iOS 16 pil performansı nasıl?

iOS 16 cihazınızın pil ömrünü artırıp artırmadığını mı merak ediyorsunuz? Bu sonuçlar, Apple'ın işletim sisteminin yeni sürümünü çalıştıran en yeni ve eski iPhone'larla ilgili tüm şüpheleri ortadan kaldıracak.

iOS 16’nın yenilikleri çoğu kullanıcı için çekiciydi, lansman gününde sosyal ağlarda kullanıcıların ilk tepkilerin gösterilmesinden bu yana her şey söylendi. En ilginç olan iOS 16 yeni özellikleri: kişiselleştirilmiş kilit ekranı, pil göstergeleri ve yerel uygulamalardaki değişiklikler. Önemli bir diğer konu, pil ve farklı cihazlarda pil ömrünün nasıl yönetildiğidir. iOS 16 ile performans daha mı iyi yoksa daha mı kötü?

iOS 16 pili en yeni iPhone’larla test edildi

iAppleBytes YouTube kanalı, cihazlarındaki pil ömründen endişe duyan kullanıcılar için çok şey ifade eden bu görevi yerine getirmek için yola çıktı. Anında güncelleme yapmak veya iOS 15.7 olan en son sürümde kalmak göz önünde bulundurulması gereken unsurlardan biridir.

Testte en yeni iPhone 13, 12 ve 11’den XR, SE 2 ve 8’e kadar birçok yeni iPhone gösterildi. Geekbench uygulaması %100 şarjlı ve ekran parlaklık ayarı %25 olan cihazlarda kullanıldı. Test yapılırken herhangi bir değişiklik olmaması için cihazlar aynı WiFi ağına bağlı tutuldu ve otomatik parlaklık seçeneği kapatıldı.

iOS 16 ile pil açısından en iyi ve en kötü iPhone

iPhone 13, 9 saat 4 dakika süre ile en iyi olarak konumlandırıldı. En kötüsü, 3 ve 4 saatlik pil ömrüne sahip iPhone SE 2 ve iPhone 8 idi. Ortalama 6 saate yakın bir süre ile iPhone XR ve iPhone 11 geldi. Videoya göre pil konusunda bir gelişme olmayan tek model iPhone 8 oldu.

Bu çok garip ve Apple bunu asla açıklamayacak ama bazen iOS’un ilk sürümlerinde cihazlarda pil hiç iyileşmez. Genellikle ilk sürümün yüklenmesinden 2 veya 3 ay sonra istikrar bulurlar. Eski bir iPhone’unuz varsa, yani uyumluluğu en son kabul edenlerden biriyse, güncellemek için birkaç ay beklemek iyi bir fikir olabilir. Zaten güncelleme yaptıysanız ve pil sorunları fark ederseniz, bunları nasıl çözeceğinizi görebilirsiniz.

Bu, iOS’un en son kararlı sürümüne sahip olmadan yükleyebileceğiniz için önemli güvenlik güncellemelerini tehlikeye atmaz.