iPhone 4010 hatası nasıl düzeltilir? iTunes hatası 4010

iPhone’da 4010 geri yükleme hatasını düzeltmenin yolları nelerdir? iPhone kullanıcıları, 4010 hatası hakkında birçok kez şikayet ettiler, bu hata kodu bir geri yükleme hatasına işaret ediyor. Hata, iTunes programı ile bilgisayar üzerinden iPhone telefonu güncellenmesi ve geri yüklenmesi sırasında oluşuyor.

Çok can sıkıcı bir hata olan 4010 hatası, telefonlar açılmadığı zaman bilgisayara kablo ile bağlanması ve iTunes üzerinden güncellenmesi yönünde uyarı verildiğinde meydana gelirse, sorun çözülene kadar telefonunuza ulaşamamanıza neden olabilecek kadar büyük bir soruna dönüşebilir.

iPhone’da 4010 hatasını düzeltmenin yolları

İnsanlar önyükleme döngüsü gibi iPhone sorunlarıyla karşılaştığında, iPhone’u iTunes aracılığıyla geri yüklemek etkili çözümlerden biri olabilir. Ancak birçok kişi, bilinmeyen bir hata nedeniyle iPhone’larının geri yüklenemediğinden de şikayet ediyor. Bu nedenle, bu makale bu soruna geçici bir çözüm bulmanın bazı etkili yollarını paylaşmaktadır. Lütfen aşağıdaki tüm yöntemlerin iPad’de ve diğer geri yükleme hatalarında uygulanabilir olduğunu ve ihtiyacınıza göre bunları deneyebileceğinizi unutmayın.

Bu hata, kullanıcının cihazı güncellemeye veya geri yüklemeye çalıştığı sırada antivirüs veya güvenlik duvarının neden olduğu girişim nedeniyle ortaya çıkabilir. Ancak, iPhone’unuzun güvenlik duvarı ve ağ ayarlarını ziyaret ederek veya cihazı güncelleyerek bu girişimi geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Aşağıda verilenler iPhone hatası 4010 sorunlarını düzeltmek için öneriler vardır.

iTunes 4010 geri yükleme hatası çözümü

iTunes, gerekli yazılımı indirmek için Apple sunucuları ile iletişim kuramadığı için 4010 hatası oluşması muhtemeldir. Genel olarak, yapmanız gereken tek şey iTunes’un en son sürümünü indirmek ve ardından cihazı tekrar geri yüklemeyi denemek.

1. Aygıtınızın ve Apple Sunucunuzun İletişim Kurabildiğinden Emin Olmak için iTunes’u Güncelleyin

Windows’ta iTunes’u başlatın ve sol üst bölmede Yardım’ı tıklayın, ardından açılır menüden Güncellemeleri Denetle’yi seçin. Mac’te App Store’a gidin ve iTunes için herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Windows kullanıcısıysanız ve Yardım’ı tıkladıktan sonra Güncellemeleri Kontrol Et seçeneği bulamazsanız, bu, iTunes’unuzun Microsoft Store’dan indirildiği ve Mağaza’nın sizin için otomatik olarak güncelleyeceği anlamına gelir.

2. iTunes Hatası 4010’u Düzeltmek için Güvenlik Yazılımınızı Kontrol Edin

Sisteminize yüklediğiniz güvenlik (anti-virüs) yazılımı, iTunes veya Mac’inizin Apple sunucuları ile etkin bir şekilde iletişim kurmasını engelleyebilir. Sonuç olarak, cihazı iTunes/Finder aracılığıyla geri yüklemeye çalıştığınızda çok sayıda hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, güvenlik yazılımını geçici olarak devre dışı bırakmanız ve ardından tekrar denemeniz gerekir.

3. 4010 Hatasını Geri Yüklemeyi Çözmek için USB ve İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bazen 4010 hatası, hatalı USB/İnternet bağlantısının bir sonucu olabilir. Sorunu çözmek için, cihazınızın Wi-Fi’ye sağlam bir şekilde bağlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, cihazla birlikte gelen USB kablosunu kullanmanız gerekir. Farklı bir Apple kablosu deneyin. Farklı bir USB bağlantı noktasına veya farklı bir bilgisayarı da deneyebilirsiniz.

4. iPhone’unuzu ve Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmaya Zorlayın

iPhone’u yeniden başlatmaya zorlamak, iOS sorunlarını çözmenin genel yoludur ve bazı durumlarda çalışır. Farklı iPhone modellerinde zorla yeniden başlatma gerçekleştirmek için şu talimatları izleyin: Ana ekran düğmesi olan iPhone’larda kapatma düğmesi ve ana ekran düğmesine basılı tutun, yeni model iPhone’larda kapatma düğmesi ile ses düğmesine basılı tutun. iPhone yeniden başlatıldıktan sonra bilgisayarınızı kapatabilir ve ardından geri yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz.

5. Donanımınızı Kontrol Edin

Ayrıca sorunun donanımla ilgili olması da çok muhtemeldir. Hem cihazınızda hem de bilgisayarınızda soruna neden olan hasarlı bileşenler olabilir. Cihazı, bilgisayarı ve hatta kullandığınız kabloyu kontrol edin. Cihazınızın hasar görmediğinden eminseniz farklı bir bilgisayar denemeniz de gerekebilir.

iTunes Match ile 4010 hatası

iPhone’unuzu kullanırken 4010 iTunes hatasıyla karşılaştığınız zamanlar olabilir. Bu sizi gerçekten rahatsız edebilir çünkü bu hata şarkılarınızın senkronize edilmesini engelleyebilir.

Peki, ne yapacağınızı bilmiyorsanız ve 4010 numaralı iPhone hatasıyla mücadele ediyorsanız, önerdiğimiz bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu size bu iTunes sorununu düzeltmek için bir fikir verecektir. 4010 iTunes hatasını düzeltmek için atılması gereken adımlar:

  • iTunes sürümünü en son sürüme güncelleyin: Denemeniz gereken ilk şey bu olmalı. Kullanmakta olduğunuz sürümü kontrol etmelisiniz, çünkü eski bir sürüm böyle bir sorun yaratabilir. Bu nedenle, yapmanız gereken tek şey iTunes’unuzu en son sürüme güncellemek, yazılımınızı güncellemek, eşleştirme hizmetini devre dışı bırakmak ve eşleşmeyi yeniden etkinleştirmek.
  • İnternet bağlantısını kontrol edin: Yukarıdaki işlemi yapmanıza rağmen yine de çalışmıyorsa, internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Bunun için, bu hatayı çözmek için Wi-Fi adaptörünüzü kapatmanız veya kablonuzu çıkarmanız gerekebilir.
  • Her şeyi yeniden başlatın: Bu, bu hatayı düzeltmenin başka bir yoludur. Match ve iTunes’dan çıkış yaparak her şeyi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Bunlar size yardımcı olabilecek adımlar. Bunu yaparak, sorununuzu iPhone hatası 4010’u çözebilirsiniz.