Shazam Spotify bağlantısı

Shazam ve Apple Music, daha kişiselleştirilmiş bir müzik dinleme deneyimi sunmak için derinlemesine entegre edilmiştir. Shazam’ın Apple’a ait olduğunu göz önüne aldığımızda bu normal bir durumdur. Sonuç olarak bir şarkıyı Shazam ile tanımladığınızda, müzik bulma uygulaması şarkıyı hemen dinleyebilmeniz için bir Apple Music bağlantısı sunar. Bu durum Apple Music kullanıcıları için harika görünse de, Spotify kullanıcıları için iyi değil. Ancak hiç canınız sıkılmasın, iPhone’unuzda Shazam’ı Apple Music yerine Spotify’a bağlamanın bir yolu var. Aradığınız şey buysa, Shazam’ı Spotify hesabınıza kolaylıkla bağlamanıza yardım edeyim.

Başlamak için cihazınıza hem Shazam hem de Spotify’ı yüklediğinizden emin olun. Her iki uygulama da ücretsiz olarak yüklenebilir. iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştıran iPhone, iPad ve iPod touch’ı destekler. Bu nedenle, hızlı adımları denemeden önce bu temel gereksinimleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Shazam ile Spotify entegrasyonu

1. iOS cihazınızda Spotify uygulamasını başlatın.

shazam spotify 1

2. Şimdi, alttan küçük bir tutamaçla kartı (kısmen görünür) yukarı kaydırın.

shazam spotify 2

3. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki küçük ayarlar simgesine dokunun.

shazam spotify 3

4. Ardından, Spotify’ın hemen yanında bulunan Bağlan‘a dokunun.

shazam spotify 4

5. Apple Music’e abone olduysanız, “Apple Music bağlantısı kesilsin mi? Spotify’a bağlanmak, otomatik olarak Apple Music ile olan bağlantınızı kesecek. Devam etmek için Spotify’a Bağlan” uyarısına dokunun.

shazam spotify 5

Apple Music kullanmıyorsanız, “Shazam, Spotify uygulamasını açmak istiyor” diyen basit bir açılır pencere görürsünüz. Devam etmek için Aç’a dokunun.

6. Ardından, Spotify uygulaması açılacak ve yetkilendirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Aşağıya doğru kaydırın ve Kabul Et‘e dokunun.

shazam spotify 6

7. Daha sonra Shazam’a yönlendirileceksiniz. Şimdi, Shazam’ın Spotify’a başarıyla bağlandığını görebilirsiniz.

shazam spotify 7

Adımların bittiğini düşünüyorsanız, size Shazam’ı Spotify ile senkronize etmek için kullanabileceğiniz ek bir seçenek olduğunu söyleyeyim. Kusursuz bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız, Shazams’ı Spotify ile Eşitle’nin hemen yanındaki geçişi açmanızı tavsiye ederim. Gelecekte, müzik keşif uygulaması bir şarkıyı tanımlamak için her kullandığınızda bir Spotify bağlantısı gösterecek. En sevdiğiniz müzik uygulaması aracılığıyla şarkıyı dinlemeye başlamak için bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.