Android’de silinen videoları geri getirme

Telefonunuzun galerisinden önemli bir videoyu kazara silmek ve tam bir yedekleme yapmadığınız için kurtaramamak, en kötü düşmanlarınız için dileyebileceğiniz bir şeydir, ancak korkarım ki, eğer bunu yapan sizseniz durum tam tersidir.

Ne olursa olsun, bir videoyu yanlışlıkla silseniz de silmeseniz de, silinen videoları kurtarma kılavuzumuzda telefonunuzun dahili deposundan silinen içeriği kurtarmanın yolları vardır. Şimdi videolar için seçeneklerimizin neler olduğunu görelim.

Videoları ücretsiz olarak kurtarmak için en iyi uygulamalar ve programlar

Size sunacağımız kaynaklar hem silinen WhatsApp videolarını kurtarmak hem de galerinizden veya başka herhangi bir Android uygulamasından videoları kurtarmak için kullanılıyor.

Tenorshare UltData

ultdata

Android’de silinen herhangi bir videoyu kurtarmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz, Android cep telefonları için özel bir uygulama olan Android için Tenorshare UltData‘dır. Bu, verileri kurtarmanıza olanak tanır ve özellikle silinen tüm videolarınızı, fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı dahili bellekten veya SD karttan geri getirir.

UltData, diğerlerinden farklı olarak, silinen dosyaları kurtarmadan önce taramanıza ve önizlemenize olanak tanıyan mükemmel ve pratik bir araçtır. Bu sayede, cep telefonunuzdan silinenlerde bulabildiğiniz tüm dosyaları, genel bir kurtarma ile zaman kaybetmeden, sadece ilginizi çeken video veya dosyalardan seçici ve çok daha hızlı bir şekilde kurtarabileceksiniz.

EaseUS MobiSaver

EaseUS MobiSaver

Android’de silinen videoları kurtarmak için başka bir etkili seçenek de EaseUS MobiSaver olarak adlandırılır. Yanlışlıkla silinen videolarınızı kurtarmaya başlamak için doğrudan EaseUS resmi sitesinden indirebilir ve akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Video Recovery

Video Recovery

Video Recovery, telefon belleğinden silinen videoları kurtarma konusunda en popüler uygulamalardan biridir. Uygulama, gelişmiş süper kullanıcı izinleri gerektirmez ve çalışmasını, telefon belleğinde kapladıkları alan olduğu sürece FLV, AVI, MOV, MP4, MPG veya 3GP dahil olmak üzere birkaç farklı formatta silinen videoları kurtarmaktan sorumlu bir algoritmaya dayanır.

Dumpster

Dumpster

Doğal olarak Android, Windows, MacOS veya GNU/Linux gibi diğer işletim sistemlerinin geri dönüşüm kutusuna benzer bir şey içermese de, bu yardımcı programın çalışmasını Google platformunda taklit etmenin yolları vardır. Bu, yanlışlıkla silinen videoları kurtarmak için iyi bir yol olabilir, çünkü dosyalar telefonun belleğinden kalıcı olarak atılmak yerine, kullanıcı isterse kurtarılabilecekleri bir çöp kutusuna gönderilir.

Dumpster bu kategorideki en iyi uygulamalardan biridir ve işlevleri arasında, biçimi veya boyutu ne olursa olsun her tür dosyayı kurtarma olasılığını içerir.

Disk Video Recovery Pro

Disk Video Recovery Pro

Video Recovery’ye benzer, ancak daha da güçlü ve yakın zamanda silinmiş ve alanı henüz yeni veriler tarafından üzerine yazılmamış herhangi bir sistem klasöründeki her tür ve boyuttaki videoyu pratik olarak kurtarabilen bir uygulama Disk Video Recovery Pro’dur.

Disk Video Recovery Pro’nun birkaç çalışma modu vardır, bunlardan biri 2 dakikadan fazla sürmeyecek temel, kişiselleştirilmiş ve son olarak kapsamlı bir arama gerçekleştiren türdür.

dr.Fone

dr fone

Wondershare tarafından geliştirilen popüler yardımcı program, telefon belleğinden silinen videoları kurtarma konusunda en iyi seçeneklerden biridir. Bir Android uygulaması olmasına rağmen, yalnızca süper kullanıcı izinlerine sahip olduğunuzda dosyaları kurtarma yeteneğine sahiptir. Aksi takdirde, dr.fone’un masaüstü versiyonuna başvurmanız gerekecektir. Öte yandan, programın bazı işlevleri yalnızca kontrol edildikten sonra kullanılabilir.