tasarımınızı beş dakika içinde yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu tasarım tepe logo işaretleme aracını kullanırken takip etmeniz gereken birkaç nokta:

  • Başlamadan önce aklınızda bir fikir olmalı.
  • Açıkça logonuzu özelleştirmenizi önermeniz istenecektir.
  • O zaman logo dosyalarınızı bu araçtan alma zamanı olacaktır.