WhatsApp üstü çizili yazma yöntemi

WhatsApp’ta sohbet ederek standart stili tercih etmek zorunda değilsiniz. Metinleri farklı görünür hale getirmek için oldukça basit düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu rehberde size WhatsApp’ta üstü çizgili yazma yöntemini detaylıca gösteriyoruz.

WhatsApp sohbetlerinde özel biçimlendirme düzenleriyle mesajlaşmak için, yazı yazmadan önce bazı özel karakterler eklemeniz gerekir. Burada, metni WhatsApp’ta nasıl biçimlendireceğinizi ve özel bir bölümde, metnin en sevdiğimiz tarzda görünmesini sağlamak için WhatApp’ta yazı tipini üstü çizgili olarak nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Burada amacımız size WhatsApp’ta üstü çizgili yazmanın formülünü vermek.

WhatsApp’ta nasıl üstü çizgili yazılır?

Metni üstü çizgili yapmak için metnin her iki tarafına da tilde işareti (~) koymanız gerekir. Örneğin, ~Bu, WhatsApp’ta metni üstü çizgili yapmak için örnek bir metindir~.

Üstü çizgili yapmak istediğiniz metnin sonuna tilde işareti girdiğinizde, WhatsApp seçilen metni otomatik olarak biçimlendirir. Mesaj gönderildiği vakit şöyle görünecektir: Bu, WhatsApp’ta metni üstü çizgili yapmak için örnek bir metindir.

  1. iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp messenger’ı başlatın. Veya bilgisayarınızda WhatsApp Web’i ya da WhasApp Desktop’u açın.
  2. Metninizin üstü çizgili görünmesini istiyorsanız, metninizden önce ve sonra bir tilde işareti (~) ekleyin ve metninizi yazın.
  3. Gönder’e bastığınızda, WhatsApp otomatik olarak metnin üstü çizgili görünmesini sağlar.
ustu cizgili yazma

Elbette metni üstü çizgili yapmak için sadece tilde girmeniz gerekmez. En güncel WhatsApp uygulaması, telefonun klavyesi üzerinde üstü çizgili özelliğini aktif ederek yazmanızı sağlayan düğmelere de sahiptir.