WhatsApp kalın yazma yöntemi

Farkında olmayabilirsiniz, ancak WhatsApp bir süredir kullanıcıların kalın ve koyu mesajlar göndermesine olanak tanıyor. WhatsApp’ta nasıl koyu mesaj göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp, Türkiye ve diğer uluslararası pazarlardaki en popüler mesajlaşma uygulamaları arasındadır. Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulamasının popülaritesinin nedeni, kullanıcı deneyimini basit tutarken aynı zamanda sunduğu birçok özellikten kaynaklanmaktadır. WhatsApp’taki böyle bir özellik, kullanıcıların mesajların içindeki metinleri kalın yapmasına izin vermektir. Bir mesajdaki metinleri kalın olarak biçimlendirebilirsiniz. WhatsApp’ta metni kalın yapma adımları oldukça basittir ve saniyeler içinde yapılabilir.

WhatsApp’ta metin nasıl kalın yapılır?

Metni kalın yapmak için metnin her iki tarafına da yıldız işareti (*) koymanız gerekir. Örneğin, *Bu, WhatsApp’ta metni kalın yapmak için örnek bir metindir*.

Kalın yapmak istediğiniz metnin sonuna yıldız işareti girdiğinizde, WhatsApp seçilen metni otomatik olarak biçimlendirir. Mesaj gönderildiği vakit şöyle görünecektir: Bu, WhatsApp’ta metni kalın yapmak için örnek bir metindir.

  1. iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp messenger’ı başlatın. Veya bilgisayarınızda WhatsApp Web’i ya da WhasApp Desktop’u açın.
  2. Metninizin kalın görünmesini istiyorsanız, metninizden önce ve sonra bir yıldız işareti (*) ekleyin ve metninizi yazın.
  3. Gönder’e bastığınızda, WhatsApp otomatik olarak metnin kalın görünmesini sağlar.
whatsapp kalin metin

Elbette metni kalın yapmak için sadece yıldız girmeniz gerekmez. En güncel WhatsApp uygulaması, telefonun klavyesi üzerinde kalın özelliğini aktif ederek yazmanızı sağlayan düğmelere de sahiptir.