En iyi stok fotoğraf siteleri

Son birkaç yılda ortaya çıkan birçok stok fotoğraf sitesi sayesinde güzel görselleri aramak artık hiç olmadığı kadar kolay. Hem yüksek kaliteli çekimler hem de bu görüntüleri kullanmak için lisanslar sunarlar ve aramanızdaki yasal endişeleri ortadan kaldırırlar. Dünyanın en iyi stok fotoğraf sitelerinden 8’ini sıraladık. Bunlardan bazıları ücretsiz sitelerdir. Ancak, ödemeye gücünüz yetiyorsa, daha zengin içerikleri ve daha kaliteli stok fotoğrafları olan ücretli stok fotoğraf sitelerine de göz atın.

1. Deposit Photos

Deposit Photos

Deposit Photos, stok fotoğraflar, vektörler ve videolar indirmenize izin veren, en iyi telifsiz stok fotoğraf sitesidir. Görüntü yönünü, rengini, boyutunu ve daha fazlasını filtrelemenize olanak tanıyan basit kullanıcı arabirimini kullanarak ihtiyacınız olanı kolayca bulabilirsiniz. 7 gün boyunca günde beş resim indirebileceğiniz ücretsiz bir deneme sunuyor. Bundan sonra, indirme planlarına abone olabilirsiniz.

2. Shutterstock

Shutterstock

2003 yılında kurulan Shutterstock, ilk küresel abonelik görsel pazarıydı. Artık 259 milyondan fazla görüntü sunuyor ve her gün 150.000 yeni dosya ekleniyor. Yüksek çözünürlüklü görüntülere ihtiyacınız varsa mükemmel bir kaynaktır. Kategorilere ve seçilmiş koleksiyonlara göre sıralanırlar, böylece resimleri kolayca bulabilirsiniz. Abonelik paketleri vardır, ancak abonelikleri sevmiyorsanız, ön ödemeli paketler de sunarlar. Bir ekip içinde çalışıyorsanız, çoklu kullanıcı planlarına göz atın. Bireysel planlar ayrıca PowerPoint ve diğer Adobe uygulamalarından içeriğe erişmek için ücretsiz eklentiler içerir. Hatta sosyal medya için temel bir editör ve profesyonel şablonlar içerir.

3. Getty Images

Getty Images

Basmak için yüksek çözünürlüklü görüntülere ihtiyacınız varsa Getty Images iyi bir seçenektir. Ancak, görüntülerin bir bedeli vardır. Fiyatlar görselin kalitesi ile artar. Sadece en büyük stok medya veritabanlarından birine sahip değiller, aynı zamanda mükemmel bir üne sahipler. Kimsede olmayan fotoğraflara sahip olacağınız iddiasındalar ve fotoğraf fiyatlarına bakılırsa bu doğru olmalı!

4. Adobe Stock

Adobe Stock

Adobe Stock, en iyi stok fotoğraf sitelerinden biridir. Hem bireysel hem de ticari ihtiyaçlar için çok çeşitli (40 milyondan fazla) yüksek kaliteli küratörlü fotoğraf sunarlar. Yalnızca doğrudan sitelerinden değil, Adobe Cloud ve yazılım aracılığıyla da erişebilirsiniz. Bu, bir grafik tasarımcı veya sanatçıysanız Adobe Stock’u harika bir seçenek haline getirir. Photoshop, InDesign ve Illustrator dahil olmak üzere Adobe yazılımlarının en son sürümleriyle entegre olan tek stok sitesidir.

5. iStock

iStock

Yalnızca dijital kullanım için çok sayıda telifsiz, düşük çözünürlüklü görüntüye ihtiyacınız varsa, iStock iyi bir seçenektir. Site milyonlarca görsel içeriyor. Çözünürlük sınırlaması, bir kredi sistemi aracılığıyla uygun fiyatlı abonelik planları sunarak. iStock’un sahibi olan Getty Images ile karşılaştırıldığında fiyatları daha düşüktür. Yine de yalnızca anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz, bu nedenle ihtiyacınız olan görsellerin türünü önceden bilmeniz gerekir.

6. Unsplash

Unsplash

Ücretsiz yüksek çözünürlüklü görüntüler istiyorsanız, Unsplash tam size göre bir site. Diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerine göre daha yenilikçi görüntüler sunarlar. Site temiz ve kategoriler aracılığıyla gezinmek kolaydır. Hatta yeni konuları keşfetmek için harika olan haftalık koleksiyonları bile var. Gösterişli olmaları, diğer sitelerden daha küçük bir koleksiyona sahip oldukları anlamına da gelmez: 900.000’den fazla güzel resim, duvar kağıdı, doku ve desene göz atabilirsiniz.

7. Pixabay

Pixabay

Pixabay, 1,6 milyondan fazla ücretsiz görsel, vektör ve videoya ev sahipliği yapmaktadır. Pixabay’in büyük avantajlarından biri, her görüntünün indirilecek 4 boyuta sahip olmasıdır (640 x 411 piksel, 1280 x 1233 piksel, 1920 x 1233 piksel ve 3392 x 2180 piksel), böylece size en uygun olanı indirebilirsiniz. Kayıt isteğe bağlıdır (ve ücretsizdir) ve fotoğraflar hakkında yorum bırakma veya tam çözünürlüklü görüntüleri indirme gibi ekstra özelliklere erişmenizi sağlar. Ayrıca kullanıcı girişi yaparak resim indirme sırasındaki robot kontrolünü atlarsınız.

8. Pexels

Paxels

Pexels, arama çubuğu ve son 30 güne ait veya tüm sitedeki popüler fotoğrafları kontrol etme seçeneğine sahip temiz bir tasarıma sahiptir. İlginç koleksiyonlar içeren bir “Keşfet” bölümü ve size ilham verecek bir “En İyi Fotoğrafçılar” panosu var. Belirli renklere sahip görüntülere ihtiyacınız varsa, Pexels hayatınızı çok daha kolay hale getirmek için kullanışlı bir ‘Renge göre ara’ seçeneğine sahiptir.