Android için en iyi tarayıcı 2024

Web tarayıcısı, günümüzde hem bilgisayarlarda hem de Android gibi mobil cihazlarda en çok kullandığımız uygulamalardan biridir. Sonuçta, onunla sonsuz içeriğe erişiyoruz. Bu nedenle, uygulama mağazasından parmaklarınızın ucunda bulunan Android için en iyi tarayıcıların hangileri olduğunu bilmeniz çok işinize yarayabilir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Android için en iyi tarayıcılara bakıyoruz.

Aşağıdaki bölümlerde Android için en iyi tarayıcıları ekliyoruz. Her birinin vurgulamaya değer kendi özellikleri ve özel işlevleri vardır. Mobil cihazınızda size en uygun olan tarayıcıyı seçebilmeniz için bu tarayıcıların her birinin avantajlarının neler olduğunu size anlatıyoruz.

Google Chrome

Chrome browser

Google Chrome hakkında ne söyleyebiliriz? Android, Windows ve hatta macOS’ta mükemmel bir tarayıcıdır. Bununla, Google hizmetleriyle maksimum entegrasyonun, hızlı ve verimli gezinmenin ve verilerinizin anında senkronizasyonunun keyfini çıkaracaksınız. Ek özellikler arasında gizli mod, kişisel tercihlerinize dayalı makale önerileri ve çevrimdışı gezinme için tam web sitesi indirmeleri bulunur. İnternette sesinizle bilgi aramak bile mümkündür. Kesinlikle cihazınızda zaten bulunan çok eksiksiz bir tarayıcı. Uygulama içi satın alma olmadan ücretsiz bir seçenektir.

Mozilla Firefox

firefox browser

Mozilla Firefox son yıllarda önemli pazar payını kaybetti. Yine de, yer imleri, şifreler veya sekmeler gibi içeriğinizin farklı cihazlar arasında senkronize edilmesini istiyorsanız, yine de en iyi seçeneklerden biridir. Öte yandan, açık kaynak kodludur ve geliştiricisi kar amacı gütmeyen bir vakıf olan Mozilla’dır. Her iki ayrıntı da web’de gezinirken gizliliği artırmaya çalışan kullanıcılar için oldukça ilgi çekicidir.

Firefox’un yalnızca masaüstü ve mobil cihazlarda kullanılamayacağını unutmayın. Aynı zamanda tabletiniz ve medya oynatıcınız için harika bir tarayıcıdır. Evet, Android TV ve Fire TV ile uyumlu bir tarayıcıdır. Bu şekilde bu tür cihazlara içerik göndermeniz daha kolay olacaktır. Hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma olmadan indirmek ücretsizdir.

Microsoft Edge

edge browser

Firefox’un kullanıcı kaybetmesinin nedenlerinden biri Microsoft Edge‘in yükselişi. Şirket, web tarayıcısı ile masaüstünde iyi bir iş çıkarıyor. Bu, birçok kullanıcının Android’de de indirmesine neden oldu. İstediğiniz şey, bilgilerinizin Windows ile cep telefonunuz arasında tam senkronizasyonu ise, Edge sizin için mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Web sayfalarını tema, izleme engelleme ve takipçi engellemeye göre saklayabileceğiniz bir toplama sistemi içerir. İstenmeyen reklamların izlerini kaldırmak için bir reklam engelleyiciyi etkinleştirmek bile mümkündür. Bu tür yazılımlarda her zaman olduğu gibi ücretsizdir, reklam içermez ve ek satın alma içermez.

DuckDuckGo

DuckDuckGo browser

Sizi izlemeyen tarayıcı DuckDuckGo, gizlilik odaklı bir Android tarayıcı da sunuyor. Başlıca erdemleri arasında, bir reklam izleme engelleyici, şifreleme koruması ve kendi arama motorunun kullanılmasıyla karşılaşıyoruz. Tüm bu izleme önleme önlemleri, modern, minimalist bir arayüze katkıda bulunur. Yine, bu reklamsız ücretsiz bir tarayıcıdır.

Samsung Internet

Samsung Internet

Samsung‘un tarayıcısıyla yaptığı çalışmalar etkileyici. Devam etmeden önce, sunduğu tasarım çizgilerinin OneUI özelleştirme katmanıyla yakından ilişkili olduğunu söylemek gerekir. Ancak bu, herhangi bir Android cihazında kullanabileceğiniz bir tarayıcıdır. Bununla birlikte, tam karanlık mod, uzantı yükleme yeteneği ve Samsung hesabıyla senkronizasyon gibi önemli özellikler elde edersiniz. En son özellikleri herkesten önce denemek isterseniz, uygulama mağazasında bir beta sürümü de mevcuttur.

Kiwi

kiwi

Chromium tabanlı Kiwi‘nin olanaklarına bir göz atarak Android için en iyi tarayıcıların bu incelemesini kapatıyoruz. Başlıca avantajlarından biri, Chrome Web Mağazası’ndaki çoğu uzantıyla uyumlu olmasıdır. Yaratıcılarına göre, saf siyahlarla karanlık bir modu etkinleştirerek gezinmenizi sağlayan hızlı bir tarayıcıdır. Diğer olumlu yönleri ise 60’tan fazla dile çevirmeni, kişiselleştirilmiş bir indirme klasörü ve bildirimlerin engellenmesidir. Bunun uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebileceğiniz gelişmiş bir Chrome olduğunu söyleyebiliriz.