Yunanca öğrenme uygulamaları

Dil öğrenmek, size konuşmanın, yazmanın ve anlamanın ötesinde pek çok fayda sağlayacak, zihinsel çevikliğinizi de geliştirecek, başka bir kültürü tanımanızı sağlayacak ve hepsinden önemlisi iyi bir yol arkadaşı olacak bir hedeftir. Aynı zamanda Alzheimer’ı önlemek için de önemlidir.

Yunanca konusunda tutkuluysanız ve ana diliniz Türkçe ise veya İngilizce biliyorsanız, öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır, şaşırtıcı görünse de, tüm bu bilgileri ne kadar çabuk özümsediğinizi göreceksiniz. En güzeli de bunu cep telefonunuzdan istediğiniz yerde ve istediğiniz hızda yapabilmeniz, çünkü Yunanca öğrenmenizi kolaylaştıran bazı uygulamalar olduğu için hangi uygulamaları kullanabileceğinizi görelim.

Cep telefonunuzla Yunanca öğrenebilmeniz için size getirdiğimiz toplam 9 uygulama var, ancak bir uygulama ne kadar iyi olursa olsun, hedefleriniz konusunda kararlı değilseniz ve yeterince denemezseniz asla başaramazsınız.

Learn Greek – 15,000 Words

Learn Greek 15K Words

Learn Greek, İnternet bağlantısı olmadan bile kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Başlangıç, orta, ileri seviye ve gezginler için bir öğrenme kılavuzu var, aynı şekilde çocukların Yunanca öğrenebileceği bir bölümü var ve çok faydalı bir sözlüğü var. İnceleme sistemi işlevi, öğrenme istatistikleri ve gelişmiş arama içerir.

Learn Greek

Learn Greek

İster başlangıç ​​seviyesinde ister ileri seviyede olun, Learn Greek, Yunanca öğrenmek için basit bir uygulamadır. Bu uygulama çok taze ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Alfabe, kelime bilgisi, Merhaba ve tanıştığımıza memnun oldum gibi genel ifadeler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli bölümleri vardır. Ekranda gösterilen kelimenin doğru anlamını seçmeniz gereken mini oyunlara sahiptir.

Greek Letters and Alphabet – From Alpha to Omega

Greek Letters and Alphabet

24 harfli Yunan alfabesini öğrenmek istiyorsanız bu uygulamayı kullanmayı bırakmayın, çünkü size çeşitli şekillerde, Yunanca, modern Yunanca ve hatta farklı dillerde gösterecektir. İhtiyaçlarınıza göre Yunanca öğrenmenin çeşitli yolları vardır, örneğin: diğer seçeneklerin yanı sıra sınavlar, testler, oyunlar.

Duolingo

duolingo

Dil öğrenmek için en popüler uygulamalardan biri olan ve milyonlarca kullanıcısı olan Duolingo, onunla Yunanca ve Klingon da dahil olmak üzere hemen hemen her dili öğrenebilirsiniz. Öğrenme sistemi, yazma, dinleme ve telaffuz pratiği yapabileceğiniz alıştırmalarla kişiselleştirilmiş ve çok dinamiktir.

Mondly

Mondly

Yunancayı en temelden öğrenmek istiyorsanız, Mondly ideal bir uygulamadır, çünkü onunla cümlelerinizi nasıl oluşturacağınızı öğrenene kadar önce anahtar kelimeleri, ardından cümleleri ezberleyerek başlayabilirsiniz. Bu uygulama ile basit ve eğlenceli bir şekilde kelime ve dil bilgisi alıştırması yapacaksınız, ayrıca telaffuzunuzu geliştirmek için ses tanıma ve sizi Yunancada uzman yapacak diğer harika özelliklere sahip.

LingQ

LingQ

LingQ ile podcast’ler, sesli kitaplar, röportajlar ve diğerleri arasında değişen kapsamlı ve çok ilginç eğitim içeriği sayesinde Yunanca pratik yapabilirsiniz. LingQ, İnternet bağlantısı olmadan kullanabilme, hesabınızı birden fazla cihazda kullanmak için senkronize etme, öğrenilen kelime sayısını takip etme, dinleme veya okuma için harcadığınız zamanı kaydetme gibi başka mükemmel işlevlere ve özelliklere sahiptir. Hiç şüphesiz Yunanca veya herhangi bir dili öğrenmek için en eksiksiz uygulamalardan biridir.

DROPS Visual Language Learning

drops

Yunanca pratik yapmak için çok az zamanınız varsa, günde sadece 5 dakika kullanmayı öğrenebileceğiniz için DROPS en iyi seçiminizdir. Ana odak noktası dinamik oyunlardır, böylece harika zaman geçirirken dili öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, bu uygulamayı diğerlerinden ayıran şey, yeni kelimeleri ana dilinize çevirmekten kaçınması, bunun yerine bunları görüntüler aracılığıyla öğretmesi ve bu da beyninizin onları hatırlamasını çok daha kolay hale getirmesidir. Özel işlevler ve daha hızlı ilerleme isteyen kullanıcılar için çok eksiksiz ve ücretli bir sürümü olan ücretsiz bir sürümü vardır.

Learn Greek | Translator

Learn Greek Translator

Diğer diller gibi Yunan dili de farklı şekillerde öğrenilebilir, bunlardan biri ifadeler yoluyladır, bu uygulama size hem yazılı hem de telaffuz konusunda bu şekilde yardımcı olabilir. Bu uygulama, diğerlerinin yanı sıra yaygın ifadeler, acil durum ifadeleri, selamlamalar içeren hızlı bir kılavuz içerir. Ayrıca, diğer çok ilginç işlevlerin yanı sıra telaffuzu karşılaştırmak için sesinizi kaydetmenize olanak tanır.

Tandem

tandem

Son olarak, videolar, sohbetler ve müzikler aracılığıyla ana dili İngilizce olan kişilerle konuşarak Yunanca öğrenebileceğiniz bir uygulama olan Tandem’den söz ediyoruz. Önce değerlendirilirsiniz, ardından uygulama sizin için bir ortak bulur, böylece dil uygulamalarına başlayabilirsiniz, işlevlerinin çoğu ücretsizdir, ancak profesyonel bir öğretmenle derslere erişmenizi sağlayan bir Pro sürümü vardır. Yeni bir dil öğrenmenin daha eğlenceli bir yolu yok çünkü yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra yeni insanlarla ve onların kültürleriyle tanışabileceksiniz.