Yaşlılar için en iyi cep telefonu

Akıllı telefon dünyasında yeniyseniz veya yalnızca önünüzdeki tüm seçenekleri anlamak istiyorsanız, bu makale ihtiyaçlarınıza uygun doğru cihazı seçmenin gizemini çözmenize yardımcı olacaktır.

Akıllı telefonlar inanılmaz derecede popüler cihazlardır, ancak muazzam yetenekleri onları acemiler için giderek daha karmaşık hale getirmiştir. Gençler için kullanımı doğal yetenek gibi görünen şey, internetten önce büyüyen bir nesil için inanılmaz derecede kafa karıştırıcı olabilir.

Ne yazık ki, pazarın büyük çoğunluğu deneyimli telefon kullanıcılarına hitap ediyor, bu nedenle gerçekten eski nesiller için uygun bir telefon istiyorsanız biraz daha derine bakmanız gerekiyor. Bir akıllı telefon alabilirsiniz, ancak arama ve mesajlaşma hala öncelikse, temel bir cep telefonu daha uygun olabilir. Burada bir akıllı telefonun ne olduğuna ve bunun kullanılabilirliği nasıl etkilediğine ayrıntılı olarak bakacağız. Ardından, bir akıllı telefon satın alırken aramanız gereken bazı basit şeyler önereceğiz.

Kullanımı kolay, akıllı telefonlar ve özellikli telefonlar arıyorsanız, burada birkaç el cihazı önerisi var.

Yaşlılar için telefonlar

iPhone SE (2020)

2020 için güncellenen iPhone SE, önceki model ile aynı kompakt yapıya sahip değil, bunun yerine daha büyük bir ekran, kullanımı kolay donanım kontrolleri, harika performans ve harika bir kamera sunuyor.

TTfone Lunar TT750

TTFone Lunar ilk akla gelen telefon olmayabilir, ancak şirket son yıllarda özellikle yaşlılara ve 20/20’den daha az vizyona sahip olanlara yönelik ucuz ürünleriyle adından söz ettiriyor.

Alcatel 2019G

Alcatel, kullanımı kolay 2019G telefonu için çok geleneksel bir tasarıma sahip. Daha küçük bir ekran, yerini büyük bir tuş takımına bırakır. Eski T9 mesajlaşmasını destekler, ancak iletişimde kalmak için çağrılara dayanan bir nesil için en uygun olacaktır.

Nokia 2720 Flip

Nokia 2720 Flip, Nokia’nın popüler eski telefonlarından biridir ve burada ikonik flip telefon form faktörünü yeniden canlandırmaktadır. Bu, nostalji ve yeniliğin birleşimi için biraz fazla para ödediğiniz anlamına gelir, ancak buna değeceğine dair bir tartışma var.

Doro 8035

Bazı şirketler hedef pazarlarını koruma hatasına düştüler. Neyse ki, Doro doğru dengeyi sağlıyor ve 8035, işletim sistemi konusunda biraz rehberliğe ihtiyaç duyanlar için faydalı bir şekilde değiştirilmiş bir Android akıllı telefon deneyimi sağlayan bir telefon.

Moto G8

Doro 8035 gibi, uygun fiyatlı Moto G8 de Google’ın Android yazılımını çalıştırıyor. Telefondan arama yapma, mesaj gönderme ve uygulama indirme konusunda daha az rehberliğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, G8 sizin için olanıdır.

Akıllı telefon nedir?

Akıllı telefon özünde internet bağlantılı bir cep telefonudur. E-posta gönderip alma, internette gezinme ve akıllı telefon veya tablette kullanılmak üzere tasarlanmış küçük programlar olan uygulamaları yükleme yeteneğine sahiptir.

Bunlar haberler, spor ve hava durumu bilgileri gibi şeylere kolay erişimin yanı sıra boş bir saati boşa harcayacak eğlenceli oyunlar sunar. Tüm akıllı telefonlar aynı zamanda medya oynatıcı olarak ikiye katlanarak, zaten sahip olduğunuz müzik, film ve e-kitapların keyfini çıkarmanıza ve ayrıca doğrudan akıllı telefondan erişilen özel mağazalardan yeni içerik indirmenize olanak tanır. Tüm akıllı telefonlar da kamera vardır.

Akıllı telefonların özel işletim sistemleri vardır ve cihazların büyük çoğunluğu ya Apple’ın iOS’unu ya da Google’ın Android’ini çalıştırır. Normal cep telefonlarından (temel telefonlar veya özellikli telefonlar olarak da bilinir) çok daha büyük ekranları vardır ve genellikle altı inçten fazladır.

İnternete hücresel veya WiFi teknolojisi ile bağlanırlar. Hücresel teknoloji, aramalar ve metin mesajları için ödeme yaptığınız gibi ödemeniz gereken veri izni olan bir SIM kart gerektirir. Ancak, şifresini bildiğiniz (veya şifre gerektirmeyen) bir kablosuz ağa (WiFi) erişiminiz olduğunda, akıllı telefonunuz sorunsuz bir şekilde ücretsiz seçeneği seçecektir. Temel olarak, nerede olursanız olun, internet bağlantılı bir bilgisayarda yapabileceğiniz her şeyi bir akıllı telefonda yapabilirsiniz.