Hyaluronik asit içeren en iyi kremler

Yıllar geçtikçe özellikle yüz gibi açıkta kalan bölgelerde cildin ihtiyaç duyduğu bakım ve ihtiyaçlar artmaktadır. Bu nedenle, sıkı bir yüz temizleme rutinine ek olarak, cilt tipinize uygun, yaşlanma karşıtı ve aydınlatıcı serum veya akne önleyici toner gibi bazı kozmetik ürünleri almanız önemlidir. Ve hidrasyonu artırmak ve yüzünüzü yaşlanma belirtilerinden korumak için bir temel olarak hyaluronik asit içeren bir nemlendirici krem.

Hangi cilt tipine sahip olduğunuz önemli değil. Hyaluronik asit en evrensel süper bileşenlerden biridir ve bu nemlendirici kremlerden biriyle her gün uygulamanız gerçekten çok kolay olacaktır. Her cilt tipi, ihtiyaç ve kişisel zevk için bir tane mevcut.

Hyaluronik asit nedir?

Bilmeniz gereken ilk şey, hyaluronik asidin cildimizin doğal olarak kendi kendine ürettiği bir polisakkarit olduğudur. Görevi optimum nem seviyelerini korumaktır. Daha doğrusu ve çeşitli araştırmalara göre ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilmektedir. Bu nedenle, sayısız kozmetikte, özellikle de nemlendirici ve yaşlanma karşıtı nitelikte olanlarda bulunduğunu göreceksiniz. Ve onların varlığı, her iki amaca da odaklanan herhangi bir ürünün etkinliğini garanti eder. Bu nedenle, özellikle kuru cilde sahip kızlar, onu yatak başı nemlendiricilerinin içerik listesinde bulmaya çalışırlar. Ancak, tüm tipler için uygundur ve 30’dan itibaren şiddetle tavsiye edilir.

Kaç yaşında veya ne zaman Hyaluronik asit içeren krem kullanılmalı?

Kuru cildiniz varsa, 25 yaşın üzerindeyseniz veya optimum nem seviyeleri arıyorsanız, ihtiyacınız olan kozmetik içerik budur. Bu bölgeleri tahriş edebileceğinden, rosacea sorunu olan veya sık egzaması olan kadınlar için önerilmez. Hem sabah hem de akşam, her türlü içerikle (özellikle C vitamini, B5 vitamini ve glikolik asit) uyumlu olduğu için halihazırda kullanmakta olduğunuz diğer kozmetik ürünlerle kombinasyon halinde kullanabilirsiniz. Görmüş olabileceğiniz gibi, günlük güzellik rutininize dahil edilmesi en kolay varlıklardan biridir.

Hyaluronik asit içeren en iyi kremler

DIOR Capture Totale C.E.L.L. Energy Crema

DIOR Capture Totale

Piyasadaki en ikonik ve gıpta ile bakılan yaşlanma karşıtı kremlerden biri olan bu krem ​​aynı zamanda hyaluronik asit içerir. Genel olarak, Dior Capture Totale serisinin tamamı bu içeriğe sahiptir. Ancak hem daha olgun cilt tiplerinin hem de kuru ciltli kızların sevdiği bu sıkılaştırıcı ve kırışıklık düzeltici kremden bahsedelim. Yeniden doğrulama, ifade çizgilerini bulanıklaştırma, aydınlatma, tonlama ve homojen bir doku sağlama gücü gerçekten açıklayıcı ve %100 görünür. Buna, sizi otomatik olarak dünyanın en lüks kaplıcalarına götürecek olan yumuşak dokusu ve hoş aromasını da eklemeliyiz.

Esthederm Intensive Hyaluronic Cream

institut-esthederm-intensive-hyaluronic-cream

Hyaluronik asitle iyice yüklenmiş bir nemlendiricinin etkinliğini arıyorsanız, okumaya devam edin çünkü Institut Esthederm’den gelen bu ürün sizi ilgilendiriyor. Sözü edilen süper içeriğin üç formunun en saf haliyle kombinasyonu, yalnızca hidrasyon seviyenizi en uygun seviyede tutmakla kalmayacak, aynı zamanda (bir öncekinde olduğu gibi) kırışıklıklarınızı sanki bir sihir numarasıymış gibi solduracaktır. Aynı zamanda cildin görünümünü iyileştirir ve pürüzsüz, yumuşak ve birleşik bırakır. Hepsinden iyisi, gündüze veya geceye özel değil, her iki ana da özel, yani her an kullanabilirsiniz.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + Ha

rdn-natural-moisturizing-factors-ha

Bu, şüphesiz, doğal kozmetik sevenler için çok düşük bir fiyata en sevilen nemlendiricidir. En iyi dermatologlar tarafından onaylanan sonsuz bir ürün kataloğuna sahip olan ve tüm bunları gerçekten düşük bir fiyata sunan The Ordinary’nin büyük süper gücü tam olarak budur. Bu anlamda favorilerden biri The Ordinary’den Natural Moisturizing Factors + Ha formülü, cilde kaybedilen tüm suyu geri kazandırmanın yanı sıra olası zararlı dış etkenlere karşı da koruyucu görevi görüyor. Öte yandan kullanıcıların en çok beğendiği yönlerinden biri de aroma içermemesi ve ciltle kolayca bütünleşmesi. Süper içerik maddesi olarak hyaluronik asit içeren The Ordinary, bu kozmetikte ayrıca amino asitler, seramidler ve gliserin içerir.

Avene Hydrance Aqua Gel

Avene Hydrance Aqua Gel

Avène’nin Hydrance Aqua-Gel kremi, son derece canlandırıcı ve oldukça etkili nemlendiricidir. Özellikle hassas cilde sahip kızlar için çok değerlidir, nemlendirir ve beslerken yatıştırır ve detoksifiye eder. Bütün bunlar Japon kozmetik ürünlerinden ilham alan ve kullandıktan sonra en hoş hissi bırakan sulu jeli sayesinde. Ayrıca, bu markanın ürünlerini daha önce denediyseniz kesinlikle bildiğiniz gibi, pre-tekoferil ve detrakst sülfat açısından zengin Avène kaplıca suyu içerir ve bunların kombinasyonu sakinleşmeden sorumlu patentli bir kompleks ve aynı zamanda nemlendirme ile sonuçlanmıştır.

Lancome Hydra Zen

Lancome Hydra Zen

Büyük bir şehirde mi yaşıyorsunuz ve işiniz neredeyse her gün gerçekten stresli olabiliyor mu? O halde Lancôme, geniş kataloğundaki büyük başarılardan biri olan Hydra Zen nemlendirici kremi denemenizi istiyor. Kirliliğin, nem ve elastikiyet kaybının yanı sıra artan cilt hassasiyeti ve kızarıklık, kurdeşen, sivilce ve hatta egzamanın nedenlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Tüm bu zararlar, evin bu kremin veya daha spesifik olarak tüm Hydra Zen serisinin bir bütün olarak kullanılmasıyla hayatınızdan temizlemeyi amaçladığı şeydir. Ancak, bu özel ürüne odaklanırsak, bunun nemlendirici, yatıştırıcı, besleyici ve aynı zamanda stres giderici bir tedavi olduğunu bilmelisiniz.

Charlotte’S Magic Cream

Charlotte'S Magic Cream

Çoğu Hollywood aktrisi yanılıyor olamaz, çünkü Charlotte Tilbury’nin Sihirli Kremi yıldızların makyaj çantasındaki sırlardan sadece biri değil, aynı zamanda sayısız profesyonel makyaj sanatçısı için vazgeçilmez bir makyaj bazıdır. Profesyonel olsun ya da olmasın herkesin sevdiği ne var? Çok basit: ekstra nemlendirici bir formül (etkinliğini tek bir uygulamada fark edeceksiniz), gerçekten büyüleyici bir aroma ve pürüzsüz ve bütünleşik bir tamamlama.

Biotherm Aquasource Hyalu Plump Gel

Biotherm Aquasource Hyalu Plump Gel

Yağlı ve akne eğilimli ciltler de günlük bir doz nemlendirme gerektirir. Hoş bir his hissetmeniz için Biotherm’in Aquasource Jel Hyalu Plum’unu denemelisiniz. İkiden daha az kullanımda hidrasyon seviyelerinin geri kazanılmasına ek olarak, olası mimik çizgilerini doldurmaya, parlak (yağlı olmayan) bir bitiş sağlamaya ve sizi kirliliğin zararlı etkilerinden korumaya da hizmet eder.