WhatsApp grubundan gizlice çıkmak

Bir WhatsApp grubundan kimsenin haberi olmadan ayrılma olasılığı hakkında sizinle konuşacağız. Bu, birçok kullanıcının nedense can sıkıcı olabilecek WhatsApp konuşmaları veya artık onları ilgilendirmeyen gruplar için isteyebileceği bir şeydir.

Bu şekilde bir gruptan ayrılmanın gerçekten ne kadar mümkün olduğunu açıklayarak makaleye başlayacağız. Eğer böyle bir niyetiniz varsa şimdiden size şimdiden çok kötü bir haberim olduğunu söylüyorum. Yine de, bir gruptan ayrılmaya en yakın şeyi nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Bildirim gitmeden bir gruptan ayrılmak

Bir şeyi açıklığa kavuşturarak başlayalım. Bugün, WhatsApp’ta kimse öğrenmeden bir gruptan ayrılmak imkansız. Bir gruptan ayrıldığınızda, diğer üyelere her zaman gruptan ayrıldığınızı söyleyen bir mesaj görünür ve şu anda bunun olmasını engellemenin bir yolu yoktur.

Yapabileceğiniz en yakın şey, önce bir WhatsApp grubunu kalıcı olarak sessize almak, böylece biri size yazdığında bildirim almayı durdurur, ardından ana ekranda görünmemesi için arşivleyebilirsiniz. Bu size daha sonra adım adım öğreteceğimiz yöntemdir, ancak yapacağınız şey grubu görmezden gelmek, ancak onu terk etmemek olacaktır. Onun içinde olmaya devam edeceksiniz, fakat o grup artık görünmeyecek. Zaten istediğiniz şey de bu değil mi?

Burada, gruptan gerçekten ne ölçüde ayrılmanız gerektiğini düşünmeniz önemlidir. Bunu yapmak zorunluysa, bunun diğer insanların bileceği bir şey olduğunu bilmelisiniz, bu yüzden kimseye haber vermezseniz, kapı çarpılmış gibi görünebilir. Dürtüsel davranmadan önce bunu aklınızda bulundurun.

Bu nedenle, gerçekten konuşmayı bırakmanız gerekiyorsa, sorun yaşamamak için en iyi şey, bahane uydursanız bile bunu söylemenizdir. Aylardır kimsenin yazmadığı bir grup olsa da ayrılırsanız bir şey olmaz, kimseyi şaşırtmaz. Ve terk etmek zorunlu değilse, çoğu durumda grubu görmezden gelmek ve arşivlemek yeterli olabilir.

Fakat sessize alarak arşivlediğiniz grupta biri konuştuğunda, konuşmada sizden bahsediyor olsalar da siz bunun farkında olmayabilirsiniz, bu durumda herhangi bir bildirim veya herhangi bir şey almayacaksınız. Tabii oradan ayrılmayarak her zaman arşiv kısmına girip yazılanları gözden geçirebilirsiniz.

Bir grubu sessize almak ve arşivlemek

Bir gruptan ayrılmanın en iyi alternatifi, grubun sesini kapatmak ve arşivlemektir. Bunun için aşağıdaki adım adım kılavuzu takip edebilirsiniz.

1. İlk önce WhatsApp’a gidin ve kurtulmak istediğiniz gruba gidin. İçeri girdikten sonra, sohbetin üst kısmında görünen grubun adına dokunun.

whatsapp-grubundan-gizlice-cikmak-1

2. Bu sizi grup ayrıntılarının bulunduğu sayfaya götürecektir. Burada, bildirimleri sessize alma seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Bunu yaptığınızda, WhatsApp’a bu grup hakkında bildirim almak istemediğinizi söylüyorsunuz.

whatsapp-grubundan-gizlice-cikmak-2

3. Bu, grubun bildirimlerini ne kadar süreyle susturmak istediğinizi seçebileceğiniz bir pencere açacaktır. İçinde Her Zaman seçeneğine basın ve Android’de Bildirimleri göster seçeneğini devre dışı bırakın. Bu sayede bildirim almazsınız veya mesaj listesindeyken görünmezsiniz.

whatsapp-grubundan-gizlice-cikmak-3

4. Bunu yaptıktan sonra, ana WhatsApp Sohbetleri ekranına dönün. Android’de grup seçilene kadar adını basılı tutun, sağ üstte aşağı oklu bir kutu simgesiyle görünecek olan Arşiv düğmesine tıklayın. iPhone’da grubu sağdan sola doğru çekin ve Arşivle seçeneğini işaretleyin.

whatsapp-grubundan-gizlice-cikmak-4

5. Son olarak, Android’de WhatsApp ayarlarına girmeniz gereklidir. Sohbetler bölümüne girin ve Sohbetleri arşivde tut seçeneğini etkinleştirin. Bu sayede arşivlediğiniz gruba birisi yazdığında arşivden çıkarılmaz.

Şu andan itibaren grubunuz ana sohbet ekranında görünmeyecek ve onu bulmak için her şeyden önce görüntülenecek olan Arşivlendi bölümüne girmeniz gerekecek. Gruptan ayrılmakla aynı şey değil ama en yakın şey bu.