Twitter’dan para kazanma

Twitter’ın size gerçek para ödeyebileceğini biliyor muydunuz? Bu platformu kullanıyorsanız ve çok sayıda takipçiniz varsa, yeni ödeme hizmeti Twitter Blue’yu kullanarak Twitter hesabınızla nasıl para kazanacağınızı keşfedin. Twitter’ın günümüzün en önemli ve geniş kapsamlı sosyal ağlarından biri olduğu bir sır değil. Milyonlarca günlük aktif kullanıcısıyla, herhangi bir konuyu takip etmek ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için mükemmel bir yerdir.

Zamanla platform, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayan yeni ve geliştirilmiş bir deneyim sağlayan farklı özellikler uyguladı. Topluluğa daha kişiselleştirilmiş, etkileyici ve dinamik bir deneyim sunmayı amaçlayan popüler sosyal ağın devrim niteliğinde ve iddialı bir işlevi olan Twitter Blue işte böyle geliyor. Farklı eklemelerle bu ürün, platform içinde etkileşim şeklinizi değiştirmeyi ve en çarpıcı özelliklerden birinin Twitter’da para kazanabilmeyi hedefliyor. Daha fazla bilmek ister misin? Keşfetmek için bize katılın!

Twitter Blue nedir?

Twitter Blue, başlangıç ​​aşaması olarak Avustralya ve Kanada’da başlatılan ve zaman içinde tüm dünyaya ulaşması beklenen bir Beta sürümüdür. Buradaki fikir, daha kişiselleştirilmiş, daha etkileyici ve daha “samimi” bir deneyim yaratmaktır. Program şu an itibariyle ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da aktif olarak kullanılmaktadır.

Bu anlamda Twitter’ın bu özel sürümünün çok net iki nedenden dolayı öne çıktığını söylüyoruz: Birincisi ücretli bir hizmet olması, ikincisi ise tweet’leri geri alıp düzenlemenize izin vermesi. Bu son bölüm, topluluğun uzun süredir yaptığı bir istek olsa da, artık sosyal ağın bu “premium” hizmetine abone oldukları sürece keyfini çıkarabilirsiniz.

Twitter Blue’nun Özellikleri

Pekala, bunun platform tarafından bir ödeme hizmetine dayandığını bilerek, kesinlikle size ne fayda sağlayacağını düşüneceksiniz. Bu nedenle, keyfini çıkarabileceğiniz çok ayrıntılı 4 özelliği işaretlemişlerdir:

  • Tweetleri geri al ve düzenle: Bu sürümle, tweet’i gönderdikten sonra iptal etmek, doğru şekilde düzenlemek ve yayınlamak için 30 saniyeniz olacak. Dilerseniz kalıcı olarak da silebilirsiniz.
  • Favori tweet klasörleri: Artık en çok beğendiğiniz tweetleri düzenleyebilir ve onları görmek istediğinizde daha kolay bulabilmeniz için tercihlerinize göre farklı klasörlerde sınıflandırabilirsiniz.
  • Okuma modu: Konunun mesajlarını birleştirebileceğiniz bu fonksiyon sayesinde okuma deneyimi iyileşecek ve yayınları takip etmeyi kolaylaştıracaktır.
  • Kişiselleştirme: Bu bölümün en göze çarpan özelliklerinden bazıları, ana ekrandaki simgeyi özelleştirme ve uygulama için renkli temalar seçme yeteneğidir.
  • Para kazanın: Klasik Twitter gibi, Twitter Blue hizmetiyle de kullanışlı işlevlerle dolu daha rahat bir platform altında para kazanabilirsiniz.

Twitter Blue’da nasıl para kazanılır?

Küçük kuşun sosyal ağını sık sık kullanıyorsanız ve içerik oluşturucu, etkileyici, marka vb. olduğunuz için geniş bir topluluğunuz varsa, içeriğinizden para kazanma olasılığının değerlendirildiğini veya TwitterBlue ile daha iyisi olduğunu bilmelisiniz.

Bugün çoğu platformda çalıştığı için Twitter, kullanıcılara hesapları üzerinden para kazanma yeteneği vererek, diğer platformların arasına dahil oluyor. Elbette halka açık bir işlev olmadığını, yani bu “fayda”ya hak kazanmak için bazı temel gereksinimleri karşılamanız gerektiğini unutmayın. Bunun için koşullar şöyle:

  • En az 10.000 takipçiniz olmalı.
  • Son 30 gün içinde en az 25 tweet atmış olmak.
  • Reşit olmak (+18).

Ayrıca yakında bir de “Süper Takipçiler” ve topluluklar özelliklerinin sunulması bekleniyor. Temel olarak, “Süper Takipçiler”, kullanıcıların herhangi bir zamanda iptal edilebilecek aylık bir ödeme yoluyla özel veya “premium” içeriğe abone olmalarına olanak tanır.

Bu işlev sayesinde, yayınlanmamış içeriklere, abonelere özel haber bültenlerine, abone tanıma rozetine, indirimlere, tekliflere ve topluluklara erişime erişebilecekler.

Twitter’da para kazanmanın diğer yolları

Twitter ile sadece hesabınızdan para kazanarak para kazanamazsınız, başka yollarla da gelir elde edebilirsiniz. Bunlar en yaygın olanlardır:

Üçüncü taraf ürünlerin satışı

Bir mağazanız veya işletmeniz varsa, potansiyel müşteri edinmenin en yaygın yollarından biri sosyal ağları kullanmaktır, Twitter ana ağlardan biridir. Etkinizden yararlanın ve ürün satışı ile kendi markanızı ortaya çıkarın.

Yarışmalar ve çekilişler

Yıllardır platformdaysanız veya yakında Twitter Blue’ya geçecekseniz, büyümeye devam etmek için özelliklerinden, avantajlarından ve takipçilerinizden yararlanın. Web sayfalarınız için para ve organik trafik kazanmanın en etkili ve yaygın olarak kullanılan yollarından biri, çekilişler ve yarışmalar düzenlemektir. Hiç şüphesiz, bir kullanıcıyı ödül kazanma olasılığı kadar motive eden hiçbir şey yoktur.

Youtube’a video yükleme

YouTube’un kaliteli videoları paylaşmaya adanmış bir web sitesi olduğu hiç kimse için bir sır değil. Ve eğer para kazandığınız bir kanalınız varsa, sosyal medya eğitimleri yaparak bundan en iyi şekilde yararlanmanız mümkün olacaktır, bu eğitimlere tabii ki Twitter’ı da dahil edebilir ve ardından kanalınızdan para kazanabilir ve tatmin edici bir gelir elde edebilirsiniz.

Sponsorlu Tweetlerin Kullanımı

Sosyal ağ Twitter üzerinden biraz para kazanmanın diğer yolları, popüler sponsorlu tweet’lerdir. Bu, SocialPubli, Coobis veya Publisuites gibi uzmanlaşmış ajansları olan harici kişiler sayesinde mümkündür.

Bu ajanslar, promosyonlarını yayınlamak ve kar elde etmek için doğrudan hesabın sahibiyle iletişim kurar. Ayrıca çok sayıda takipçiniz varsa bu ajanslardan birine kendiniz de başvurabilir ve cevabı bekleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken iş, sadece belirli bir süre içinde bir dizi tweet yazmak olacaktır. Kazanabileceğiniz miktar, hesabınızın boyutuna bağlı olacaktır, ne kadar çok takipçiniz olursa, ödül o kadar iyi olur.

Kitle kaynak kullanımı veya kampanyalar

Kitle kaynak kullanımı, çok sayıda insandan talep edilen bir dizi fikrin katkısı olarak bilinir, bu durumda bu sistemi Twitter’da uygulamak son derece yararlıdır, çünkü aktif bir topluluğunuz varsa, size her konuda yardımcı olabileceklerdir. Yapıcı eleştiriler içeren ve hatta diğerlerinin yanı sıra küçük bağışlarla katkıda bulunan projeler için faydalıdır.

Web sitenize trafik çekin

Bir YouTube kanalınız, Twitch, blog veya başka bir dijital platformunuz varsa, trafiği artırmanın en iyi yolu Twitter’dır, çünkü bu mümkündür çünkü kişisel blogunuzdan veya kanalınızdaki videodan bir yayın yaptığınızda, paylaşabilirsiniz. Twitter hesabınıza bağlanın ve ziyaretleri artırın.