Discord mobil telefon ekran paylaşımı

Discord, ekran paylaşma özelliğini Android ve iOS’ta başlattı. Uygulamada bu, masaüstünde Discord’da olduğu gibi çalışır ve ekranınızdakileri sunucunun diğer üyeleriyle paylaşmanıza olanak tanır. Discord sonunda Android ve iOS uygulamalarına ekran paylaşımı ekledi. Artık mobil cihazınızın ekranını sesli kanallarda veya video görüşmelerinde en çok 50 kişiyle paylaşabilirsiniz.

Bu, mobil cihazlarda yalnızca oyunlarda değil, telefonunuzda yaptığınız diğer her şeyde de işe yarar. Elbette tek istisna, Netflix gibi ekran kaydetmeyi özel olarak engelleyen herhangi bir uygulama. Discord, öncelikle oyun odaklı bir uygulama olarak pazarlanmaktadır, bu nedenle cihazınızın ekranını başkalarıyla paylaşma yeteneği, kullanıcıları için bariz bir çekiciliğe sahiptir; örneğin mobil cihazınızdan oyun akışını gerçekleştirebilir veya D&D grubunuza içinde bulundukları zindanın bir haritasını gösterebilirsiniz. Ancak ekran paylaşımı için de pek çok oyun dışı kullanım vardır.

Discord, özelliğin tüm akıllı telefon kullanıcılarına sunulmaya yeni başladığını, bu nedenle cihazınızda hemen görünmeyebileceğini söylüyor. Bu arada, tablet desteği gelecekte bir noktada geliyor, diyor Discord.

Birçok kişi, Zoom ve Slack gibi uzaktan çalışma uygulamalarına ücretsiz bir alternatif olarak Discord’u kullanır; bu, artık bir sesli veya görüntülü toplantı sırasında iOS veya Android cihazınızdan bir sunum paylaşabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, sevdikleriniz de uygulamayı kullanıyorlarsa, fotoğrafları, videoları veya diğer medyayı kolayca paylaşmanın bir yoludur. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Android ve iOS’ta Discord uygulamasında nasıl ekran paylaşımı yapılır?

Başlamak için Discord uygulamanızı güncelleyin veya en son sürümü Google Play’den (Android) veya Apple App Store’dan (iOS) indirin. Discord, ekran paylaşma özelliğini kullanıma yeni sunuyor, bu nedenle ona hemen erişemeyebilirsiniz. Eğer durum buysa, umutsuzluğa kapılmayın; onu almak için uzun süre beklemek zorunda kalmamalısın.

  1. Discord uygulamasını açın, ardından bir sesli kanala veya görüntülü aramaya katılın.
  2. Çağrı kontrol çubuğundan “Ekran Paylaşımı” simgesine dokunun.
  3. Bir iletişim kutusu ekran paylaşımının nasıl çalıştığını açıklayacaktır. “Deneyin!” Seçeneğine dokunun başlamak.
  4. Uygulama, ekranınızı başkalarıyla paylaşmak üzere olduğunuz konusunda sizi bir kez daha uyaracaktır. Ekranınızdakileri paylaşmaya hazırsanız “Şimdi Başlat“a dokunun.
  5. Uygulama yeni bir ekran paylaşım kullanıcı ara yüzüne yönelecek, ancak diğer uygulamalara geçebilir ve Discord arka planda izleyicilerinize yayın yaparken telefonunuzu normal şekilde kullanabilirsiniz.
  6. Durdurmaya hazır olduğunuzda “Paylaşımı Durdur“u seçin.

Ekran paylaşımının, görüntüleyenlerinizin telefonunuzda veya tabletinizin ekranında görüntülenen her şeyi gerçek zamanlı olarak görmelerine izin verdiğini unutmayın (bir uygulama ekran paylaşım erişimine izin vermediği sürece). Bu, Discord’unuzla YouTube’u bir grup olarak video izlemeyi çok daha kolaylaştıracak olsa da, aynı zamanda herkesin bildirimlerinizi veya ekranda görünürse diğer potansiyel olarak hassas materyalleri göreceği anlamına gelir. Paylaşmadan önce bildirimleri sessize almayı unutmayın. iPhone’de kestirmeler uygulaması ile otomasyon oluşturabilirsiniz. Böylece Discord açıldığında bazı özellikleri otomatik olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için iPhone ile otomasyon nasıl oluşturulur? kılavuzumuzu inceleyin.