Gaziantep Yemek Şenliği Ataşehir’de

Gaziantep Yemek Şenliği, 23-25 Eylül tarihleri arasında Ataşehir Mimar Sinan Parkı’nda yapılıyor. Gaziantep ilinin yöresel yiyecekleri İstanbul’da vatandaşlarla buluşuyor. Gaziantep Yemek Şenliği’nde şehrin en ünlü yemekleri vatandaşlarla buluşuyor.

İstanbul Gaziantepliler Derneği tarafından düzenlenen yemek şenlikleri ile Gaziantep ilinin zengin mutfağı, harika yiyecekleri ve yöresel ürünleri sergilenecek. Gaziantep Yemek Şenlikleri, 25 Eylül Pazar günü sona erecek.

Gaziantep Yemek Şenliği

Gaziantep Yemek Şenliği kapsamında Gaziantep’e özgü baklava, yağlı köfte, kebap, et, dürüm, katmer, fıstık gibi birçok yöresel lezzet İstanbulluların damak tadına sunuluyor. Gaziantep’te özenle hazırlanan ve İstanbul’a getirilen yöresel lezzetler, vatandaşların ilgisine sunuluyor.

15 Eylül Perşembe gününden 18 Eylül Pazar gününe kadar ziyaretlere açık olacak “Gaziantep Yemek Şenliği” ile Güneydoğu Anadolu’nun güzide illerinden Gaziantep’in yöresel lezzetleri vatandaşların ilgisine sunuluyor.

Etkinlik boyunca 50 bin porsiyon kebap ve tatlı pişirilmesi bekleniyor. Etkinlik kapsamında baklava yeme ve yağlı köfte yeme yarışması yapılacak.

Ataşehir Mimar Sinan Parkı’nda bu yıl 21. kez düzenlenen Gaziantep Yemek Şenliği, 23-25 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Gaziantep Yemek Şenliği 23 Eylül Cuma gününden 25 Eylül Pazar gününe kadar Ataşehir’de ziyaretçilere açık olacak.