WhatsApp eğik yazma yöntemi

WhatsApp sohbeti için, uygulama veya klavyemiz tarafından sağlanan stili kullanmak zorunda değilsiniz. Metinleri daha ilgi çekici hale getirmek için, yazarken basit numaralar kullanarak değişik şekillerde gösterebilirsiniz. Bu rehberde size WhatsApp’ta eğik yazma yöntemini anlatıyoruz.

WhatsApp biçimlendirme stilleriyle yazmak için, metni bazı özel karakterlerin içine koymanız veya hızlı bir seçim menüsü kullanmanız gerekir. Bu kılavuzda, metni WhatsApp’ta nasıl biçimlendireceğinizi ve özel bir bölümde, metnin en sevdiğimiz tarzda görünmesini sağlamak için WhatApp’ta yazı tipini nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Burada amacımız size WhatsApp’ta eğik yazmanın formülünü vermek. Diğer tür biçimlendirmelere bu yazıya eklenmiş olan diğer rehberlerden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp’ta nasıl eğik yazılır?

Metni eğik yapmak için metnin her iki tarafına da alt çizgi işareti (_) koymanız gerekir. Örneğin, _Bu, WhatsApp’ta metni eğik yapmak için örnek bir metindir_.

Eğik yapmak istediğiniz metnin sonuna alt çizgi işareti girdiğinizde, WhatsApp seçilen metni otomatik olarak biçimlendirir. Mesaj gönderildiği vakit şöyle görünecektir: Bu, WhatsApp’ta metni eğik yapmak için örnek bir metindir.

  1. iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp messenger’ı başlatın. Veya bilgisayarınızda WhatsApp Web’i ya da WhasApp Desktop’u açın.
  2. Metninizin eğil görünmesini istiyorsanız, metninizden önce ve sonra bir alt çizgi işareti (_) ekleyin ve metninizi yazın.
  3. Gönder’e bastığınızda, WhatsApp otomatik olarak metnin eğik görünmesini sağlar.
whatsapp egik metin

Elbette metni eğik yapmak için sadece alt çizgi girmeniz gerekmez. En güncel WhatsApp uygulaması, telefonun klavyesi üzerinde eğik özelliğini aktif ederek yazmanızı sağlayan düğmelere de sahiptir.