Kuru ciltler için doğal çözümler

İşte size marketten satın alınan losyonlar ve kremler için beş doğal ve ucuz alternatif ile kuru ciltler için doğal çözümler.

Zeytin yağı

Cildinizde zeytinyağı kullanmak, mağazadan satın alınan ürünlerde sıklıkla bulunan ve faydalarını gerçekten engelleyebilecek kimyasalların ve diğer bileşenlerin varlığını büyük ölçüde en aza indirir. Zeytinyağı, kuru, tahriş olmuş veya iltihaplı cildi onaran ve kırışıklıkları veya güneş lekelerini onarmaya yardımcı olabilecek yaşlanma karşıtı antioksidanlar ve nemlendirici skualen ile doludur. Kullanmak için pamuklu çubukları yağa batırın ve kuru cilt bölgelerine uygulayın. Durulamadan önce birkaç dakika bekletin.

Zeytinyağı, Limon ve Tuz Ovalama

Cildine düz yağ sürmek, cildi hafifçe buruşmuş herkes için harika bir alternatif! Lüks bir vücut peelingi oluşturmak için 1 limonun suyunu 5 yemek kaşığı deniz tuzu ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Taze limon kokusu canlandırıcıdır ve eklenen yağ, cildinizi taze, nemli ve inanılmaz derecede yumuşak hissettirir.

Bal

Bal kuru cildi yumuşatır ve nemlendirir ve doğrudan sorunlu bölgelere uygulanabilir. Cilde nazikçe masaj yapın ve 2-3 dakika bekletin ve durulayın. Her gün tekrarlayın ve çok daha yumuşak bir cilt hemen fark edeceksiniz!

Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizi yağı bir başka harika yağdır ve özelliklerinden biri de nemlendiricidir! Bunu kullanmanın pek çok yolu var, doğrudan cilde köpürtün; elleriniz, tırnak etleriniz ve eklemleriniz gibi sorunlu bölgelere uygulayın; ya da banyonuza birkaç kaşık ekleyin! Ciltte inanılmaz yumuşaklık hissi bırakır ve aynı zamanda harika kokar.

Aloe

Aloe tedavisine ihtiyaç duyduğunuzda, bitkiden bir yaprak kesip jelini (aloe bitkisi yaprağının iç kısmında bulunan berrak, jöle benzeri madde). Aloe, topikal yaraları iyileştirmenin yanı sıra iltihabı gidermek ve hücre yenilenmesini teşvik etmek için mükemmeldir. Ve sanki sihir gibi, kesme yaptığınız nokta iyileşecek ve büyümeye devam edecek!