Cilt için en iyi kolajen desteği

Ekstra sıkılık arayan kullanıcıların en çok satın aldıklarını analiz ediyoruz.

Yıllar geçtikçe kadınlar, her şeyin standart olmadığı özelleştirilmiş bir güzellik rutini oluşturmaya çok daha fazla odaklanıyor. Bunun için, belirli güzellik ürünlerinin hangi formülü ve hangi bileşenleri içerdiğini bilmek ve böylece cilt tipimize, kronik veya özel ihtiyaçlarımıza uyum sağlayıp sağlamadıklarını belirlemek çok önemlidir.

Bugün kozmetik endüstrisindeki en değerli varlıklardan biri olan kolajene odaklanıyoruz. Sıkılaştırmaya, tonlamaya ve nemlendirmeye yönelik (özellikle hyaluronik asit ile birleştirilirse), hem yüz hem de vücut için en iyi puan alan kremlerin bazıları aşağıda bulabilirsiniz.

Kollajen nedir?

Vücudumuzda çok doğal olarak bulunan bir proteindir. İşlevi, cildin optimal yapısını garanti ederek iyi kan pıhtılaşmasını desteklemek. Kozmetik açıdan, besin takviyelerinde ve aynı zamanda son zamanlarda gördüğünüz vücut ve yüz losyonlarında da bulabilirsiniz.

30 yaşından itibaren kollajen miktarının giderek azaldığı, bunun da yaşlanma ve yorgunluk belirtilerinin daha fazla ortaya çıkmasına yol açtığı gösterilmiştir. Bu nedenle, o yaşlardan itibaren veya proaktif bir şekilde birkaç yıl öncesinden dikkat etmeye başlanması önerilir. Günün saatine gelince, gece ve gündüz her zaman iyidir.

Kollajen kreminin faydaları nelerdir?

Güçlü yönü şüphesiz cildi yenileme ve zamanla (özellikle 30 yaşından sonra) kaybettiği elastikiyeti geri kazandırmasıdır. Bu da doğrudan dokuda bir iyileşmeye ve dolayısıyla olası kırışıklıkların, ifade çizgilerinin ve bunlardan kaynaklanan kusurların kaybolmasına yol açar. Ek olarak, kollajen hidrasyon seviyelerini güçlendirir ve doku stabilitesini güçlendirir.

Genellikle başucu nemlendiriciniz veya yaşlanma karşıtı kreminizle uyguladığınız kullanım dışında izlenecek belirli bir kullanım modeli yoktur. Yüzünüzü iyice temizleyerek başlayın ve hemen ardından cildinizin pH’ını yenileyen bir toner uygulayın. Bir sonraki adım, düşündüğünüz seruma ve daha sonra göz çevresine işaret edecektir. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra sıra, üreticinin tavsiyesine göre gündüz veya gece için kolajenli kreminize gelir.

Yüz ve vücut için en iyi kolajen kremleri

La Roche Posay Nutritic Intense

La Roche Posay Nutritic Intense

Hassas veya reaktif bir cildiniz varsa, tüm tedavilerin buna uygun olmadığını çok iyi bilirsiniz. Bu, ona en gerekli kollajenden cömert bir doz vermekle hiç de bağdaşmaz değil. Bu göz önüne alındığında, La Roche-Possay solüsyona veya daha spesifik olarak Nutritic Intense onarıcı kremi ile gerçekleştirilebilir. Birçok kullanıcı için ‘şişedeki sihir’ formülü, cildinizin her zamankinden daha parlak, sakin, nemli ve daha esnek görünmesini sağlamak için tasarlanmış bir lipit ve protein karışımına dayanmaktadır.

Ferahlatıcı formülü sayesinde çeşitli atopik reaksiyonlardan muzdarip tüm kadınlar için gerçek bir rahatlamadır ve yine de akne kaynaklı problemlerle karşı karşıya kalanlar için çok ağır gelebilir.

CLINIQUE Moisture Surge

CLINIQUE Moisture Surge

Kremsi dokular size göre değilse merak etmeyin çünkü bol miktarda kolajen var ve Clinique bunu size çok daha hafif ve kolay emilen bir formatta sunuyor. Bu krem ​​Mositure Surge olarak adlandırılır ve firmanın en büyük yıldızlarından biridir. Uzun süre kalıcı bir ‘nemlendirici’ olarak sınıflandırılan bu ürün, her tür yağdan kaçan yağlı veya karma ciltler için mükemmel bir çözümdür. Aslında formülünde bunların bir gramını bile görmezsiniz çünkü sırrı aloe vera, hyaluronik asit ve tabii ki kolajendir. Clinique laboratuvarlarında yapılan araştırmalara göre, ikisi birlikte cildinizi nemlendirirken aynı zamanda kaybettiği esnekliği geri kazandırır ve 100 saate kadar bu şekilde kalır.

Kuru veya normal bir cildiniz yoksa ve daha besleyici ve kremsi bir hidrasyon dozu için ağlıyorsa, bu kremin kayda değer bir eksisi yoktur. Bu durumda, size uygun olanı bulmak için aşağı kaydırmaya devam edin.

Mifarma Daily Cica-Care Crema Antiestrías Reafirmante

Mifarma Daily Cica-Care Crema Antiestrías Reafirmante

Bu vücut kreminin formülünü oluşturan kollajen, hyaluronik asit, karite yağı ve E vitamininin özel kombinasyonu, cilde korkunç çatlakların görünümünü önlemek ve azaltmak için ihtiyaç duyduğu tüm hidrasyonu ve esnekliği sağlar. Meyan kökü özü ve gotu kola, kollajen liflerini onarır, hücre yenilenmesini destekler ve sakinleştirici ve iltihap önleyici bir etkiye sahiptir. Özelliklerin hepsi cildin sıkılığını geri kazanmaya odaklanmıştır.

Ergenlik, hamilelik ya da ani kilo değişimleri gibi hormonal değişikliklerin olduğu dönemlerde, hamile ve emziren kadınların kullanımına uygun, dermatolojik olarak test edilmiş bir kozmetiktir. Çabuk emilir, bu nedenle uygulaması çok keyifli ve iki birimlik paket çok ekonomiktir.

Lierac Hydra Body + Leche

Lierac Hydra Body + Leche

Kollajen vücut seviyesinde de çok önemli olduğundan, bu kategoride başka tedaviler önermekten kendimizi alamıyoruz. Bunlardan biri, süt formatı hem dokusu hem de kokusuyla size yeniden dikte ettirecek olan Body Hydra+ kremdir. Kısmen cömert shea yağı içeriği sayesinde vücudunuzu nemli tutmak için yola çıkar. Ancak ek olarak, elastikiyetinizi geri kazanmanıza yardımcı olur, nemlendirir, gerginliği giderir ve yumuşak ve bakımlı bir görünüm bırakır. Sanki yıllardır rutininizin bir parçasıymış gibi. Öte yandan E vitamini açısından zengin ve dolayısıyla en güçlü antioksidanlardan biri olan aspir yağı içerdiği için cildiniz zararlı çevresel etkilerden güçlü bir şekilde korunacaktır.

Hafif krem, dokunuşu çok hoş ve uygulaması çok kolay, ancak atopik, çok kuru ciltler veya daha özel ihtiyaçları olan ciltler için yeterli olmayabilir.

Lancôme Génifique Repair

Lancôme Génifique

Tanıtılması gerekmeyen kozmetikler vardır ve bu Lancôme’nin Génifique gündüz kremi için pekala geçerli olabilir. Potansiyel bir ‘gençlik aktivatörü’ olarak kabul edilen bu ürün, bugün güzellik piyasasındaki en değerli ve en simgesel yaşlanma karşıtı tedavilerden biridir. Ne de olsa, ekstra özelliği, gözle görülür yaş belirtilerini düzeltme, olası hasarları yeniden oluşturma ve aradığınız yumuşak dokunuşu ve parlak bitişi geri kazandırma becerisinde yatan bir nemlendirici krem. Bütün bunlar kadifemsi gibi çok çekici bir dokudan. Kullanıcılarının çoğu, uygulamanın ilk haftasından sonra sonuçları fark ettiğini iddia ediyor.

Bu durumda ve Clinique’de olanın aksine, doku çok daha yağlı. Kimin kullandığına bağlı olarak hem profesyonel hem de aleyhte olabilir. Bu tür formülleri seviyorsanız, kesinlikle size göredir. Tamamen emilmesi için zaman harcamakta zorlanıyorsanız, başka bir tane bulun.

SkinCeuticals Emollience

SkinCeuticals Emollience

Model Hailey Bieber’ın tenini beğendiniz mi? Pekala, sırrının çoğu bu kozmetik firmasında yatıyor, Skinceuticals. Aslında sadece o değil, kataloğunun büyük bir kısmı olmadan yaşayamayan birçok ünlü ve en büyük favorilerinden biri şüphesiz Emollience nemlendirici kremidir. Kuru cilt ve/veya nem eksikliği için özel olarak formüle edilmiş süper gücü, ciltteki kollajen kaybına ve bunun yol açtığı zararlı etkilere karşı tam olarak savaşan düzeltici bir teknolojiye dayanmaktadır. Ayrıca kahverengi algler, panthenol, gliserin, kuşburnu, macadmia fıstığı, üzüm çekirdeği ve susam gibi çok değerli bileşenler içerir.

Soğuk ve/veya kuru iklimlerde yaşıyorsanız, tam size göre. Ancak çok sıcak veya nemli ortamlarda yaşayan, daha hafif bir formül tercih edecek yağlı cilde sahip kızlara önerilmez.

Olay Collagen Peptide24

Olay Collagen Peptide24

Collagen Peptide24, lüks kollajen peptitlerin güçlü varlığı sayesinde hidrasyon seviyelerinizi geri kazanmayı amaçlayan bu kremin adıdır. Markanın yaptığı araştırmalara göre “sadece 14 günde” daha güçlü ve ışıltılı bir cilt fark edeceksiniz. Sabahları her zamanki temizleyici, serum ve kontürünüzün hemen ardından uygulayın ve kısa sürede sonuca hayran kalın. Ancak kollajenli peptidlere dayanan süper formülasyonuna geri dönersek, bunların normal moleküllerden 10 katmana kadar daha fazla nüfuz edebildiklerini bilmelisiniz. Buna, gün boyunca en yoğun hidrasyonun korunmasından sorumlu olan B3 vitamininin varlığını da eklemeliyiz.

Bir krem ​​sürmenin duyusal anına değer veriyorsanız, bu favorilerinizden biri olmayabilir. Ve olumlu bir yönü olmasına rağmen, herhangi bir koku çeşidi içermemesidir. Bu nedenle, önceki durumlarda olduğu gibi, eşit derecede lehte ve aleyhtedir.

Estée Lauder Revitalizing Supreme + Night

Estée Lauder Revitalizing Supreme + Night

Bir girişe pek ihtiyaç duymayan başka bir süper krem. Estée Lauder Revitalizing Supreme, yüz bakımı sevenler için bir ikondur. Bu nedenle, NightIntensive Restorative, zamanla daha yoğun ve uzun süreli bakıma ihtiyacınız varsa aradığınız ekstradır. Gece kullanımında herhangi bir nedenle kaybedilen sıkılığın geri kazandırılmasından ve her türlü kırışık ve mimik çizgilerinin gözle görülür şekilde giderilmesinden sorumludur. Moringa özüne dayalı formülü, bizi endişelendiren bir özellik olan kollajen üretimini artırmaktan sorumludur. Bu varlıkta olan moringa, kalsiyum, potasyum, C vitamini, amino asitler ve Omega 3 açısından zengin bir Asya bitkisidir.

Çok kuru bir cilde sahipseniz ancak 30 yaşın altındaysanız daha çok olgun ciltlere odaklanan bu kremi kullanmanın zamanı gelmemiş olabilir.

Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream Bakım Kremi

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream Bakım Kremi

Çok düzeltici süper krem ​​olarak adlandırılır çünkü bunun için özel olarak formüle edilmiştir, en hassas olanlar da dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde mevcut olan kusur izlerini düzeltmek için formüle edilmiştir. Başlıca varlıkları arasında, yaşa bağlı tüm ‘hatalardan’ (kırışıklıklar, ifade çizgileri…) kurtulmaktan sorumlu olan gıpta ile bakılan hyaluronik asit öne çıkıyor. Bu arada kolajen sıkılaştırmaya, esnekliği güçlendirmeye ve dokuyu iyileştirmeye çalışır. Sonuç olarak, belirgin kusurlardan arınmış, aydınlık ve homojenlik dolu bir yüz sağlar. Tüm bunlar ayrıca A vitamini Phytomimetic, ProxyGX ve Changa Mushroom içeriği sayesindedir.

Yaşlanmanın gözle görülür belirtilerine karşı daha hassas ve tepkisel ciltler üzerinde işe yarayan son derece etkili birkaç tedaviden biridir.

Caudalie Vinosculpt Lift Firm Vücut Kremi

Caudalie Vinosculpt Lift Firm Vücut Kremi

Nemlendirmenin, kollajen seviyelerinin korunmasının, elastikiyetin geri kazanılmasının ve beslenmenin yanı sıra vücudunuzu yeniden şekillendirebilen ve tonlandırabilen bir krem ​​olabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Belki de bunu hayal etmeye devam etmenize gerek yoktur, çünkü bu Caudalie vücut balsamının vaat ettiği (ve başardığı) şey tam olarak budur. Kol, göbek, bacak ve kalça bölgesine sıkılık sağlamak için tasarlanmıştır ve tüm bunlar, içeriğinin çoğu (% 97) doğal kaynaklıdır. Süper bileşenleri arasında güçlü antioksidanlar olan polifenoller ve sıkılaştırıcı iris özü öne çıkıyor. Hepsi portakal çiçeğinin en hoş aroması sayesinde siz en duyusal deneyimi yaşarken cildinizin görünümünü güzelleştirmek için tasarlandı.

Eğer vegansanız ya da en basitinden hayvanlar üzerinde test yapılmasına karşıysanız, bu kremin kullanımı ile değerlerinizin güvende olduğunu bilmelisiniz. Öte yandan, parabenler veya hayvansal kaynaklı maddeler içermemesine rağmen, en hassas cilde zarar verebilecek parfümler içerir.

BIOTHERM Life Plankton Multi-Corrective Vücut Kremi

BIOTHERM Life Plankton Multi-Corrective Vücut Kremi

Herhangi bir cilt probleminiz varsa, Biotherm’den hipoalerjenik vücut kremi Life Plankton Body Lait’e ihtiyacınız var. Ayrıca Caudalie’ninki gibi süt formatında bu, firmanın kendisine göre “tüm vücut derisinin kalitesini artırmaya yardımcı olan” düzeltici bir formül olarak sunuluyor. Tonlama, yeniden teyit etme ve tabii ki nemlendirme sırasında çeşitli faktörlerden zarar görmüş tüm bu alanları yenileme misyonuna sahiptir. Markanın birçok ürünü gibi, bu bakım da derinlemesine yenileyici ve yatıştırıcı patentli bir aktif bileşen olan Life Plankton’un etkisine sahiptir.

Alkol, paraben, silikon içermez ve %100 hipoalerjeniktir, hassas, reaktif veya atopik cildiniz varsa sizin için idealdir. Durum böyle değilse, sıvı alma ve beslenme ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilecek başka bir tane seçmek daha iyidir.

Elemis Pro-Collagen Marine Nemlendirici

Elemis Pro-Collagen Marine Nemlendirici

Oksijenlenme, hidrasyon, beslenme… Elemis firmasından bu şişede bulduğunuz her şey. Aslında piyasadaki en değerli kolajen kremlerinden birine sahip olmakla övünen firma. Geceleri uygulanmak üzere tasarlanan işlevi, cildinizi nemlendirirken en uygun oksijen seviyelerini yenilemek, dokuyu yenilemek ve kollajenin iyi etkilerini sağlam tutmaktır. Diğer bileşenleri arasında padina pavonica, laminaria digitata, kırmızı mercan veya hekseptitler öne çıkıyor. Hepsi, doğal kollajen ağınızı korumak için savaşan harika yaşlanma karşıtı bileşenlerdir. Sonuç olarak: Esneklik, nemlendirme ve %100 doğal (ve kıskanılacak) parlaklık.

Etkisi diğerlerine göre biraz daha uzun süren bir kremdir, ancak parlaklık, nem hissi ve sağlıklı görünüm gibi diğer detaylar anında görülür. Aynı şekilde, zaman içinde sürekli kullanımla gerçekten etkilidir.