iPhone emoji duvar kağıdı nasıl yapılır?

Artık iPhone’larımızda resmi olarak iOS 16’nın keyfini çıkarabiliyoruz ve bu yeni yazılım sürümünü yüklediyseniz, telefonunuza epeyce yeni şeyler getirdiğini fark etmişsinizdir.

En göze çarpanlardan biri, iPhone’umuzun kilit ekranındaki küçük widget’lar, saat için farklı yazı tipleri ve renkler, birkaç farklı kilit ekranı kaydetme ve Apple Watch’ta olduğu gibi birinden diğerine kolayca geçiş yapma ve çok daha fazlası.

Belki de fark etmediğiniz bir şey, emojileri iPhone’unuzda kilit ve ana ekran olarak kullanabilmenizdir. Sevdiğiniz bir veya birkaç emojiniz varsa ve bunların duvar kağıdınızın bir parçası olmasını istiyorsanız, bunun nasıl yapılacağını ve olası tüm konfigürasyonları aşağıdaki eğitimde açıklayacağız.

Duvar kağıdı olarak emoji nasıl kullanılır?

Yapmanız gereken ilk şey, iPhone’unuzda iOS 16’nın yüklü olması, zaten varsa, aşağıdaki adımlarla devam edebilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasına gidin ve “Duvar Kağıdı” üzerine tıklayın.
 2. Şimdi “Yeni duvar kağıdı ekle” ye tıklayın.
 3. En üstte “Emoji” ye tıklayın.
 4. Şimdi duvar kağıdınız olarak kullanmak istediğiniz emojiyi veya emojileri arayarak kendinizi eğlendirin.
 5. Bunları seçtikten sonra sağdaki “X”e basın.
 6. Şimdi sağdan sola kaydırırsanız, bu emojilerin iPhone ekranınızda nasıl hizalı görünmesini istediğinizi çok çeşitli seçenekler arasından seçebilirsiniz: küçük ızgara, orta ızgara, büyük ızgara, halkalar veya spiral.
 7. Şimdi arka plan rengini seçmek için sağ altta üç nokta bulunan simgeye tıklayın.
 8. Bitirmeden önce bazı widget’ları seçebilir, saatin rengini ve yazı tipini veya neye ihtiyacınız varsa onu değiştirebilirsiniz.
 9. Yeni duvar kağıdınızı ayarlamayı tamamladıysanız, sağ üstteki “Ekle”ye tıklayın.
 10. Şimdi, “Arka plan çifti olarak ayarla” (yeni oluşturduğunuz bu duvar kağıdı, kilit ve ana arka planınız olacaktır) veya “Ana ekranı özelleştir” (evin farklı görünmesini istiyorsanız) arasında seçim yapmanız gerekecektir.

Birden çok emoji kilit ekranı arasında geçiş yapabilir miyim? Cevap basit: evet yapabilirsiniz. Yukarıdaki süreci takip ederek, sonsuz sayıda emoji ile birkaç farklı ana ekran ve kilit ekranı koleksiyonuna sahip olabileceksiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

iPhone’unuzun kilit ekranında, sahip olduğunuz tüm duvar kağıtları görünene kadar ekranın herhangi bir yerine tek parmağınızla basılı tutun. Oluşturduğunuz emojilerle başka bir duvar kağıdı bulun veya sağ alttaki mavi “+” işaretine tıklayarak o ekrandan oluşturun. Yeni duvar kağıdını seçin ve üzerine tıklayın.

Daha önce oluşturulan emoji arka plan nasıl düzenlenir?

Emojileri arka planınıza eklemek veya kaldırmak istiyorsanız, arka planınızın rengini değiştirin veya tamamen düzenlemek istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Daha önce olduğu gibi, iPhone’unuzun kilit ekranında, ekranda istediğiniz yere tek parmağınızla dokunun ve basılı tutun.
 2. Bir şeyi değiştirmek istediğiniz emojilerle arka planda “Özelleştir”e tıklayın.
 3. Emojileri değiştirmek, yenilerini eklemek veya birini silmek için sol alttaki gülen yüz düğmesine dokunun.
 4. Arka plan rengini değiştirmek isterseniz sağ alttaki üç noktayı tıklayın.
 5. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki “Tamam” ı tıklayın.

Emoji arka planı silme

Emoji kilit ekranlarından birinden kesinlikle bıktıysanız ve kaldırmak istiyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Yine iPhone’unuzun kilit ekranında, ekranda istediğiniz yere tek parmağınızla dokunun ve basılı tutun.
 2. Kaldırmak istediğiniz kilit arka planını yukarı kaydırın.
 3. Çöp ile kırmızı düğmeye tıklayın.
 4. Şimdi “Bu duvar kağıdını sil” üzerine tıklayın ve onu sonsuza kadar silmiş olacaksınız.

En sevdiğiniz emojilerle kilit arka planlarını bu şekilde kullanabilir, düzenleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Şüphesiz, iOS 16’lı iPhone duvar kağıtları, biz kullanıcıların yıllardır Apple’dan beklediği iyi bir değişiklik oldu. Umut verici bir başlangıç ​​gibi görünen şeyin anahtarını buldular.