Kartal Belediyesi’nin Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde yaptığı otel

Kartal Belediyesi tarafından Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde yapımı tamamlanan 5 yıldızlı otel konforundaki dev tesis Kapadokya Kartal Otel bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılışı yapıldı.

Kartal Belediyesi, İstanbul Kartal halkının kullanımına sunulmak üzere Türkiye’nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan ve Kartal’dan 742 kilometre uzaklıktaki Nevşehir’de bulunan Kapadokya’da ki oteli 30 yıllığına kiraladı ve yerine yeniden inşa etti.

Kapadokya Kartal Otel hakkında bilgiler

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde yer alan 250 kişilik yatak kapasitesine sahip Kapadokya Kartal Otel’de 15 süit oda, 78 standart oda, açık havuz, 250 kişilik kapalı restoran, 600 kişilik teras restoran, 600 m2 kapalı alan ve 5 bin metrekare oto park bulunuyor.

Memleketi Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde açıklamalarda bulunan Altınok Öz; Sosyal belediyecilik anlayışıyla ile bu tesise büyük önem verdiğini ve Kartal halkının bu tesis sayesinde hem Kapadokya hem de Hacıbektaş ile buluşacağını ifade etti. Öz, otel hakkında şu ifadeleri kullandı:

Altınok Öz’den Nevşehir’de belediye oteli

Ben bir kere bu yörenin evladıyım ve geçmişte buralarda görev yapmamdan dolayı yöreyi çok iyi biliyorum. Tarih burada, kültür burada, doğa burada, turizm burada, en önemlisi inanç burada. Dolayısıyla burası Ahiliğin, Bektaşiliğin ve Mevleviliğin buluşma noktası. Dolayısıyla biz insanlarımızı sadece bir kenti yönetmek değil, kent bilinci, kent kültürü geliştirmek açısından da yetiştirmek zorundayız. Sosyal demokrat belediyelerin birinci vazifesi de kültür, sanat ve eğitimdir; vatandaşlarını kültür ile buluşturmaktır. Kartal’da da bölgeye yoğun bir ilgi var ama konaklamada sorun olduğu için gelip ziyaret edip dönüş söz konusu olmaktaydı.

Bu otelimiz şu an havalimanına sadece 5 dakika mesafede. Ulaşım yönünden de rahat olması nedeniyle böyle bir tesis yapmaya karar verdik. Bu belediyecilik açısından, belediye uygulamaları açısından bir ilk değildir. Rahmetli Ali Dinçer zamanında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Akçay’da kampı vardı. Bu uygulamanın doğruluğu söz konusu ki halen büyükşehir belediyesi Akçay Tesislerini satmamıştır. Sosyal belediyecilik açısından bizim önem verdiğimiz, değer verdiğimiz bir tesisimiz burası.