İnternetten para kazanmanın yolları

İnternetten çevrimiçi para kazanmakla ilgili kaç sayfa var? Binlerce? Milyonlarca mı? Muhtemelen yeterlidir. Ama bir sorun var. Bunların çoğu, sizi bir seminere, eğitim oturumuna veya çevrimiçi milyoner olmanın başka bir yoluna kaydolmaya ikna edecek satış amaçlı konuşmalardır. Gerçekten isim yapmak için para veriyorlar. Ama internetten gerçek anlamda para kazanmak mümkün. Demek istediğim, tüm o milyoner olma eğitimlerini satan insanlar para kazanıyor, değil mi?

İnternetten para kazanmanın yasal yolları vardır. Sorun şu ki, para kazanmanın gerçek yolları “çabuk zengin olma” planları değildir. Birçoğu, harcadığınız zamanınızın maddi olarak geri dönüşünü görmeden önce çok fazla çalışma ve bazen çok fazla özveri gerektirir. Ancak gerçekten çevrimiçi para kazanmak, evden çalışmak veya bir fikri işe dönüştürmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.

Size çevrimiçi para kazanmanın her tür meşru yolunu anlatacağım. Meşru işlerden bahsettiğimize göre, siz de iyi ve meşru olmalısınız. Ve hayır, yeni bir başlangıç yapmak için her şeyden vazgeçmek zorunda değilsiniz. İşte kanıtı. Bu seçeneklerin çoğu, ödeme almak istiyorsanız saatler ayırmanızı gerektiren gerçek işlerdir. Ayrıca gerçek çalışma gerektirirler. İşte işi gerçekten almak için bazı ipuçları:

  • Ciddiye almak. Evet, çevrimiçi bir işe başvuruyorsunuz. Evet, işi iç çamaşırınızla yapabilirsiniz, ancak bu “gerçek bir iş” olmadığı anlamına gelmez. Buna öyle davranmalısınız, yoksa sizi ciddi bir aday olarak görmezler. İç çamaşırlarıyla çalışmak isteyen tek kişi sen değilsin. Aslında, çevrimiçi rekabet muhtemelen yerel bölgenizdekinden daha yüksektir.
  • Profesyonel olun. Bir özgeçmiş gönderirken, TAMAMINI BÜYÜK HARFLERLE yazmayın ve lütfen veba gibi büyük harf kilidinden kaçınmayın. Yetersiz görünmeden onu nasıl kullanacağınızı bilin. Doğru dilbilgisi ile tam cümleler yazın. Elbette istisnalar olacak, ancak istisnalar olsa bile, bunu profesyonel tutmalısınız. Onların size bakışını inşa ediyorsunuz.
  • Biraz verin ama hepsini değil. İster yazı örnekleri, ister bir fotoğraf portföyü veya çalışmanızın bağlantılarını sağlıyor olun, onlara fikir edinmeleri için yeterince örnek verin, ancak nereden başlayacaklarını bile bilmedikleri kadar çok değil. Onlara bazı geçmiş bilgilerinizi verin, ancak onlara hayat hikayenizi anlatmayın.
  • Kendinizi iki kez mahvetmeden önce kendinizi iki kez kontrol edin. Özgeçmiş, e-posta veya portföy gibi, bir şirkete gönderdiğiniz her şeyin yolunda olduğundan emin olun. Dilbilginizi ve üslubunuzu iki kez kontrol edin ve Tanrı aşkına yazım denetimini kullanın! Şirketin adı söz konusu olduğunda bu özellikle önemlidir. Adlarını yanlış hecelemeyin ve yazdıkları gibi yazdığınızdan emin olun (ör. Mynet, My Net değil).

Aşağıda, kategoriler halinde organize edilmiş çevrimiçi para kazanmanın 35 yolu bulunmaktadır:

Ödeme Yapan Web Siteleri

Devam edelim ve bu işin içinden çıkalım. Alışveriş yapmak, anket almak veya ürünleri test etmek gibi çeşitli şeyler için size ödeme yapacak her türlü web sitesi vardır. Hayır, bunlardan herhangi birini tanıtmak için para almıyorum ve hayır, bu web siteleri sizi milyoner yapmaz, ancak biraz ekstra para kazanmak için harikalar yaratabilir. Dolandırıcılığı dışarıda bırakacağım. Bu hizmetlerin bazıları belirli bir dönemde veya tamamen Türkiye’den kullanım dışı kalabilir. Bunu da kontrol etmeniz gerekiyor.

İşte ödeme yapan bazı yasal web siteleri:

1. Swagbucks: Swagbucks fazladan para kazanmak için harikadır. Anket almaktan arama motorlarını kullanmaya kadar para kazanmak için çeşitli şeyler yapabilirsiniz. Zengin olmayacaksınız ama birkaç dolar kazanacaksın. Öldürecek vaktiniz varsa, internette gezinmek yerine fazladan para kazanmak için harcayabilirsiniz.

2. InboxDollars: InboxDollars, Swagbucks’a benzer, çünkü anketlere, alışverişe vb. Katılacaksınız, dolayısıyla geri dönüşünüzü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, her iki web sitesine de kaydolun. Ayrıca size ödeme yapan (Swagbucks gibi) bir arama motoru sunarlar ve yalnızca kaydolduğunuz için 5 $ alırsınız. Anket sitelerini arka arkaya listelemeye devam etmeyeceğim, ancak anketlere katılmak için para kazanmak istiyorsanız, GlobalTestMarket, E-Poll Surveys ve Survey Club’e de göz atın.

3. Project Payday: Yeni projeler ile ilgili deneme yapma teklifi almak için para alarak binlerce dolar kazanan kişilerin referanslarının bulunduğu sitelerden biridir. Binlerce kazanacağınızı söylemiyorum, ancak bu yasal ve fazladan para kazanabilirsiniz. Ücretsiz bir deneme yapmanız için size ödeme yapıldığında, ürünü beğeneceğinizi ve satın alacağınızı veya denemeyi iptal edip ücretlendirmeyi unutacağınızı varsayarlar. Ücretlendirilmeden önce takip edip iptal edebiliyorsanız (ürünü istemiyorsanız), bu site biraz para kazanmak için harika bir sitedir.

4. User Testing: User Testing, web sitelerini test etmek için 10 dolar ödüyor. Bir test genellikle yaklaşık 15-20 dakika sürer. Amaç, bir web sitesi sahibinin sitesinde yeni olan birini izlemesini sağlamaktır. Site sahibinin gerçek bir kullanıcı deneyimini izleyerek elde ettiği değer bir ton değerindedir, ancak 10 ABD doları kötü bir ödeme değildir.

5. Fiverr: Fiverr, insanların sunduğu hizmetlerden bazılarına ihtiyacınız varsa, birkaç dolar kazanmak veya birkaç dolar harcamak için harika bir yerdir. Temelde her şey 5 dolar. Ya 5 dolar ödersiniz ya da 5 dolar alırsınız. Hizmetlerinizi istediğiniz şekilde sunabilirsiniz. Sanat eseri satıyorsanız ve her biri 5 dolara satıyorsanız, bu bir iştir. Grafik tasarımcıysanız ve hizmetlerinizi saatte 10 ABD doları karşılığında sunmak istiyorsanız, 30 dakikalık bir iş sunmanız yeterlidir. İki saatlik grafik tasarıma ihtiyaçları varsa, dört adet satın alarak size 20 $ veya 10 $ / saat ödüyorlar.

6. IZEA: IZEA, bir bloga ek olarak veya kendi başına çalışır. Blog yazmak, tweet atmak, fotoğraf çekmek ve video çekmek için para alırsınız. Ödeme çoğunlukla takipçilerinize bağlıdır, bu nedenle tweetlerinizle para kazanmak istiyorsanız, Twitter takiplerinizi büyütmeniz gerekir. Aynı şekilde, bloglardan para kazanmak istiyorsanız, önemli miktarda blog trafiğine ihtiyacınız olacaktır (aşağıda blog oluşturma hakkında daha fazla bilgi).

internetten-para-kazanma

Serbest Yazarlık

Serbest yazı, çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Başarılı serbest çalışanların çoğu, minimum 600 kelimelik yazı başına ortalama 50 TL’den 100 TL’ye kadar kazanabilir. Bazıları bunun iki katı kazanıyor!

Tabii ki böyle başlamıyor. Portföyünüzü ve özgeçmişinizi oluşturmalısınız, blah blah blah. Yazmakla ilgileniyorsanız, bunu bildiğinizden eminim. Yazmakla ilgilenmiyorsan, bu yoldan sadece para için gitmenizi tavsiye etmem. Bağlılık ve zaman gerektirir, ancak sevdiğiniz şey buysa oldukça karlı olabilir. Sevdiğiniz şeyin bu olduğunu varsayarak, bununla para kazanmaktan bahsedelim.

Tüm bu serbest yazarlık şirketlerine ulaşmaya karar vermeden önce, bir web varlığınızın olması gerekir. Bir bloga ihtiyacınız var. Ya da sadece çevrimiçi bir portföyünüz olabilir. Bir LinkedIn profili bile başlamak için işe yarayabilir.

Burada önereceğimiz siteler genelde İngilizce bilenler için işe yarayacaktır. Çünkü Türkiye’de bu tür bir para kazanma yolu iyi getiri sunmuyor. SEO şirketlerine yazı yazsanız ortalama 25 TL kazanabilirsiniz. Şimdi hepinizin beklediği şey için; Gerçekten para kazanmaya hazır olduğunuzda, başlayabileceğiniz 10 web sitesi şunlardır:

7. Listverse: Listverse kabul edilen her gönderi için 100 $ öder. Makale bir liste olmalı, en az 1.500 kelime olmalı ve en az 10 şey içermelidir. Bunun dışında, onunla oldukça yaratıcı olabilirsiniz.

8. TopTenz: TopTenz kabul edilen her gönderi için 50 $ öder. Yine, makale bir liste biçiminde olmalı ve birkaç istisna dışında en az 1.500 kelime olmalıdır. Sık sık gönderirler, bu nedenle kabul edilme şansınız oldukça yüksektir.

9. A List Apart: A List Apart, kabul edilen her gönderi için 200 $ öder. Listede birinci değiller çünkü daha az makale yayınlama eğilimindeler, bu da kabul edilme şansınızın daha düşük olduğu anlamına geliyor. Yukarıdaki ile aynı kurallar, minimum 1.500 kelime.

10. International Living: International Living, kabul edilen her gönderi için 75 $ öder. Çoğunlukla ziyaret ettiğiniz ülkelerden seyahat deneyimleri arıyorlar. Bu site için, yazma becerinizden çok deneyiminizle ilgilidir.

11. FundsforWriters: FundsforWriters, kabul edilen her gönderi için 50 ABD doları öder. Yazmak ve onunla para kazanmakla ilgili makaleler arıyorlar. Yalnızca 500-600 kelime arasındaki makaleleri kabul ediyorlar, ancak her bir kelimeyi saymanızı istiyorlar.

12. Uxbooth: Uxbooth, kabul edilen her gönderi için 100 $ öder. Makaleleri kabul etmek ve yayınlamak genellikle dört ila sekiz hafta sürer, bu yüzden bunun hızlı bir para kazandırıcı olduğuna güvenmeyin. Sadece harika içerik yayınlamak için editörlerle eşleştikleri için çok uzun sürüyorlar.

13. iWriter: iWriter kabul edilen her gönderi için 15 $ ‘a kadar ödeme yapar. Bu küçük görünebilir, ancak yukarıdakilerin çoğu kadar katı değildir ve ayrıca yazdıklarınızı tam olarak seçmenize izin verir. İstediğiniz kadar çok veya az makale yazabilirsiniz.

14. Textbroker: Textbroker, 5 yıldızlı bir yazar iseniz kelime başına beş sente kadar ödüyor. Kısa bir örnek makale göndererek başlayacaksınız ve büyük olasılıkla 3 yıldızlı bir yazar olarak başlayacaksınız, ancak daha fazla yazarak ve harika içerikler yazarak yolunuza devam edebilirsiniz.

15. Matador Network: Matador Network kabul edilen her gönderi için 60 $ ‘a kadar ödeme yapar, ancak standart ödeme 20-25 $ civarındadır. Asgari kelime sayısına odaklanmıyorlar, ancak maksimum 1.500 kelimeye sahipler.

16. The Penny Hoarder: Penny Hoarder, aldığınız sayfa görüntülemelerinin sayısına bağlı olarak 800 $ ‘a kadar (nadiren) ödeme yapar. Ödeme, 50.000 sayfa görüntülemesi için 100 ABD dolarından başlar, bu nedenle bu garantili ücretli bir makale değildir, ancak potansiyel olarak oldukça faydalı olabilir.

Serbest yazmayla para kazanabileceğinizden hiç şüphe yok, ancak bu bir süreçtir. Portföyünüzü ve yazma becerilerinizi oluşturmaya başladıktan sonra, ciddi para kazanmaya başlayabilirsiniz. Deneyimli bir yazar değilseniz, gerçekten biraz hamur görmeye başlamadan önce biraz zaman ayırmayı bekleyin.

Eşya Satışı

Çevrimiçi müzayedeler fikri ortaya çıktığından beri, çevrimiçi satış pazarı yükselişte. Birçoğu ilgileniyor, ancak nasıl başlayacağını bilmiyor. Halihazırda sahip olduğunuz şeyi satıyor veya bir mağaza gibi alıp satıyor olun, çevrimiçi satış yaparak para kazanmanın hala her türlü yolu var. Başlamadan önce, çevrimiçi bir şey satarken kullanabileceğiniz birkaç genel ipucu:

Eğer dijital bir eşya satacaksanız, PayPal hesabı edinin. Çevrimiçi iş dünyasında ödeme alma ve başkalarına ödeme yapma standardıdır. Profiliniz için güzel fotoğraflar çekin. Aşağıdaki seçeneklerden bazıları resmi çekmenizi ve ürünü satmanızı gerektirmez, ancak bunu yapanlar için, ürününüzü diğerlerinden farklı kılan net bir resim çektiğinizden emin olun. Çok fazla fotoğraf çekecekseniz, fotoğraflarınızın gerçekten profesyonel görünmesini sağlamak için evinizde fonlu ve uygun aydınlatmalı küçük bir “stüdyo benzeri” alan oluşturun. Dürüst olun. Kullanılmış öğeler satıyorsanız, her çukur, çizik, leke vb. Konusunda dürüst olun. Bu, karşılaşabileceğiniz birçok sorunu azaltır ve yorumlarınızın olumlu kalmasını sağlar.

İyi işler yapın. Sade ve basit. İster küçük bir sitede satış yapıyor olun, ister çevrimiçi bir mağaza açıyor olun, müşteri hizmetleriniz önemlidir. Bu olumlu yorumları almak ve kendinize iyi bir isim vermek isteyeceksiniz. Sorulara, endişelere ve şikayetlere yanıt verin. Varsa bir garanti sunun. Bu yönergeleri izleyin ve çevrimiçi satışlarda başarılı olacaksınız. Satmaya başlamaya hazır olduğunuzda, işte burada:

17. Letgo: Letgo, kullanıcıların ikinci el eşya satışı yapmasını sağlayan bir web sitesi ve mobil uygulamasıdır. İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü. Elinizdeki sıfır veya kullanılmış eşyayı listeleyerek satarsınız.

18. Kinguin: Dijital kod satışı için en rahat sitelerden biridir. Çok fazla zorlama sunmaz. Oyun kodları veya dijital abonelik kodları satabilirsiniz.

19. Gittigidiyor – Elbette çevrimiçi para kazanma hakkında Gittigidiyor’dan bahsetmeyen bir makale okuyamazsınız. Bir Gittigidiyor mağazası başlatabilir ve bu konuda ciddileşebilir veya evinizi düzene sokmak için bazı şeyler satabilirsiniz. Gerçek bir Gittigidiyor mağazası açmaya karar verirseniz, envanterle uğraşmak zorunda kalmamanız için ürünleri depolayacak ve doğrudan müşterilerinize gönderecek bir nakliye şirketi bulmak isteyeceksiniz.

20. Dolap: Dolap, Letgo’dan sonra çıktı. Dolap’ta da eşyalarınızı listeleyerek satabilirsiniz.

21. Facebook: Facebook mağazaları, yerel olarak satış yapmak için harikadır. Sadece bölgenizdeki dükkanları ararsınız ve gruba katılmayı istersiniz. İçeri girdikten sonra ürünün bir fotoğrafını çekin, fiyatla birlikte hızlı bir açıklama yazın ve yayınlayın.

internetten-gelir

Blogging

Bakın, blog yazmaktan bahsetmeyen, çevrimiçi para kazanmayla ilgili bir makale. Muhtemelen bu listedeki en basit yoldur, ancak çok yapılabilir ve muhtemelen bu listedeki en eğlenceli yoldur. Blog yazmayı seviyorsanız, blog yazarak para kazanmaktan ve bunun gerçekte ne anlama geldiğinden bahsedelim.

Blog yazmak sabır, sebat ve disiplin gerektiren bir şeydir. Gerçekten para görmeye başlamadan önce bir yıldan fazla bir süre her gün yazmak anlamına gelebilir. Ciddi miktarda para kazanmadan önce blogunuzu, markanızı ve otoritenizi oluşturmak için bir veya iki yıl harcamak oldukça yaygın görünüyor.

Bazı insanlar, çok fazla trafik olmadan para kazanabileceğinizi ve bu bazı durumlarda doğru olsa da, genellikle bir blogdan kazanmaya başlamak için çok fazla web sitesi trafiğine ihtiyacınız olacağını ve bu biraz zaman aldığını iddia ediyor. Bu noktaya ulaştığınızda, blogunuzdan para kazanmanın ve kazanmaya başlamanın birincil yolları şunlardır:

22. Reklamcılık: Bu kesinlikle bir blog ile para kazanmanın en eski usul yöntemidir. Aynı zamanda en az yaygın olan yol olmaya başlıyor. Doğrudan sitenizde reklam spotları satabilir veya Google AdSense gibi bir şirkete kaydolabilirsiniz. Her iki durumda da, görüntülemeleriniz her gün binlerce kişiye ulaşana kadar reklamlardan çok fazla para görmeyeceksiniz.

23. Bağlı Kuruluşlar: FlexOffers ve CJ Affiliate gibi diğer kişilerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmanıza olanak tanıyan birçok bağlı kuruluş ağı vardır. Sayfanıza bir bağlantı veya başlık koyarsınız ve ardından biri tıklar ve ürünü / hizmeti satın alırsa bir yüzde alırsınız. Özellikle blogunuzun kategorisine giren ürünleri seçmek isteyeceksiniz. Bu, blogunuza gelen trafiği aldıktan sonra para kazanmanın etkili bir yoludur.

24. Üyelik: Birçok kişi bloglarında ücretli bir üyelik alanı oluşturmuştur. Bu genellikle yalnızca “üye alanı”nda erişebilecekleri özel içerik içindir. Neleri dahil edeceğiniz konusunda gerçekten harika bir fikriniz varsa, bu harika bir fikir olabilir. Web üzerinden kolayca erişilemeyen bir şey oluşturmanız gerekecek.

25. Ürünler: Bir e-kitap veya bilgisayar yazılımı gibi kendi ürününüzü oluşturabilirsiniz. Daha sonra blogunuzu, insanların ürününüzü satın almasını sağlamak için bir tanıtım aracı olarak kullanırsınız. Büyük değeri olan meşru bir ürün yarattığınız sürece, bazı alıcılar elde edebilmelisiniz, ancak bloglu her şey gibi, satışları elde etmek için trafiğe ihtiyacınız olacak.

26. Hizmetler: Yaşam koçluğu, blog koçluğu, hedef belirleme veya finansal planlama gibi ücretli bir hizmet sunabilirsiniz. Sadece tüm yasal sonuçları araştırdığınızdan ve profesyonel değilseniz profesyonel olduğunuzu iddia etmediğinizden emin olun. Bunun gibi bir hizmetle, temelde blogunuzu kendinizi satmak için kullanıyorsunuz. İnsanları satın almaya değer olduğunuza ikna etmeniz ve ardından hizmetinizi satın aldıklarında taleplerinizi yedekleyebilmeniz gerekir.

27. Sponsorlu / ücretli gönderiler: Birçok blog sponsorlu ve ücretli gönderiler yayınlar. Sponsorlu gönderiler temelde yalnızca belirli bir marka, ürün veya hizmet hakkındaki gönderilerdir. Bir şirket, bununla ilgili bir makale yayınlamanız için size ödeme yapacaktır. Diğer ücretli gönderilere de benzer. Temel olarak sitenizdeki makale için yer satmanız. Bu rotayı izlemeye karar verirseniz, çok sayıda teklif almadan önce trafiğinizi oluşturmak isteyeceksiniz.

28. Abonelik: Belirli bir temelde (haftalık, aylık, vb.) Sürekli olarak sunabileceğiniz değerli bir şey (haber bülteni, çevrimiçi dergi, vb.) Aklınıza gelirse, bir abonelik hizmeti sunmak isteyebilirsiniz. Bu, ürününüzün her gönderilişinde veya aylık olarak alınan bir ücret olabilir. Her iki durumda da, bu, müşterilerinizin yalnızca web sitenize abone olarak elde edebileceği bir şey olmalıdır.

29. Videolar: Bu, kendi başına bütün bir bölüm olabilir. Birçok kişi YouTube videoları oluşturarak para kazandı. EvanTube‘da Evan bir çocuk ve yaşındaki diğer çocukların kullanacağı ürünlerin incelemelerini oluşturarak milyonlar kazandı. Milyonlara ulaşmak kolay değildir, ancak bunu yaptıktan sonra, bir miktar nakit geldiğini görmeye başlayacaksınız. Birçok blog yazarı, bir video blog başlatarak fikirlerini iletmek için tamamen videolara yöneldi.

Evden Çalışma Şirketleri

Son olarak, sizi kendi evinizin rahatlığında çalışmanız için kiralayacak bazı şirketler var. Hala kendi programınızı oluştururken ve nereden çalışacağınıza karar verirken başka biri için çalışmakla ilgileniyorsanız, işte tam da bunu yapmanıza izin verecek birkaç şirket var:

30. CrowdSource: CrowdSource, “mikro görev” işlerinden daha büyük yazma ve düzenleme işlerine kadar birçok iş türü sunar. Ne kadar çalışacağınıza siz karar verirsiniz ve çoğunu doğrudan bilgisayarınızda yapabilirsiniz.

31. Demand Studios: Demand Studios, yazardan film yapımcılarına kadar her türden yaratıcı profesyoneli işe alıyor. Ücret harika değil, ancak evde iş için rekabetçi.

32. Fast Chart: Fast Chart, tıbbi bir transkripsiyon uzmanı olarak evden çalışmanıza olanak sağlar. Sayfada listelenen bazı şartlar ve nitelikler vardır, ancak bunları karşılarsanız, sektör için rekabetçi bir ödeme alırsınız. Ayrıca, evden çalışacağınız için kendi programınızı da ayarlayabileceksiniz.

33. Leap Force: Leap Force, Google’ın web sitelerini arama motoru sıralaması için derecelendirmesinin bir yoludur. İşe alınırsanız, makul bir para kazanırsınız (genellikle saatte 11 doların üzerinde), kendi programınızı belirlersiniz ve web sitelerini görüntülemek ve sıralamak oldukça eğlenceli olabilir.

34. Liveops: Liveops, evden çalışmanıza izin veren bir çağrı merkezidir. Çağrıları yanıtlamak için ayarlandıktan sonra, haftalık bir program yapmaya ve evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Ödeme genellikle saatte 10 dolara yakındır, ancak komisyonlarla daha fazla kazanabilirsiniz.

35. SpeakWrite: SpeakWrite, bilgiyi yazıya dökmeniz için size 15 $ / saat ödeyecektir. Kendi programınızı kendiniz belirlersiniz ve evden çalışırsınız.

Artık çevrimiçi para kazanmaya başlamak için birçok farklı seçeneğiniz var. Sizi gerçekten ilgilendiren bir şey gördüyseniz, deneyin ve onun hakkında daha fazla bilgi edinin. Çevrimiçi olarak tam zamanlı bir gelir elde etmek istiyorsanız, kendinizi yapmak istediğiniz şeyi nasıl yapacağınızı öğrenmeye adamalısınız. Webde tonlarca ücretsiz kaynak var. Sadece onları aramalısın!