Apple Watch orijinallik sorgulama

En fazla sahtesi piyasaya sürülen cihazlardan biri Apple Watch'tur ve size Apple Watch için orijinallik sorgulamasının nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Apple cihazları çok popülerdir ve bu yüzden aynı zamanda en çok taklit edilenlerdir. Ve Apple Watch, taklit edilmesi nispeten “kolay” cihazlardan biridir, piyasada çok sayıda kopyamız ve klonumuz var ve bu, birçok kullanıcının kafasını karıştırabilir.

Bu nedenle bir Apple Watch’un orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu öğrenmek için bu kılavuzu hazırladık. Bu adımları takip ederek sahte ürünlere aldanmayacaksınız.

1. Seri numarası kontrolü

Bir Apple cihazının orijinal olduğunu doğrulamanın ilk adımıdır. Neyse ki, Apple’ın sattığı her ürünün, resmi web sitesinde kolayca kontrol edilebilecek bir seri numarası vardır. Bu numara ile, hangi modelden satın alındığına kadar cihaz hakkında her şeyi bileceksiniz.

Apple Watch seri numarası, bağlı olduğu iPhone’dan kontrol edilebilir, ancak bunun çoğu durumda yapılamaması muhtemeldir. Bu nedenle, aşağıdaki adımları izlemenizi öneririz:

  1. Kayışı Apple Watch’tan çıkarın.
  2. Digital Crown’a en yakın girintide seri numarası içeride gösterilir.
  3. Bu Apple web sitesine girin ve seri numarasını girin.
  4. Orijinal bir Apple Watch ise, model ve birçok bilgi görünecektir.
apple watch seri numarasi
Burada Apple Watch'ın seri numarasını bulacaksınız.

Seri numarası yoksa veya Apple web sitesi bunun geçerli bir seri numarası olmadığını belirtiyorsa, muhtemelen sahte bir Apple Watch ile karşı karşıyayız. Onu satın almamalısınız.

2. Görünümü ve ürün kalitesi

Apple Watch, sağlam ve kaliteli hissettiren çok iyi tasarlanmış bir üründür. Bu nedenle, sadece inceleyerek ve dokunarak orijinal bir ürün mü yoksa sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz. Gevşek düğmeler, gıcırtılar veya plastik gibi malzemeler bulursanız, bu bir Apple Watch değildir.

Ekran kalitesi veya kutu kalitesi gibi diğer detaylara da dikkat etmeniz gerekiyor. Apple Watch kutusu uzundur ve aynı zamanda çok kaliteli hissettirir.

3. iPhone ile senkronize olup olmadığı

Bu sorunsuz gerçekleşirse cihazın sahte olması imkansızdır. Orijinal Apple Watch, yalnızca birkaç adımda iPhone’daki Watch uygulamasından Apple Watch ile eşzamanlanır. Bu nedenle, şüpheye düştüğünüzde, yapıp yapamayacağınızı görmek için Apple Watch’u iPhone’daki Watch uygulamasından iPhone’unuzla eşleştirmeyi deneyin.

Apple watch iphone eslestirme
Apple Watch ve iPhone sorunsuz bir şekilde senkronize edilir

4. Aşırı ucuz fiyata sahip olması

Apple ürünlerinin fiyatı yüksektir, bu yüzden son derece ucuz bir Apple Watch bulursanız orijinal olması çok zordur. Bu, diğer herhangi bir Apple cihazı için geçerli bir tavsiyedir, kimse onu gerçekte maliyetinden daha ucuza satmayacaktır.

Bu ipuçlarını takip ederek kimse sizi kandıramaz. Apple Watch, bu adımları izlerseniz tanımlaması çok kolay bir cihazdır. İkinci el satın alacaksanız, bunlara uymanız özellikle önemlidir.