Çeviri özellikli PDF okuyucular

Belgenizi saklayabileceğiniz birçok format vardır ve PDF bunlardan biridir. En sık kullanılan dosya formatıdır ve internette bulunan hemen hemen tüm dosyalar PDF formatındadır. Bu dosyaları internetten indirmek kolaydır, ancak bu dosyaları okumak zordur. Bu nedenle, PDF dosyalarını okuyan çeşitli yazılımlarımız var ve internette çok sayıda PDF okuyucu var. Ancak soru, bu PDF okuyucularının metin çevirisini destekleyip desteklemediğidir.

Taşınabilir Belge Biçimi dosyalarını okumanıza izin veren birçok yazılım olmasına rağmen, hepsi çeviriyi desteklemez. Yoksa Adobe Reader çeviri eklentisi mi arıyorsunuz? Aşağıda, PDF dosyalarını okumanızı ve ayrıca çeviri özelliği bulmanızı sağlayan yazılımlar bulunmaktadır.

1. Foxit Reader

foxit reader

Foxit Reader, PDF okuyucuları için Google Dokümanlar ile aynıdır; PDF’lerinizi bulut üzerinde oluşturabilir, paylaşabilir veya güvenliğini sağlayabilirsiniz. Foxit Reader ile herhangi bir dosya formatını Taşınabilir Belge Formatına dönüştürebilirsiniz. Taşınabilir Belge Biçimi oluşturmak için, taranan belgeyi yazılıma yüklemeniz yeterlidir. Ayrıca çeşitli PDF’leri tek bir yeni dosyada birleştirebilirsiniz. Çevirmen olarak kullanabileceğiniz Doğu Asya dilleri ve sözlükler gibi çeşitli eklenti özellikleriyle birlikte gelir.

Foxit’in sağladığı özel bir özellik, bir PDF üzerinde başkalarıyla işbirliği yapabilmeniz, belge erişimini verebilmeniz veya iptal edebilmeniz, bu özellikle başkalarının PDF’nizde görmesine izin verebilmeniz, ayrıca PDF’nizi kimin açtığını ve görüntüleyebildiğini takip edebilmenizdir. Herhangi bir zamanda erişimin yanlış kişiye verildiğini düşündüğünüzde, erişimi hemen engelleyebilirsiniz. Ayrıca, PDF’lerinizi izinsiz girişlerden korumak için çeşitli güvenlik seçeneklerine sahiptir, şifreler ayarlayabilir veya dosyanızı şifreleyebilirsiniz.

2. Google Chrome

chrome pdf

Google Chrome, çevirmenli Taşınabilir Belge Biçimi okuyucusu olabilir. Arayüzü, Windows 10 için varsayılan PDF okuyucu olan Microsoft Edge’e benzer. Bilgisayarınızda varsayılan bir tarayıcıysa, PDF’lerinizi açmamayı tercih ederseniz, yerleşik PDF okuyucusunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Chrome’u PDF’leri okumak için kullanmak için Chrome’u açın ve ayarlara gidin ve içeriği tıklayın, içerik ayar pencerelerine gidin ve PDF Belgeleri altında, “PDF dosyalarını varsayılan PDF görüntüleyici uygulamasında aç”ın önündeki kutuyu işaretleyin. Varsayılan Windows Taşınabilir Belge Biçimi görüntüleyicisi olarak seçmeyi unutmayın. Bununla metinlerinizi de çevirebilirsiniz.

3. Adobe Acrobat Reader DC

adobe reader dc

Adobe Acrobat Reader DC, ücretsiz bir PDF okuyucudur. En iyi PDF okuyuculardan biridir ve mükemmel uyumluluğu tercih edenler ve üçüncü taraf çözümlere güvenmeyenler için şiddetle tavsiye edilir.

Adobe tarafından kullanıcıları için oluşturulmuş bir Taşınabilir Belge Formatı okuyucusudur. Adobe Acrobat Reader DC, Adobe Document bulutu, Box, Dropbox ve Microsoft OneDrive’a bağlanarak PDF dosyalarınızı istediğiniz yerden ve istediğiniz cihazdan açmanıza olanak tanır. Kullanımı kolay bir yazılımdır, size en son erişilen dosyalar ve gözden geçirilmek üzere gönderilen dosyalar hakkında bilgi veren bir Giriş sekmesi vardır.

Adobe Acrobat Reader DC ile yalnızca PDF’leri okuyamaz, aynı zamanda yazdırabilir ve imzalayabilirsiniz. Sözlük gibi çeşitli eklentiler satın alabilirsiniz. Bu, metinlerinizi diğer dillere çevirmenize yardımcı olabilir.