Windows için en iyi fotoğraf görüntüleyicisi

Burada Windows için en iyi resim görüntüleyiciyi bulacaksınız. Size en iyi seçenekleri içeren bir liste veriyoruz.

Grafik dosyalarını düzenli olarak açan kullanıcılar, Windows 10’da (ve Windows 11’de de) en iyi resim görüntüleyiciye sahip olmaktan memnun olurlar. Burada size tüm formatlardaki görüntüleri açmak için en ilginç seçenekleri gösteriyoruz.

Önerdiğimiz tüm uygulamalar, iyi bilinen JPG, PNG veya GIF animasyonları gibi yaygın biçimleri açabilir. Size Windows için en iyi resim görüntüleyiciyi bırakıyoruz. Aslında ihtiyaçlarınıza en uygun uygulamayı aşağıdaki listede bulacaksınız:

Microsoft Fotoğraflar

Microsoft Photos

Microsoft Fotoğraflar, fotoğrafları görüntülemek için bilgisayarınızla birlikte gelen bir programdır. Bu, işlevlerinden memnunsanız, başka bir uygulama indirmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. Gerçek şu ki Microsoft, Windows için bu resim görüntüleyici ile iyi bir iş çıkardı. Çoğu formatla uyumludur, düzenleme seçenekleri içerir ve arayüzü sistemin geri kalanıyla uyumludur. Aksi nasıl olabilir, tamamen ücretsiz ve reklamsızdır.

Windows Fotoğraf Görüntüleyici

Windows Photo Viewer

Windows’un eski fotoğraf görüntüleme uygulaması. Hala Windows’ta mevcut. Microsoft Fotoğraflar uygulaması bilgisayarınızda yavaş çalışıyorsa, Windows Fotoğraf Görüntüleyici programını kullanabilirsiniz. Etkinleştirmek için Windows Aramaya “Windows özellikleri ekle veya kaldır” yazın ve Windows Özellikleri seçeneğinden “Medya Özellikleri” yazan seçeneği aktifleştirin.

Microsoft Paint

Microsoft Paint

Paint, asla başarısız olmayan uygulamalardan biridir. Önceden, sistemin ayrılmaz bir parçasıydı. Bugün, kolayca kaldırılabilen ve uygulama mağazasında bulunan bir programdır. Microsoft bunu unutmamış çünkü yakın zamanda Windows 11 ile daha iyi bütünleşmek için yeni bir arayüze kavuştu. Belli ki bir çizim aracı ama fotoğrafları da sorunsuz bir şekilde açıyor. Dosyaları yeniden boyutlandırmak gibi belirli düzenlemeleri uygulamanızı da kolaylaştırır.

XnView

XnView

Microsoft uygulamalarından ayrıldık ve bazı üçüncü taraf alternatifleri hakkında konuşmaya başladık. İlki, aralarında şunları bulacağınız pek çok formatla uyumlu ücretsiz bir görüntüleyici olan XnView: JPEG, TIFF, PNG, GIF, WEBP, PSD, JPEG2000, OpenEXR, Camera RAW, HEIC, PDF, DNG, CR2. Ayrıca dosyaları toplu olarak yeniden adlandırmak, bir fotoğrafı yeniden boyutlandırmak veya görüntü formatları arasında dönüştürmek için araçlar içerir.

Honeyview

Honeyview

Honeyview, hem işlenmiş hem de işlenmemiş şu görüntü biçimlerini destekler: BMP, JPG, GIF, PNG, PSD, DDS, JXR, WebP, J2K, JP2, TGA, TIFF, PCX, PGM, PNM, PPM, BPG, DNG, CR2, CRW, NEF, NRW, ORF, RW2, PEF, SR2, RAF. Dönüştürme araçlarını içerir ve diğer birçok özelliğin yanı sıra resimlerin EXIF ​​bilgilerini gösterir.

FastStone

FastStone

FastStone şu formatları destekler: BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, PSD, EPS, TIFF, WMF, ICO, CUR ve TGA. CR2 veya DNG gibi RAW ham görüntülerle de çalışır. Arayüzü çok basittir ve tam ekran görüntüleyici, düzenleme araçları, fotoğrafları büyütmek için bir büyüteç ve çizim seçeneği içerir. Tamamen ücretsiz ve reklamsız bir uygulamadır.

Pictureflect Photo Viewer

Pictureflect Photo Viewer

Pictureflect Photo Viewer, Microsoft uygulama mağazasında bulunan bir uygulamadır. Çok sayıda görüntü formatını destekler ve sık sık güncellenir. Buna ek olarak, görüntü izlemeyi pratik bilgileri gösteren yan panellerle birleştiren çok minimalist bir tasarıma sahiptir. Ayrıca düzenleme araçlarıyla birlikte Windows için bir resim görüntüleyicidir.

ImageGlass

ImageGlass

ImageGlass, Windows için sürekli geliştirilmekte olan bir resim görüntüleyicidir. Tamamen ücretsiz ve reklam içermeyen çok basit ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Her şeyden önce, sistemle iyi entegrasyonu, hatta karanlık modu kabul etmesiyle öne çıkıyor. Hafif ve az kaynak tüketen bir fotoğraf görüntüleme aracı arıyorsanız da şiddetle tavsiye edilir.