Apple Watch için hesap makinesi uygulaması

Küçük bir Apple Watch ekranında hesaplama yapmak çoğu kişi için sakıncalı bir görev gibi görünebilir, ancak kesinlikle bir tutamda işe yarar. İster hareket halindeyken temel hesaplamalar yapıyor ister bir akşam yemeği fişi için bahşiş tutarı hesaplıyor olun, Apple Watch’ınız için hafif ve sezgisel bir hesap makinesi uygulaması size yardımcı olabilir.

Temel hesaplamaları yapmak için iPhone’unuzu incelemekten hoşlanmıyorsanız, Apple Watch’ınızda bir hesap makinesi uygulaması kurmaya istekli olabilirsiniz. Bu yazıda size en iyi Apple Watch hesaplayıcı uygulamalarının listesini gösteriyoruz.

Apple Watch’ta Hesap Makinesi Uygulaması

Uzun bir bekleyişin ardından Apple sonunda watchOS 6’da Apple Watch için ilk model hariç tüm Apple Watch modelleriyle uyumlu yerel bir hesap makinesi uygulaması başlattı. Bu nedenle, watchOS 6 veya sonraki bir sürüme sahipseniz, temel hesaplama için güvenilir bir hesap makinesi uygulamasına sahip olmak için başka hiçbir yere bakmanıza gerek yoktur.

Apple Hesap Makinesi uygulaması

Arayüz, iOS için hesap makinesi uygulamasına oldukça benziyor. Dolayısıyla, iPhone için yerel hesap makinesi uygulamasını kullandıysanız, watchOS hesap makinesi uygulamasını oldukça tanıdık bulacaksınız. Özellikle, resmi Apple Watch hesap makinesi uygulamasında ayrıca, bir akşam yemeği çeki için bahşiş miktarını kolaylıkla hesaplayabilmeniz için özel bir TIP düğmesi bulunur.

WatchOS 6, Apple Watch Series 1, 2 ve 3 gibi daha eski Apple Watch modelleriyle uyumlu olduğundan, en yeni Watch modellerini kullanmasanız bile yerel hesap makinesi uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak yerel hesaplayıcı uygulamasıyla uyumlu olmayan orijinal Apple Watch’ı (2015’te piyasaya sürüldü) kullanıyorsanız veya yalnızca daha zengin özelliklere sahip bir hesap makinesi uygulamasına sahip olmak istiyorsanız, bu üçüncü taraf uygulamalarından başka bir yere bakmayın.

Calbot 2

Calbot 2

Düzgün ve daha hızlı bir arayüze sahip olan Calbot 2, muhtemelen en sezgisel Apple Watch hesap makinesi uygulamasıdır. İster hesaplamalar yapıyor ister birimleri dönüştürüyor olsun, hedefe kalmış. Dahası, akıllı saatte ipuçlarını hesaplama ve faturaları bölme açısından da biraz daha iyidir.

Calbot, daha sonra hesaplamalara bakmanıza izin veren bir geçmiş şeridi içerir. Ayrıca, 22 farklı kategoride 500’den fazla birim desteği ve anında erişim için favori hesaplama yeteneği, onu watchOS için eksiksiz bir hesap makinesi uygulaması haline getiriyor.

Uygulamanın kurulumu ücretsiz, ancak pro sürümü için 18,99 TL ödemeniz gerekir.

PCalc

PCal_c_-

Apple Watch’ınız için özelliklerle dolu bir hesap makinesi uygulamasına sahip olmak istiyorsanız, PCalc’den başkasına bakmayın. Uygulama, kapsamlı bir birim dönüşümleri ve sabitleri setine sahiptir. Ayrıca, onaltılık, sekizlik ve ikili hesaplamalar için desteğin yanı sıra mühendislik ve bilimsel gösterim de vardır. Ancak bu güçlü hesap makinesi uygulamasında gözlerimi yakalayan şey, karışıma bazı harika özelleştirme ekleyen bir düğme düzeni seçimi.

Sadece PCalc’ın çok satırlı bir ekrana sahip olması ve birden fazla geri alma ve yinelemeye izin vermesi değil, bu da esneklik açısından büyük bir artı. Uygulama, üst düzey özellikler göz önüne alındığında 89,99 TL gibi oldukça pahalı bir fiyata sahip olsa da, iyi bir seçimdir.

CALC Smart

CALC-Smar_t

CALC Smart, Apple Watch için başka bir güçlü hesap makinesi uygulamasıdır. Uygulama, oldukça pürüzsüz ve duyarlı hissettiren etkileyici bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ayrıca, kaydırma hareketlerinden yararlanarak hızlı dönüşümler de sağlar. Bir bahşiş hesaplaması söz konusu olduğunda işarete kalmıştır. Hepsi bu kadar değil, CALC Smart bir dizi kullanıcı tarafından tanımlanabilir fonksiyon ve sabitlere sahiptir.

Bununla birlikte, CALC Smart’ı diğerlerinden ayıran şey, arayüzü özelleştirmenize izin veren harika bir düzen seçenekleri koleksiyonudur. Ayrıca, sonuçlarınızı para birimi dahil 21 farklı kategoriye dönüştürme yeteneği, Apple Watch için en sevilen hesap makinesi uygulamalarından biri olarak itibarını daha da artırıyor. Uygulama, 54,99 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Calculator‪‰‬

Calculator_

Sadelik ve kullanım kolaylığı peşinde olduğunuz şeyse, Calculator‪‰‬ değerli bir seçim olabilir. Uygulama, basit hesaplamaları kolaylıkla yapmanıza izin veren temiz bir düzene sahiptir. Çok fazla özelleştirme sunmasa da, tamamen ücretsiz olduğu için fazla şikayetiniz olmayacak. WatchOS 3.2 veya sonraki sürümleri desteği ile tüm Apple Watch modelleriyle uyumludur.

Calculator HD+‪+

Calculator-HD_

Apple Watch için en iyi ücretsiz hesap makinesi uygulamalarından birini arayanlar için Calculator HD+‪+, güçlü bir rakip olabilir. WatchOS hesap makinesi uygulaması, basitleştirilmiş bir hesaplama deneyimi sunmaya daha fazla önem verdi. Göz alıcı görünmeyebilecek temiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, ancak oldukça pürüzsüz ve duyarlıdır. Siz yazarken sonuçları gösterir ve istediğiniz esneklikle hesaplamanız için çoklu geri almayı destekler. Dahası, Calculator HD+‪+, hesaplamanızı kolaylıkla yazdırmanıza izin vermek için AirPrint ile de uyumludur.

Apple Watch’da Siri ile hesaplama

Bazılarınızın Siri’nin Apple Watch’taki temel hesaplamalar için çok kullanışlı olduğunu söyleyeceğini biliyorum, o zaman neden küçük bir hesap makinesiyle uğraşasınız ki? Bu ifadeyi tamamen göz ardı etmemekle birlikte, onu da desteklemiyorum.

Değeri ne olursa olsun, sezgisel bir GUI uygulaması, Siri’den matematiksel işlevleri gerçekleştirmesini istemekten daha kullanışlı. Siri’nin sizi duyamayacağı gürültülü bir ortamda olduğunuzda veya bir toplantıda olduğunuz veya Apple Watch’ınızın internete bağlı olmadığı zamanlarda hesap makinesi uygulaması daha iyi bir seçim gibi görünüyor.

Söylemeye gerek yok, Siri hala farklı aksanları iyi bir şekilde kavramak için yeterince verimli değil. Bu nedenle, basit hesaplama için sanal asistandan en iyi şekilde yararlanmanızı, ancak genellikle birim dönüştürme veya biraz karmaşık hesaplama yapmak zorunda kalırsanız düzgün bir hesap makinesi uygulamasına sahip olmanızı öneririm.

Umarım Apple Watch’unuz için ideal bir hesap makinesi uygulaması bulmuşsunuzdur. Yukarıda söylediğim gibi, watchOS için yerel hesap makinesi uygulaması, temel hesaplamaları gerçekleştirmekten çok daha fazlasıdır. Bununla birlikte, akıllı saatiniz resmi hesap makinesi uygulamasıyla uyumlu değilse veya daha güçlü bir hesap makinesi uygulamasına sahip olmak istiyorsanız, üçüncü taraf uygulamalar boşluğu doldurabilir.