En iyi grafik tasarım programları

İşte en iyi grafik tasarım programları. İster amatör bir grafik tasarımcı olun, ister deneyimli bir dijital sanatçı olun, doğru araçları kullanmak yeteneğinizi katlanarak artırabilir. Hangi yazılımın sizin için en iyi olduğunu bulmanın en iyi yolu, her programla işe başlamak ve onlarla denemeler yapmaktır. Birçok ücretli grafik tasarım yazılımı, ücretsiz olarak indirilebilen ücretsiz sürümler sunar, bu şekilde her kullanıcı ürünü daha iyi anlayabilir.

İyi bir grafik tasarım yazılımı, acemi bir kullanıcı için sezgisel kullanılabilirlik ve esneklik sunmalı, aynı zamanda deneyimli bir kullanıcı için gelişmiş araçlar sunmalıdır. İşte en popüler grafik tasarım araçları:

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop

Mükemmel grafik tasarım yetenekleri sunan sağlam bir pakette piyasadaki en popüler fotoğraf düzenleme yazılım araçlarından biridir. Web ve mobil uygulamalar tasarlamak için çok sayıda araç sunar. Adobe Creative Cloud ile aktif senkronizasyon, İçeriğe Duyarlı Kırpma, Tasarım Alanı görünümü, Bulut Belgeleri, dokunmatik giriş ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok benzersiz özellik sunar. Grafik ve web, hareket, 3D, boyama ve fotoğraf dahil olmak üzere çeşitli özel çalışma alanı düzenleri sunar.

Adobe InDesign

Adobe InDesign

Adobe InDesign, editoryal yayıncılık yapıyorsanız sahip olmanız gereken bir yazılım aracıdır. Etkileyici broşürler, bilgi sayfaları ve dergiler tasarlamak için mükemmel yetenekler sunarken bunları kolayca PDF veya HTML’ye aktarır. PhotShop’tan farklı olarak InDesign, düşük bir öğrenme eğrisi gerektirir. Bu, yeni kullanıcıların en iyi sonuçları elde etmek için metin ve grafikleri nasıl birleştireceklerini hızla öğrenebilecekleri anlamına gelir.

‘Sığdır Düzeni’ özelliği, tasarımcının şablon metnini basitçe değiştirmesine olanak tanır ve düzen otomatik olarak ayarlanır, bu da infografikler için harikadır. Adobe’nin AI destekli Sensei teknolojisi, otomatik görüntü yeniden boyutlandırma ve düzenleme sağlar. Tasarımcılar, metin, renk ve grafik paylaşan diğer ekip üyeleriyle çalışmak için InCopy’den yararlanabilir.

CorelDraw Graphics Suite

CorelDraw

CorelDraw Graphics Suite bazı profesyonel düzeyde özellikler içerir ve kullanımı kolay, yüksek düzeyde erişilebilir bir arabirim sunar. Çevrimiçi dijital kütüphane, kayıtlı kullanıcılar binlerce yüksek çözünürlüklü dijital resim ve görsele erişebilir. Ayrıca 2.000’den fazla araç şablonu, 1.000 yazı tipi, 350 profesyonelce tasarlanmış şablon, 500’den fazla etkileşimli çerçeve, 600’den fazla gradyan, vektör ve bitmap dolgusu sunar.

Corel, kullanıcıların yazılımı düzenli güncellemeler için nominal ücretlerle birlikte satın alabilecekleri üç ödeme programı sunar. Ayrıca mevcut kullanıcılar için bir yükseltme programı sunar. Masaüstü için özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü ortamı, simge boyutları, araç kutuları, belgelerin nasıl açılacağına ilişkin seçenekler ve pencere kenarlığı renk şeması elde edersiniz.

Surface Pen ile herhangi bir gecikme olmadan mükemmel çalışır. Kullanıcılar, karmaşık, sistem yoğun vektör grafikleriyle çalışırken varsayılan CPU yerine GPU hızlandırmayı seçme seçeneğine sahiptir. Dokunmatik işlevlerden yararlanmak için masaüstü modundan tablet moduna sorunsuz geçiş. Daha iyi üçüncü taraf EPS ve PDF içe aktarma yetenekleri sunar ve GPL Ghostscript özelliğinden yararlanılır.

Inkscape

Inkscape

Inkscape, tasarımcıların yeniden boyutlandırma sırasında uzamayacak veya pikselleşmeyecek ölçeklenebilir tasarımlar oluşturmasına yardımcı olabilecek ücretsiz bir grafik tasarım yazılımıdır. Vektör çizimi ile ilgilenen hobiler veya yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir seçenektir. Kullanıcı deneyimi oldukça iyidir. Adobe araçlarına aşina olan tasarımcılar Inkscape’i verimli bir şekilde çalıştırabilir.

Inscape, düzenli güncellemeler ve yeni özellikler sağlamasına izin veren güçlü bir geliştirici topluluğuna sahiptir. Ücretsiz bir araç olarak sunulan en eksiksiz alternatiflerden biridir. Kullanıcılar, kod satırlarını değiştirmek ve yazılımı gerektiği gibi geliştirmek veya özelleştirmek için açık kaynak kodundan yararlanabilir.

Sketch

Sketch

Sketch, uygulama, web ve arayüz tasarımı için en uygun vektör tabanlı grafik tasarım aracıdır. UI / UX amaçları için etkileşimli prototipler oluşturmak için en uygunudur. Sketch, diğer aboneliklerden önemli ölçüde daha düşük bir yıllık abonelik sunar. Yarım piksel oluşturmaları veya kusurlu hizalamayı önlemek için ızgaralardan, ızgaraya tutturma işlevinden ve piksele tutturma işlevinden yararlanın. Bu iyileştirmeler, mükemmel yanıt veren bir düzen / çoklu ekran boyutları ve çözünürlükleri sağlamak için kritik öneme sahiptir.

Çalışma yüzeyi şablonlarından oluşan bir kitaplık sağlar. Tasarımcıların yalnızca bir çalışma yüzeyi ve cihaz seçmesi gerekir. Tasarımcılar, güçlü topluluk desteği sayesinde belirli görevler için özel eklentileri kolayca bulabilir. Bulut aracılığıyla kolay paylaşım ve işbirliğine olanak tanır. Tasarımcılar, basit bir dosya paylaşım süreci ile tüm arayüzü bulutta paylaşabilir.

Sketch, herhangi bir tasarım kaybını önlemek için tüm tasarım değişikliklerini adım adım otomatik olarak kaydeder. Kullanıcılar standart Android simgeleri, iOS simgeleri ve Mac simgeleri içeren kitaplıklardan yararlanabilir. Düşük bir öğrenme eğrisi gerektirir.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, açıklayıcı çalışmalar, sayfa düzenleri, kurumsal logolar, web sitesi maketleri ve ihtiyaca göre hemen hemen her şey için mükemmel bir grafik tasarım aracıdır. Ayrıca, vektör oluşturma araçlarında bir endüstri standardıdır. Adobe Illustrator, diğer özelleştirme seçenekleriyle birlikte birden çok hazır düzen aracılığıyla son derece özelleştirilebilir. Panel içi düzenleme özelliği, tasarımcıların daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için aynı anda birden fazla çalışma yüzeyini düzenlemesine olanak tanır.

Farklı Mac ve Windows konfigürasyonlarına sahip çok sayıda cihazla son derece uyumludur. Kullanıcı arayüzü son derece erişilebilir ve özelleştirilebilir. Herhangi bir makinede çalışmanıza yardımcı olmak için yerden tasarruf sağlayan ve kişiselleştirilmiş görüntüleme özellikleri sunar.

Depolanmış pikseller yerine, her boyutta yazdırabileceğiniz net, keskin çizgiler sağlamak için matematiksel denklemlere dayalı grafikler oluşturur. Tasarımcıların basit bir e-posta eki aracılığıyla kolayca paylaşabilmeleri için nispeten küçük boyutlarda grafik dosyaları oluşturun. 90 milyondan fazla Adobe Stock görüntüsüne, grafiğine, şablonuna ve videosuna erişin. Verimli kullanmak için dik bir öğrenme eğrisi gerektirir. Makinenizde çok yer kaplayabilir.

Affinity Designer

Affinity Designer

Affinity Designer, Adobe Illustrator’a bir alternatiftir. Mükemmel performans sunar, kullanımı daha kolaydır ve Illustrator’dan daha hızlıdır. Çok yönlü ızgara sistemi, tasarımcıların izometrik video oyunu grafikleri ve simgeleri oluştururken ızgaraları yapılandırmasına olanak tanır. Bu özellik, kullanıcıların hassas tasarımlar oluşturmak için açılar, oluklar, boşluklar ve alt bölümler üzerinde tam kontrol sahibi olmalarına yardımcı olur.

Tasarımcıların, ızgaralar, hizalama kılavuzları, şekiller ve diğer nesnelerin düğümleri dahil olmak üzere çeşitli şeylere dayalı olarak nesneleri ve öğeleri kilitlemesine ve konumlandırmasına olanak tanır. Affinity Designer aracılığıyla, kullanıcılar başka herhangi bir uygulama açmadan hem piksel sanatı hem de vektör sanatı ortamlarında çalışabilirler. Yakınlaştırma işlevi yüzde 1.000.000’a kadar çıkabilir ve tasarımcıların en yüksek hassasiyet ve doğrulukla tasarım yapmasına olanak tanır.

Gravit Designer

Gravit Designer

Gravit Designer, yüksek kaliteli vektör grafikleri sunmak için HTML tabanlı bir grafik tasarım uygulamasıdır. Grafik, ürün veya web tasarım profesyonelleri için en uygun araçlardan biridir. Panelde gezinmek kolaydır ve sekmeler arasında geçiş yapmanıza veya koyu temaları anında ve kolayca değiştirmenize olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca kontrol panelinden belgenin genişliğini ve yüksekliğini kolayca ayarlayabilir.

Sayfalarınız, tuval kurulumunuzla birlikte gelen mükemmel bir çalışma yüzeyi ve sayfa kombinasyonuna sahiptir. Diğerlerinin yanı sıra Bezigon aracı, Kement araçları ve Kalem aracı dahil olmak üzere çeşitli araçlar sunar. Ayrıca, bir öğeye birden çok dolgu eklemenize olanak tanır.

Tasarımcının herhangi bir makineden verimli bir şekilde çalışmasına izin vermek için Windows, Mac, Linux ve Chrome OS için platformlar arası mutlak taşınabilirlik sunar. Tamamen özelleştirilebilir, çekici ve kullanımı kolay modern bir kullanıcı arayüzü sunar. Gravit Designer, Instagram ve Facebook dahil olmak üzere çeşitli platformlar için sosyal medya gönderileri tasarlamanın kesin bir yolunu sunar.

Photoscape

Photoscape

Photoscape, fotoğraf dosyalarını düzenlemek ve yönetmek için vazgeçilmez işlevler sunar. Pahalı abonelikler satın almak istemeyen yeni başlayanlar ve profesyoneller için kendisini muazzam bir ücretsiz grafik tasarım aracı olarak konumlandırıyor. Photoscape, sayfalar, toplu düzenleyici, düzenleyici, görüntüleyici, baskı, birleştirme, baskı, ekran yakalama, animasyonlu GIF, baskı, birleştirme vb. dahil olmak üzere çok sayıda görüntü düzenleyici türü sunar.

Tasarımcılar, indirilebilir modüller aracılığıyla 30’dan fazla dile erişebilir. Yeni başlayanların yazılımı verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı olan basit ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Düzen modülü ve görüntü düzenleme yetenekleri, renk, boyut, gama, arka ışık, çözünürlük, parlaklık vb. için ayarlamalar dahil birçok özelliği içerir. Ayrıca efekt fırçası, filtreler, fırça, klon damgası ve daha fazlasını içeren metin, tasarım ve çizim araçlarıyla yüklü olarak gelir.

Toplu düzenleme özelliği, görüntüleri düzenli olarak düzenleyen tasarımcılar için bir nimettir. Kullanıcının tek bir fare tıklamasıyla birden çok görüntüyü yeniden boyutlandırmasına, dönüştürmesine veya yeniden adlandırmasına olanak tanır. RAW fotoğrafları açma yeteneğine sahiptir ve RAW görüntüleri kolayca JPEG görüntülere dönüştürmenize olanak tanıyan bir dönüştürücü ile birlikte gelir.

Mac, Windows ve Linux makineleri ile uyumlu bir çapraz platform tasarım uygulamasıdır. Ücretsiz olarak sunulan Windows 10 makineleri için bir PhotoScapeX sürümü ile birlikte gelir. Bilgisayar donanımını akıllıca kullanan son derece duyarlı ve hafiftir.