En iyi yüz epilatörü

Yüzdeki tüyleri kesin olarak bitirmenize yardımcı olacak cihazları analiz ediyoruz.

Güzellik ve kişisel bakım dünyası giderek daha fazla takipçi kazanıyor. Özellikle de içeride daha iyi hissetmek için dışarıdan kendilerine bakmak isteyen ve bunu evden yapmalarına izin verecek kozmetik ve araçlar arayan arayan kadınlar söz konusu olduğunda. Evde kendi seanslarınızı gerçekleştirmek için darbeli ışık cihazlarının ve sizi güzellik merkezi ziyaretlerinden kurtaracak yüz epilatörlerinin ortaya çıkmasıyla epilasyon durumunda giderek daha belirgin hale gelen bir trend.

Yüz epilatörü seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemlidir. Tüyünüz azsa, cımbız veya daha basit bir manuel epilatör ile idare edebilirsiniz. Ancak, bir güzellik merkezinde genellikle lazer veya ağda epilasyon seanslarına ihtiyacınız varsa, elektrikli epilatörler en iyi seçeneğinizdir. Evde darbeli ışık epilatörü de alabilirsiniz, ancak bu durumda önce bir uzmana danışmanızı öneririz.

Seçim sizin özel ihtiyaçlarınıza bağlı olacak olsa da, yaptığımız analizden sonra en eksiksiz ve etkili epilatörün hangileri olduğu sonucuna vardık. Modellerin her birinde analiz edilen özellikler:

  • Marka: Ürünün kalitesini belirlerken dikkate alınması gereken çok önemli bir gereklilik
  • Hızlar: Vücuttakilere göre daha yumuşak olmalarına rağmen epilatörlerin farklı hız seçenekleri sunarak yüzün her bölgesine adapte olabilmeleri de güzel.
  • Güç kaynağı ve pil süresi: Kablo veya pil ile çalışıyorlarsa ve pilin ne kadar süreceği, kullanım rahatlığını belirlemek için temel bir noktadır.
  • Boyut: Yönetilebilir olmalarına ve bazı durumlarda çok pratik ve rahat bir detay olduğu için fazla yer kaplamadan seyahate ve hatta çantanıza götürebilmenize olanak sağlamalarına.
  • Ekstralar: Birçok model, onlara daha fazla kullanım kolaylığı vermenizi sağlayacak çeşitli başlıklar ve işlevlerin yanı sıra aydınlatma veya suya dayanıklılık gibi dikkate alınması gereken ayrıntılar içerir.

Yüz epilatör çeşitleri

Yüz gibi bir alanda, kullanırken en iyi hassasiyeti ve rahatlığı elde etmek için boyut ve tasarım çok önemlidir. Her alan için farklı seçenekler sunmasının yanı sıra hızın yüzün ihtiyaçlarına uyum sağlaması önemlidir. Özellikle duşta kullanmayı düşünüyorsanız, neme karşı minimum dirence sahip olmak her zaman daha uygun olacaktır. Kablolu mu yoksa pille mi çalıştığı, hareket halindeyken kullanmanın ne kadar kolay ve kullanışlı olduğunu belirleyecektir.

  • Manuel: En basit, en ucuz ve en kolay yönetilebilir olanlardır ve yüzlerinde neredeyse hiç kıl olmayan kadınlar için rötuşlara veya epilasyona izin verirler.
  • Elektrikli: Öncekiler ile darbeli hafif epilatörler arasında, elektrikli olanları buluyoruz, rahatça tıraş olmak ve en bol tüyleri yok etmek için çok iyi bir seçenek. Pil veya kablolu bağlantı ile çalışırlar ve size az veya çok işlevler sunabilirler (kafaların değiştirilmesi, çeşitli hızlar vb.)
  • Lazer veya darbeli: Tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, birçok darbeli ışık epilatörü, yüz için özel olarak tasarlanmış başlıklar ve modlar içerir.

Güzellik salonuna yapacağınız ziyarette zamandan ve paradan tasarruf etmenin yanı sıra, ihtiyacınız olduğunda çok basit bir şekilde tüyleri alıp ağda bantlarının neden olabileceği yanıklardan kaçınabileceksiniz.

En iyi yüz epilatörü tavsiye

Braun FaceSpa Pro 912 Face 3 in 1 Yüz Epilatörü

Hem yüz hem de vücut epilasyonu alanında Braun, pazarın ön saflarında yer alan markalardan biridir. Bu nedenle, en eksiksiz ve en değerli yüz epilatörünün onlara ait olması şaşırtıcı değildir. FaceSpa Pro dünyada yüzü epilasyon yapan, tonlandıran ve temizleyen ilk cihaz olarak sunulmaktadır.

Braun FaceSpa Pro 912 1

Ve her biri belirli bir amaca odaklanmış 3 değiştirilebilir başlık içerir: masaj yapan ve kirleri ortadan kaldıran bir temizleme fırçası (hassas ciltler için uygun), yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için tonlayan ve yumuşatan bir mikro titreşim başlığı, ve epilatör.

Braun FaceSpa Pro 912 2

En ince tüyleri daha etkili bir şekilde yakalamasını sağlayan 10 mikro açıklığa sahip bir kafa vardır. Tasarımı yüzün en karmaşık bölgelerine bile ulaşmasını sağlar, su geçirmezdir ve pili 90 dakikaya kadar dayanabilir. Ayrıca pakette cihazı korumak için bir kapak, şarj etmek için bir taban ve tüm aksesuarlarıyla birlikte saklayabileceğiniz bir çanta bulunur.

Remington Ep7070 Smooth Silky Ultımate Yüz Bakım Kiti

Benzer ancak daha uygun fiyatlı bir seride Remington yüz epilatörünü buluyoruz. Bir önceki gibi, yüzü temizlemek, masaj yapmak ve cilalamak için tasarlanmış birkaç başlık içeren bir model.

Remington Ep7070 Smooth Silky Ultımate

Ancak buna ek olarak, bu durumda epilasyon için iki farklı başlık buluyoruz; bunlardan biri dudak, çene, alın veya kaşlardaki tüyleri almak için yuvarlatılmış ve diğeri çok daha hassas rötuşlar için çift yönlü bir mini fırça (her iki kaş için). Yine, hem kuru hem de ıslak cilt üzerinde çalışır ve pille çalışır.

Remington Ep7070 Smooth Silky Ultımate 2

Braun FACESPA SE 911 Şarj Edilebilir Yüz Epilatörü

Daha basit bir seçenek arıyorsanız, sadece epilatör olarak çalışan ancak daha uygun fiyatlı ve daha kolay yönetilebilir bir seçenek arıyorsanız, Braun’da tam aradığınız şey var. Çene, üst dudak, alın veya yanaklardaki tüyleri alabileceğiniz elektrikli yüz tıraş makinesinden bahsediyoruz.

Braun FACESPA SE 911 2

Bu durumda, yalnızca bir kafası vardır ve hassasiyeti önceki modellerden biraz daha düşüktür, ancak her bir küçük tüyü bulmanızı ve çıkarmanızı çok daha kolay hale getirmek için bir ışık içerir.

Braun FACESPA SE 911

Pillerle çalışır (bir adet AA pil) ve o kadar kompakttır ki ihtiyacınız olduğunda çantanızda taşıyabilirsiniz. En ucuz elektrikli epilatörlerden biridir, çok kompakttır ve daha iyi hassasiyet için entegre bir ışık sistemine sahiptir.