Arapça öğrenmek için en iyi uygulamalar

Hangi yaşta başlamaya karar verirseniz verin, yeni bir dil öğrenmek her zaman harika bir hedeftir, ancak çoğu kez kursun maliyeti veya pratik yapmak için sınırlı zaman gibi başlamamak için her türlü bahaneyi yaparsınız, ancak günümüzde mevcut çok çeşitli mobil uygulamalar sayesinde, akıllı telefonunuzla neredeyse her şeyi tamamen ücretsiz ve fazla zaman harcamadan öğrenebilirsiniz.

Ve bunlardan biri yeni bir dildir, Android veya iOS cep telefonunuzla diğerlerinin yanı sıra Almanca, Fransızca, Çince öğrenebilirsiniz ve bunlardan biri Arapçadır, bu yüzden burada size doğrudan Google Play Store’dan ve App Store’dan indirebileceğiniz 9 mükemmel uygulamayı sunuyoruz. Böylece çok akıcı Arapça konuşmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve tek seferde Arapça öğrenmeye başlayabileceğiniz 9 uygulama bulunmaktadır.

AsiEdu

Uygulama temelde diğerleri arasında renkler, sayılar, aile, ülkeler, ev, zaman gibi farklı kategorilere ayrılmış bir sözlüktür. Ayrıca cümle içinde nasıl kullanılacağını anlamanız için farklı kelimelerle örnekler de var. Unutulmaması gereken bir ayrıntı, internete bağlı olmadan da kullanabilmenizdir.

AsiEdu Google Play Store

Mondly

Bu uygulama hepsine, dilbilgisine, telaffuza, kelime bilgisine ve daha fazlasına sahip, şüphesiz Arapça’yı sıfırdan öğrenmek için en eksiksiz uygulamalardan biri. Telaffuzunuz doğru değilse sizi düzeltecek mükemmel ses tanıma teknolojisi sayesinde okuma, yazma ve konuşmayı öğrenmek için eğlenceli alıştırmalar var.

Mondly Google Play StoreMondly Apple App Store

Bravolol Learn Arabic Phrasebook

Seyahat etmeye ihtiyacınız varsa ve temel ifadeleri ve soruları öğrenmek istiyorsanız, bu uygulamayı beğeneceksiniz, çünkü size bir seyahatte asla kullanamayacağınız bir sürü kelime öğretmek yerine, burada sık kullanılan ifadeleri ve kelimeleri öğreneceksiniz. Merhaba, teşekkür ederim, ne kadar? İki kişilik bir masa lütfen! Ve daha fazlası.

Learn Arabic Phrasebook Google Play StoreLearn Arabic Phrasebook Apple App Store

Arabic Learning For Kids

Evin en küçüğüne Arapçayı eğlenceli ve kolay bir şekilde öğretmek için mükemmel bir uygulama, ders yaptıklarını fark etmeyecekler. Hayvanlar, meyveler, renkler, harfler, sayılar gibi dokundukları her şekil isminin telaffuzu ile geleceği için sürekli tekrar ederek öğreneceklerdir.

Arabic Learning For Kids Google Play Store

Speak Arabic – 5000 Phrases & Sentences

İnternet bağlantısı gerektirmeyen bir uygulama mı arıyorsunuz? Bu uygulama doğru olanıdır, 5000’den fazla yaygın ifadeyi sıfırdan Arapça öğreneceğiniz 11 farklı mini oyununu oynayabilirsiniz. Başlangıç, orta, ileri ve uzman olmak üzere 4 farklı zorluk seviyesi vardır.

Speak Arabic Google Play Store

Learn Arabic For Beginners!

Size farklı kelimeler öğretmek için görüntüleri kullanan ve basit bir kelime yerine bir figürü veya nesneyi hatırlamanızı çok daha kolay hale getiren başka bir iyi uygulama. Giyim, müzik, film, ulaşım, vücut parçaları, ev, mutfak, sayılar, renkler ve daha fazlası gibi 40’tan fazla tema arasından seçim yapabilirsiniz.

Learn Arabic For Beginners! Google Play Store

Tobo: Learn Arabic Vocabulary

Bu dilde kelime dağarcığınızı zenginleştirmek için bulabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri, çünkü onunla 3.500’den fazla isim, makale, fiil ve yaygın kelime öğrenebilirsiniz. Günde 5 kelime öğrenmeniz gereken, sadece bir ayda 150 kelimelik ve yılda 1800’den fazla kelime hazinesine sahip olacağınız ve tüm bunları minimum çabayla öğreneceğiniz bir öğretim yöntemine sahiptir.

Tobo Google Play Store Tobo Apple App Store

Learn Arabic

Telaffuzunuzu geliştirmek istiyorsanız, bu uygulama mükemmel ses kalitesine sahip 9000’den fazla yaygın Arapça kelime ve kelime öbeği içerir. Sınıflar farklı kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır, böylece şu anda ihtiyacınız olan şeyleri, selamlaşmaları, evden, ofisten, diğer şeylerin yanı sıra özel olarak çalışabilirsiniz.

Learn Arabic Google Play Store

Duolingo

Ve Duolingo, bir dil öğrenmek için uygulamalar listesinden eksik olamazdı. Duolingo, şüphesiz adını verdiğimiz en popüler uygulamadır ve bu, sizi eğlenirken çalışmaya ve çalışmaya devam etmeye teşvik eden oyun stilinden kaynaklanmaktadır. Arapça dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince, İtalyanca ve daha birçok dil öğrenebilirsiniz.

Duolingo Google Play StoreDuolingo Apple App Store