Corsair iCUE ile ASUS Aura bağlantısı

Corsair, iCUE RGB kontrol yazılımının ASUS Aura Sync özellikli anakartları kontrol edebileceğini belirtiyor. Bu destek sayesinde ASUS Aura Sync ile ASUS anakartlarındaki LED’leri iCUE aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Bu rehberde ASUS Aura özellikli anakartları iCUE üzerinden nasıl entegre ederek kontrol edebileceğinizi anlatacağız.

Corsair iCUE’nin en son sürümünü CORSAIR web sitesinden edinebilirsiniz ve ASUS Aura Sync’in en son sürümünü ASUS web sitesinden edinebilirsiniz. ASUS Aura Sync anakartların iCUE ile nasıl kontrol edileceğine ilişkin talimatlara ulaşmak için okumaya devam edin.

corsair-icue-asus-aura-2

Corsair iCUE – ASUS Aura senkronizasyonu

Bu bağlantıyı kurmak için iki yöntem var. ASUS’un eski Aura Sync yazılımını kullanarak hatasız şekilde bu bağlantıyı kurabilirsiniz. Ancak bu yazılım artık ASUS Armoury-Crate yazılımına dahil edildiği için güncellenmiyor. Yine de en iyisi ASUS Aura Sync yazılımını tek başına kullanmaktır. Çünkü Armoury-Crate PC’nizi gereksiz yere yavaşlatıyor ve iCUE ile tam uyumlu değil.

ASUS Aura Sync ile Corsair iCUE arasında bağlantı kurmak için öncelikle PC’nize Corsair iCUE yazılımını kurun. Ardından ASUS Aura Sync yazılımını indirin. İndirme bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz:

Her iki yazılımı da kurduktan sonra ASUS anakartınız aşağıdaki gibi iCUE yazılımı içinde görünecektir.

corsair-icue-asus-aura-3

Corsair iCUE – ASUS Armoury-Crate senkronizasyonu

Daha önce de söylediğimiz gibi Armoury-Crate’yi kullanmayı tavsiye etmiyoruz. Gereksiz bir yükle yapınızı zorluyor. Onun yerine Armoury-Crate’yi bir kere kurun, tüm yazılımları ve sürücüleri güncelleyin ve indirin, ardından tamamen silin. Yine de Armoury-Crate kullanacaksanız, iCUE için bir eklenti yüklemelisiniz.

RGB aydınlatmalı bir ASUS Anakartınız varsa, aydınlatmasını ve ASUS GPU’ların RGB aydınlatmasını kontrol etmek için iCUE’yi kullanabilirsiniz. Anakartınızda analog 12 volt RGB başlığı varsa, başlığa bağlı cihazların aydınlatmasını kontrol etmek için iCUE’yi de kullanabilirsiniz.

iCUE’de ASUS Anakart entegrasyonunu kurmak için, hem iCUE hem de ASUS Armory Crate’in kurulu olduğundan emin olun. iCUE için, iCUE 3’ün en son sürümüne veya iCUE 4’ün en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Armory Crate için en son sürümün kurulu olduğundan emin olun. ASUS Armory Crate’in yalnızca entegrasyonu kurmak için yüklenmesi gerekir. ASUS Armory Crate, iCUE ile aynı anda çalıştırılmamalıdır.

İlk olarak, Armory Crate’de oyun içi ışık efektlerini etkinleştirmeniz gerekecek: Armory Crate’i açın. Sol menüden AURA Sync’i seçin. AURA efektleri sekmesine tıklayın. Sol altta Oyun içi aydınlatma efektlerini etkinleştirin.

corsair-icue-asus-aura-4

Oyun içi aydınlatma efektlerini etkinleştirdikten sonra iCUE’yi açın. Cihazlar bölümünde ASUS Motgerboard’ı seçin. Aydınlatmada istediğiniz düzenlemeleri yapın.