Android için casus programlar

Android ile beraber güvenlik konularındaki gelişmeler, bu işletim sistemine sahip cihazlarda casusluk yapmak için araçların varlığını engellemedi. Bir Android cep telefonunu izlemek veya doğrudan casusluk yapmak için kullanılan takip yazılımı uygulamalarından bahsediyoruz.

Halihazırda, ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede başka bir kişinin telekomünikasyonunu engelleyen veya ses veya görüntünün dinlenmesi, iletilmesi, kaydedilmesi veya çoğaltılması için teknik cihazlar kullanan kişilerin cezalandırılması öngörülür.

Normalde, başka birinin cep telefonunda casusluk yapmak genellikle iyi niyetle yapılmaz, ancak amacın olumlu olduğu belirli durumlar vardır. Örneğin, küçük çocuklarının cihazı nasıl kullandığını izlemek için bu uygulamaları kullanan ebeveynler. Her zaman yasalara uygun olarak, bu makalede önerdiğimiz Android için en iyi casus uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Google Aile Bağlantısı

Tüm Google uygulamaları arasında, çocuğunuzun cep telefonunu nasıl ve ne zaman kullandığını uzaktan kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir araç olan Google Aile Bağlantısı‘nı buluyoruz. Her şeyden önce, her uygulamada ne tür aktiviteler yaptığını görebilir ve teknoloji ile iyi bir ilişkisi olmasını sağlamak için bunları kullandığı süreyi sınırlayabilirsiniz.

Ayrıca, her iki telefonda da Aile Bağlantısı kuruluysa, çocuğunuzun cep telefonunun GPS’ini nerede kullandığını da bulabilirsiniz. Öte yandan, mola verme zamanı geldiğinde telefonu uzaktan da kilitleyebilirsiniz. Son olarak, Aile Bağlantısı’nı kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olduğunu, ancak 14 yaşından küçüklerse çocuğunuzun hesabından da sorumlu olabileceğinizi bilmelisiniz.

FamiSafe

Wondershare, ebeveynlerin çocuklarının cep telefonunun çalışmasını izleyebilecekleri bir uygulama olan FamiSafe‘den sorumlu şirkettir. İzleyici işleviyle yaşlılar, eksiksiz bir konum geçmişine erişmenin yanı sıra telefonun nerede olduğunu her zaman bilebilirler.

FamiSafe, uygulamaların kullanımını kontrol edebilmenin yanı sıra, çocukları sosyal ağlarda tehlikeli bir durumda olduğunda ebeveynleri uyaran şüpheli bir içerik algılayıcıya sahiptir. Bu uygulamada öne çıkan bir diğer detay da, tavsiye edilmeyen web sayfalarına erişmelerini önlemek için web içeriğini filtreleyebilir ve engelleyebilirsiniz.

Prey Anti Theft

Android için en iyi hırsızlık önleme uygulamalarından biri olarak önerilen Prey Anti-Theft, yüklü olduğu mobil cihazın konumunu her zaman coğrafi olarak belirlemek için çok kullanışlıdır. Buna ek olarak, hareket kısıtlama alanları oluşturabilirsiniz, böylece terminal söz konusu alanlardan ayrıldığında uygulama sizi bilgilendirir.

Cep telefonunun çalışmasını kontrol edebileceğiniz bir diğer fonksiyon ise adından da anlaşılacağı gibi kişiselleştirilmiş bir şifre girerek terminal ekranını kilitlemek için kullanılan ekran kilididir. Özetle, Prey Anti-Theft, esas olarak Android terminalinin konumunu gözetleyebileceğiniz bir uygulamadır.

XNSpy

Ayrıca, en iyi Android casus uygulamaları listesinde, ebeveynlerin çocuklarının teknoloji kullanımını takip edebilecekleri popüler bir izleme uygulaması olan XNSpy yer alıyor. XNSpy ile metin mesajlarını ve arama geçmişini görüntülemeye ek olarak, iletişim kurduklarında uyarı almak için kişileri bir izleme listesine eklemek de mümkündür.

Konumlarda benzer bir şey olur, çünkü XNSpy ile cihazın nerede olduğunu ve konum geçmişini gerçek zamanlı olarak görmenin yanı sıra, telefon onlara yaklaştığında uyarı almak için belirli yerlerin bir listesini yapılandırabilirsiniz.

Sesli arama kaydı, resim galerisine erişim ve uygulama engelleme, bu ücretli uygulamanın diğer işlevleridir. Araçlarını kullanmak için aylık, üç aylık veya yıllık planlarına abone olabilirsiniz.

Spyzie

Spizie, çocukların yüklü uygulamalarla gerçekleştirdiği etkinlikleri görüntüleme, izlenen cihazın coğrafi konumu, kişi listesine ve arama kaydına erişim ve arama geçmişinin kontrolü gibi bu tür araçlarda ortak olan işlevlere sahip başka bir ebeveyn kontrolü uygulamasıdır.

Bu izleme uygulaması, en sınırlı özelliklere sahip bir temel plana, en gelişmiş özelliklere sahip bir Premium plana ve 3 cihaza kadar izleyebileceğiniz bir aile planına sahiptir.

Cerberus

Yaygın olarak bilinen bir başka casus uygulama da, cep telefonunuzun yerini bulmak için çok kullanışlı olan Cerberus‘tur. Bu uygulama ile bilgisayarınızdan veya SMS ile cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, harita üzerinde cihazı bulabilir, cep telefonuna erişimi engelleyebilir ve tüm verilerini silebilir, bir yedekleme kaydedebilir ve kişiselleştirilmiş otomatik uyarılar alabilirsiniz.

Google cihazımı bul

Google, bir cep telefonunun konumunu gözetleyebileceğiniz veya basitçe kontrol edebileceğiniz başka bir uygulamanın yaratıcısıdır. Kaybolan veya çalınan cep telefonunuzu kolayca bulabileceğiniz çok kullanışlı bir araç olan Cihazımı bul‘a başvuruyoruz.

Konuma erişmek için, cep telefonu, onu izlemek istediğiniz cihazla aynı Google hesabıyla ilişkilendirilmelidir. Ayrıca, İnternet’e bağlı olmanız ve hem konum hem de Cihazımı Bul’un açık olması gerekir. Ardından, cep telefonunun nerede olduğunu görmek, bulmak için bir ses çalmak, engellemek veya tüm verilerini silmek için uygulamayı indirmeniz veya web sitesine erişmeniz yeterlidir.