KİPTAŞ’ın İstanbul’daki konut projeleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) inşaat şirketi KİPTAŞ’ın kentsel dönüşüm çabaları kapsamında İstanbul’da gerçekleştirdiği 2021 yılı KİPTAŞ İstanbul projelerine kapsamlı olarak bakış attık. Bu makalede KİPTAŞ’ın şehir genelindeki güncel projelerini öğrenebilirsiniz.

KİPTAŞ Tuzla Projeleri

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesi için başvurular 14 Haziran’da sona erdi. Projede konut fiyatları 264 bin TL’den başlıyor. Peyzaj alanları ile dikkat çeken projede 149 konut ve 9 ticari birim yer alıyor. Projede 81 metrekareden 3 daire 2+1 açık mutfak daire, 94 metrekareden 73 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 105 metrekareden 53 adet 3+1 daireler yer alıyor. Ayrıca projede açık ve kapalı otopark, çocuk oyun alanları, cadde üstü dükkanlar ve yaşam alanları bulunuyor. Proje 2022 yılında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

KİPTAŞ Gaziosmanpaşa Projeleri

KİPTAŞ’ın Gaziosmanpaşa’da bulunan We Haliç projesinde betonarme ve kaba imalat çalışmalarında sona gelindi. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “Gaziosmanpaşa We Haliç dönüşüm projemizde zemin iyileştirme çalışmalarımız devam ederken, betonarme ve ileri kaba imalatlarımız hız kesmeden yürütülüyor.” dedi.

Proje kapsamında stüdyo daireden 3+1’e kadar değişiklik gösteren konut tipleri bulunuyor ve dairelerin büyüklükleri 37 metrekare ile 130 metrekare arasında değişiyor.

KİPTAŞ Eyüpsultan Projeleri

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, bir radyo programına katılarak İstanbul’daki projelerle ilgili bilgi verdi. Eyüpsultan Yeşilpınar’da ve Eyüpsultan Karadolap’ta devam eden projeler hakkında konuşan Kurt, “Yeşilpınar’da 50 yıllık mülkiyet sorunu olması nedeniyle ciddi proje hayata geçirildi. 18 ay sürdü. Projede tüm hak sahipleriyle anlaşma yapıldı.” dedi. Karadolap projesi için de yakın zamanda çalışmaların başlayacağını söyledi.

Locamahal’da da çalışmaların devam ettiğini kaydeden Kurt, Ağustos ayına kadar teslim edileceğini söyledi. Projenin temeli 2017’de atılmış ve 1.339 konutun dönüşümü sağlanmıştı. Proje kapsamında tamamlanma oranı yüzde 95’lere ulaşırken, çevre düzenlemelerinin devam ettiği öğrenildi. Site içerisinde kapalı yüzme salonu, streetball sahası, hobi salonları yer alıyor. Locamahal projesinde 2+1, 3+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor.

KİPTAŞ Silivri Projeleri

Silivri 4. Etap Projesi’nde de son durumu açıklayan Kurt, projede teslim tarihini öne çekmeye çalıştıklarını söyledi. 1396 konutun inşa edildiği KİPTAŞ Silivri 4. Etap’ta 2+1 açık mutfak, 702 adet 2+1 kapalı mutfak, 220 adet 3+1 kapalı mutfak şeklinde daireler bulunuyor. Projede dairelerin fiyatı 228 bin TL’den başlıyor.

KİPTAŞ Başakşehir Projeleri

Referans Başakşehir Vadi projesinde çalışmalar son aşamada. Proje kapsamında hak sahiplerine konutların kısa sürede teslim edileceği açıklandı. 2018’de temeli atılan, 2019’da durdurulan Referans Başakşehir Kentsel Dönüşüm Projesi’ne çalışmalar tamamlandı.

KİPTAŞ ve Kiler GYO ortaklığında hayata geçirilen proje 8 bin 600 metrekare arsa alanına sahip. Proje içerisinde 87 konut ve 63 ticari alan yer alıyor. Proje içerisinde yer alan daireler 3+1, 4+1, 5+1 ,8+1 olarak tasarlandı. Dairelerin büyüklükleri ise 171 metrekare ile 450 metrekare arasında değişiyor.

KİPTAŞ Kadıköy Projeleri

Fikirtepe’deki Torkam Vartaş-1 kentsel dönüşüm projesinde geçici kabul işlemleri tamamlandı. Fiziki seviyenin yüzde 97 olduğu projede 1.134 bağımsız yenileniyor. 5 bloktan meydana gelen proje içerisinde 511 adet 1+1, 438 adet 2+1, 128 adet 3+1 ve 24 adet 4+1 daireler yer alıyor.