En iyi nemlendirme cihazı

Bu nemlendiriciler, eviniz için daha rahat bir ortam yaratmanıza, nemi artırmanıza ve solunum problemlerini azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Çok kuru ortamlar solunum güçlüklerini tetikleyebilir veya şiddetlendirebilir. Bu sorunu çözmenin bir yolu, evinizdeki nemi artırmaktır. Ve bunu başarmak için, bu yazıda sizin için şu anda piyasada bulunan en iyi nemlendiricileri seçtik. Onlarla bazı alerji türleriyle mücadele edebilir ve ayrıca çok hoş bir aroma dokunuşu sağlayan uçucu yağlarla çevreyi iyileştirebilirsiniz.

Piyasada bulabileceğimiz ana nemlendirici modellerini analiz ettikten sonra, her birinin kendisini tanımlayan özelliklere sahip olduğunu doğrulayabildik. Başka bir deyişle, bu makalede keşfedeceğiniz gibi, modeller arasında büyük farklılıklar vardır.

Modellerin her birinde analiz edilen özellikler:

  • Kapasite: Nemlendirici haznesinin kapasitesini bilmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Ne kadar çok sunarsa, kullanımı o kadar rahat olacaktır.
  • Kullanım saatleri: Bir önceki nokta ile doğrudan ilgili olarak, tankın kapasitesi ne kadar fazlaysa, cihaz yeniden şarj etmeden önce o kadar fazla saat çalışabilir.
  • Akıllı işlevler: Bazı modellerin sahip olduğu bir başka harika eklenti de akıllı işlevlerdir. Onlar sayesinde evinizdeki nemi her zaman öğrenebilecek veya cihazı ne zaman şarj etmeniz gerektiğine dair bildirimler alabileceksiniz.
  • Uçucu yağlar: Ana karar faktörü olmamalıdır, ancak evinize aroma katmak istiyorsanız (nemi arttırırken) uçucu yağlar için bir tank içeren modellere bir göz atmanızı öneririz.
  • Tasarım: Son olarak, bu cihazın yerleştirmeye karar verdiğiniz odada çokça yer kaplayacağını unutmayalım. Bu nedenle tasarımının dekorasyonun geri kalanıyla uyumlu olması önemlidir.

Nemlendirme cihazı tavsiye

ORBEGOZO HU 2013

ORBEGOZO HU 2013

Uygun fiyatlı bir nemlendirici arıyorsanız bu Orbegozo modeli tam size göre. 1.3 litre kapasiteli bir depoya sahiptir (ancak 2,8 litrelik bir seçenek de vardır), bu da tekrar doldurmadan önce yaklaşık altı saat kullanmanıza izin verir. Ayrıca 20 m2’ye kadar olan herhangi bir odaya aromatik bir dokunuş katabileceğiniz aromatik yağlar için bir tepsiye sahiptir. Fiyatının dışında en büyük avantajı, otomatik değişen 7 renkte aydınlatmaya sahip güzel tasarımıdır. Odanın bağıl nemini artırmanıza ve düzenlemenize, cilt sağlığına dikkat etmenize ve elektrostatik yükleri ortadan kaldırmanıza olanak sağlayacak bir cihaz.

LEVOIT CLASSUC 300S

LEVOIT CLASSUC 300S

Ve piyasadaki en güçlü nemlendiricilerden biriyle ekonomik bir modelden diğer uca geçiyoruz. Bu, hazneyi çevirmeden veya makineyi ıslatmadan nemlendiriciyi doldurmayı kolaylaştıran, üst kısmında geniş bir açıklığa sahip olan Levoit Classic 300S’dir. Cihaz 6 litrelik geniş bir kapasite sunar, böylece tekrar doldurmadan önce 60 saate kadar kullanabilirsiniz. Bu, 50 metrekareye kadar büyük ve orta büyüklükteki odalar için ideal bir seçimdir.

Sprey sistemi sayesinde bebeklerin öksürüklerini, rinitlerini, kuru ciltlerini ve alerjilerini etkili bir şekilde giderebilir. Ancak hepsinden iyisi, akıllı telefonunuzun rahatlığından kontrol etmenize ve hatta Google Asistan ile uyumluluğu sayesinde sesinizle açıp kapatmanıza olanak tanıyan akıllı işlevleridir. Ve merak ettiyseniz, uçucu yağların kullanımına da izin verir. Şüphesiz, en eksiksiz seçeneklerden biri.

PRO BREEZE HUMIDIFICADOR ULTRASÓNICO

PRO BREEZE HUMIDIFICADOR ULTRASÓNICO

Bu Pro Breeze nemlendiricinin kapasitesi 3,5 litredir, ancak daha büyük tanklara sahip modelleri de tercih edebilirsiniz. Ancak, en çok sevdiğimiz şey, bu boyutta mükemmel çalışması ve 30 saate kadar soğuk buhar akışını garanti etmesidir. Bu, gece boyunca sessizce kullanmanıza izin verir ve mükemmel buhar çıkış hızını düzenlemek için çeşitli modlara sahiptir. Buna ek olarak, sudaki kirleri buharlaştırmadan önce temizleyen, size soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmeye veya kuru cildi önlemeye yardımcı olabilecek temiz buhar sunan entegre bir iyon değiştirici reçine filtresine sahiptir. Ayrıca uçucu yağlar için bir tepsiye sahiptir ve 12 ay garantilidir.

CECOTEC PURE AROMA

CECOTEC PURE AROMA

Cecotec ayrıca nemlendiriciler de üretir ve Pure Aroma modeli ile tekrar doldurmadan önce 10 saate kadar kullanım keyfini çıkarabilirsiniz. Ultrasonik sistemi sayesinde bu cihaz, çevresel kuruluğu azaltmanıza olanak tanır. Ayrıca bu nemlendirici, evinizde harika bir koku ve atmosferi korumanıza yardımcı olacak muhteşem bir aroma difüzörüdür. 150 ml’lik tankı piyasadaki en büyük tanklardan biri değildir… ancak en çekici ahşap tasarımı ve 7 renge kadar yapılandırmanıza izin veren LED ışıkları ile her zaman en rahatlatıcı olanı bulmanızı sağlar.

SMART MI EVAPORATIVE HUMIDIFIER 2

SMART MI EVAPORATIVE HUMIDIFIER 2

Genellikle başarısız olmayan bir marka ile bitiriyoruz: Xiaomi. Asyalı üretici, özellikle kalite ve fiyat açısından öne çıkan bazı ürünlere sahip ve bu nemlendiricide olan da bu. 4 litrelik geniş tankı sayesinde her odayı rahatça nemlendirebilen bir cihaz. Ayrıca, uygulamasından kullanabileceğiniz akıllı işlevler sunar. Her mevsimde kuru sinüsleri ve cildi yatıştırmaya yardımcı olan, nazikçe soğuk sis üreten ultrasonik bir cihaz. Sessiz çalışma sunar ve uçucu yağ karışımları için bir tepsi içerir.

Nemlendirici nedir ve ne içindir?

Nemlendirici, evinizdeki bağıl nemi kontrol etmek için kullanılan bir cihazdır. Su deposu ve püskürten sistemi vardır, bu faktörü istediğiniz zaman artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Nemlendirici kullanmanın temel faydaları, solunum problemlerinin iyileştirilmesiyle yakından ilişkilidir. Bu tür cihazlar evinizdeki nemi artırarak alerjisi, kuru boğazı veya solunum problemleri olan kişiler için nefes almayı daha rahat hale getirir.

Ayrıca geceleri daha iyi nefes almalarına ve dinlenmelerine yardımcı olabileceğinden, çocuk veya bebek odalarında kullanıma uygundur.

Nemlendirici nasıl kullanılmalıdır?

Nemlendirici kullanmak çok basittir. Tek yapmanız gereken tankınızı akan suyla doldurmak ve çalışmaya başlatmak için açmak. Cihaz açıkken yerleştirdiğiniz odadaki bağıl nemi artıracak ve daha kolay nefes almanıza yardımcı olacak buharı serbest bırakacaktır.

Nemlendiriciler genellikle tanklarının kapasitesine bağlı olarak maksimum kullanım süresine sahiptir. Yatak odasındaki nemi artırarak daha iyi dinlenmenizi sağlamak için gece boyunca sessizce kullanabilirsiniz.

Nemlendirici ve nem giderici arasındaki fark, evinizin bağıl nemi ile olan ilişkisidir. İlki, şehir içi gibi çok kuru ortamlarda bu değeri artırmanıza, solunum problemlerini azaltmanıza ve daha iyi nefes almanıza yardımcı olur.

Aksine nem alma cihazı, zaten çok yüksek bir değerin olduğu ortamlarda nemi azaltmak için çok kullanışlı bir cihazdır. Örneğin, nemin %100’e yakın olduğu sahil kesimlerinde çok kullanışlıdırlar.