Her zeminden bir veranda nasıl temizlenir?

Bir verandanın nasıl temizleneceğini öğrenmeniz mi gerekiyor? Uzun bir kıştan sonra, en güzel veranda bile biraz kirli ve hatta otlarla kaplanmış şekilde görünebilirken, yüzeyde yapraklar ve dallar gibi döküntüler birikmiş olabilir. Verandanız özellikle de baharın geldiği bu güzel havalarda oturmak için cazip bir alan gibi görünmeyen izbe bir kapı önüne dönüşüyor.

Ancak sizinki beton veya çimentodan, kaldırım taşlarından, levhalardan, tuğladan veya taştan yapılmış olsun, veranda temizliği harika sonuçlar vaat ederek sadece biraz zaman alır. Ve dönüşümünüzü gerçekleştirebilmeniz için, en iyi veranda temizleyicisini satın almaktan, bir elektrikli yıkayıcı ile işe başlamaya kadar, sizinkinin üstesinden gelebileceğiniz farklı yollar için bir rehber hazırladık. Aşağı kaydırarak bir verandayı temizlemenin doğru yolunu bulun.

VERANDA NASIL TEMİZLENİR

Kirli ve lekeli bir verandanın üstesinden gelmenin en iyi yolu, bir dereceye kadar sert geçen kışın ardından ne durumda olduğuna bağlı olacaktır. Biraz kirli olan bir veranda muhtemelen sabunlu suyla temizlenebilir.

Çevre dostu bir yaklaşım arıyorsanız, evdeki favori sirkemiz bir olasılıktır ve tıpkı mutfak ve banyolarda olduğu gibi evin dışında da iyi çalışabilir. Uzman bir ürün kullanmayı mı tercih ediyorsunuz? Biyolojik olarak parçalanabilen ve evcil hayvan dostu versiyonlar dahil olmak üzere bazı harika seçenekler var.

veranda temizleme ipuclari

1. VERANDAYI SABUNLU SUYLA TEMİZLEME

Avlunuz kışı oldukça iyi bir şekilde geçirdiyse, veranda temizleme işiniz için gereken tek şey bir sabun çözeltisi olabilir ve onu eski ihtişamına geri döndürebilir. Önce kışı verandada geçiren mobilyaları toplayın, ardından yüzeydeki gevşek kalıntıları fırçalayın ve yabani otları toplayın.

Bir kovaya ılık su ve bulaşık deterjanı veya kristal soda içeren bir sabun solüsyonu hazırlayın. Çözeltiyi avluya dökün ve sert bir fırça kullanarak lekeleri temizleyin. İşiniz bittiğinde, düşük ayarda hortum veya basınçlı yıkayıcı kullanarak temiz suyla durulayabilirsiniz.

2. VERANDAYI SİRKE İLE TEMİZLEME

Daha fazla yerleşik lekeyi kaldırmak ve verandayı iyice temizlemek için fazladan sirke gücüne ihtiyaç olabilir. Sirkenin çevre dostu olmasına rağmen, asidik olduğunu unutmayın, bu nedenle başlamadan önce mobilyaları kaldırmak çok önemlidir. Sabunlu su solüsyonu kullanırken olduğu gibi, başlamadan önce verandayı döküntülerden temizlemek için sert bir süpürge kullanın.

50:50 oranında sirke ve su solüsyonu hazırlayın ve kaldırıma uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin, sonra sert bir fırça kullanarak lekeleri çıkarın. İşiniz bittiğinde temiz suyla silin. Avluya bir şey koymadan önce kurumaya bırakın. Veranda daha fazla lekeli mi? Temizleme solüsyonunuzda sudan daha fazla sirke kullanın.

3. VERANDA TEMİZLEYİCİ İLE TEMİZLEME

Lekeli ve kaygan bir verandayı işe uygun bir ürünle temizleme fikrini mi tercih ediyorsunuz? Alışveriş sitelerinde “veranda temizleyici” ürünler arayın. Ancak bu tür ürünleri yağmurlu günde uygulamayın.

Bu ürünler genelde temizliğin yanı sıra, bir süre yeniden ot büyümesini engellemeyi vaat edebilir. Zemin kaplaması, çit, çatılar, hangarlar, seralar ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. Alan kuruduktan sonra çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenlidir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Organik ürünler de bulabilirsiniz.

4. BASINÇLI SU İLE VERANDA TEMİZLEME

Basınçlı su ile yıkama, verandayı temizlemenin son derece etkili ve kolay bir yolu olabilir. Bazı tedarikçilerin kaldırımlarında basınçlı yıkayıcı kullanılmasını önermediklerini ve sizinkinin bu işleme dayanacağından emin değilseniz, önce göze çarpmayan bir yerde test yapın.

Başlamadan önce yüzeyi temizleyin ve süpürün. Daha düşük bir ayarla başlayın ve gerektiğinde basıncı dikkatli bir şekilde artırın; herhangi bir yontma döşemede yüksek basınç kullanmaktan kaçının. Varsa düşük açı ve fan ayarı kullanın. Basıncın bazı alanlarda yoğunlaşmaması için bölüm bölüm temizleyin.

Bir verandayı basınçlı suyla temizlemek istemiyorsanız, yukarıdaki yöntemlerden birini seçmeniz gerekir. Veranda temizliği için gerekli olan tek şey sabunlu bir çözüm olabilir ve neyin en iyisi olduğundan emin değilseniz, neden bu yöntemle başlamayasınız, çünkü büyük olasılıkla teras temizliğinde ihtiyacınız olan her şeye hemen sahip olacaksınız.

Çoğumuzun mağaza dolabında da sirke var, bu nedenle sabunlu su ve sert bir fırça kullandıktan sonra lekeler kalırsa son çare basınçlı su olabilir. Sirke kokusu sizi endişelendirmesin, kısa sürede kaybolacaktır.

veranda temizleme

YEŞİL YOSUN NASIL ÇIKARILIR VE ÇAMAŞIR SUYU İLE VERANDA NASIL TEMİZLENİR?

Evet, tahmin ettiniz, yeşil alglerin nasıl temizleneceğini bilmek, bir verandanın ağartıcı ile nasıl temizleneceğini bilmek anlamına gelir.

Aslında, ağartıcı kullanmak, yeşile dönen bir verandanın büyük bir problemi gibi görünen şeyi çözmenin basit bir yoludur. İhtiyacınız olan tek şey, muhtemelen sahip olduğunuz ev tipi çamaşır suyu türüdür. Bununla birlikte, amaç ağartıcıyı temizlemek için verandanızın üzerine eşit bir şekilde yaymak olduğundan, klozete yapışacak şekilde üretilmiş bir üründen kaçınmak en iyisidir.

Çamaşır suyu kullanmak için bir kova veya sulama kabına su koyun, ardından eşit miktarda çamaşır suyu ekleyin. Avluya eşit olarak uygulayın ve çevredeki bitkilere veya çimlere bulaştırmamaya dikkat edin..

Çamaşır suyu solüsyonunu birkaç dakika bırakın, ardından avluyu temiz suyla iyice durulayın. Sulama tenekenizi veya kovanızı da çalkalamayı unutmayın. Yosun inatçı ise tedaviyi tekrarlamanız gerekebileceğini unutmayın.